Dom i ogród

Żywokost rosyjski gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2022 przez Redakcja

Żywokost rosyjski to roślina, która stanowi jedno z najlepszych źródeł potasu dla innych roślin. To właśnie dlatego wykorzystywana jest przede wszystkim jako naturalny nawóz dla roślin jadalnych i ozdobnych. Żywokost szczególnie sprawdza się przy uprawach pomidorów, papryk i bakłażanów. Gdzie kupić żywokost rosyjski?

Żywokost rosyjski – dlaczego warto kupić?

Żywokost rosyjski stosowany jest przede wszystkim do nawożenia. Popularnym produktem z tej rośliny jest gnojówka, którą wykonuje się z liści, włożonych w worek, zawieszonych w dużej beczce z wodą.

Po 5-7 dniach możemy korzystać z niezbyt ładnie pachnącego płynu, który charakteryzuje się dużą zawartością potasu, co pozwala na wykorzystanie w celach nawożenia gleby.

Żywokost rosyjski można uprawiać w ogrodzie. Roślina charakteryzuje się dużym i silnym przyrostem. Przy systematycznym ścinaniu nie powinno być problemu z inwazyjnością rośliny, gdyż nie będzie miała ona możliwości nadmiernego rozsiewu.

Dla żywokostu najlepiej stworzyć rabatkę w lekko zacienionym miejscu na lekko wilgotnej glebie. Należy pamiętać, że rabatkę z żywokostem rosyjskim trzeba ściółkować, aby zapobiegać utracie wilgoci w gorące dni oraz powstawaniu niechcianych chwastów.

Żywokost rosyjski – gdzie kupić stacjonarnie?

Żywokost rosyjski nadaje się do wszystkich roślin, które wydają nasiona, kwiaty i owoce, a więc do upraw jadalnych oraz ozdobnych. Nawozy z żywokostu rosyjskiego wykorzystuje się między innymi przy uprawach w gruncie oraz rabatach podwyższonych, jak i do roślin doniczkowych i rosnących w skrzyniach.

Sadzonki żywokostu roślinnego, jak i pełne rośliny kupić można w lokalnych sklepach ogrodniczych. O sadzonki najlepiej pytać wiosną, gdyż jest to czas przygotowywania ogrodów do upraw.

Żywokost rosyjski dostępny jest także w większych sklepach z artykułami ogrodniczymi, także w dużych marketach, o ile prowadzą one sprzedaż sadzonek oraz żywych roślin.

Żywokost rosyjski – gdzie kupić przez internet?

W sieci znajdziemy sporo ofert, dotyczących sprzedaży sadzonek żywokostu rosyjskiego. Najłatwiej będzie poszukać produktu w sklepach ogrodniczych online. Ciekawe oferty znajdziemy na wyszukiwarce Ceneo oraz portalu Allegro.

Czytaj również  Saletra potasowa gdzie kupić

Kupując żywokost rosyjski przez internet, musimy szczególną uwagę przywiązać do sposobu, ceny i rodzaju transportu. Zarówno przy zakupie sadzonek, jak i całej rośliny, dostawa powinna zostać odpowiednio przygotowana, aby towar dotarł na miejsce w dobrym stanie.

Żywokost roślinny to jeden z popularniejszych nawozów naturalnych, który wykazuje dobre działanie ze względu na wysoką zawartość potasu. Roślina sprawdzi się przy uprawach pomidorów, bakłażanów, wielu roślin ozdobnych i jadalnych.

Wiedząc, gdzie kupić żywokost roślinny, mamy okazję zapewnić naszym uprawom naturalne bogactwo minerałów, których potrzebują. Stawiając na tę roślinę, możemy liczyć na to, że warzywa i owoce w naszym prywatnym ogródku ładnie zakwitną, pozwalając nam cieszyć się urodzajnymi zbiorami i smakiem naturalnych ekologicznych potraw bez dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *