Zakwas buraczany gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Zakwas buraczany to najlepsza podstawa barszczu czerwonego, ale nie tylko. Produkt ten charakteryzuje się prozdrowotnym działaniem, co sprawia, że coraz więcej osób sięga po niego w celu poprawy kondycji zdrowotnej. Dlaczego warto go pić i gdzie można kupić zakwas z buraków?

Zakwas buraczany – dlaczego warto kupić?

Zakwas z buraków to ciemnofioletowy płyn o klarownej konsystencji, który tworzy się w procesie kiszenia buraków. Powstaje on w trakcie fermentacji, za którą odpowiedzialne są bakterie kwasu mlekowego.

Rozkładają one zgromadzany w burakach cukier i przekształcają go do kwasu mlekowego, który chroni warzywa przed zepsuciem, nadaje charakterystycznego dla kiszonek smaku i pomaga utrzymać wartości odżywcze.

Zakwas buraczany nazywany jest także buraczanym octem lub buraczanym tonikiem. Wyróżnia się typowym dla kiszonek lekko kwaśnym smakiem i zapachem.

Zakwas buraczany ma w sobie nie tylko moc kiszonek, ale też samego buraka, który jest przecież bardzo odżywczym warzywem. Buraki wykazują właściwości oczyszczające krew, wspomagające pracę nerek i wątroby, regulujące ciśnienie czy stymulujące metabolizm. Kwas z buraków może być naturalnym lekiem na zaparcia, a do tego zawiera witaminy takie jak:

 • witamina C;
 • witamina A;
 • witaminy z grupy B.

Jest też świetnym antyoksydantem i sprzyja poprawie funkcjonowania układu odpornościowego. Miłośnicy zdrowego trybu życia z pewnością chcą wiedzieć, gdzie można kupić zakwas buraczany.

zakwas buraczany gdzie kupic

Zakwas buraczany – gdzie kupić stacjonarnie?

Zakwas buraczany dostępny jest w punktach z żywnością zdrową i ekologiczną, a także w sklepach zielarskich. Ze względu na dość dużą popularność tego produktu, a także jego szerokie zastosowanie w kuchni, zakwas z buraków znajdziemy także w większości marketów spożywczych oraz w lokalnych, osiedlowych sklepach.

 • Sklepy ze zdrową żywnością
 • Auchan
 • Lidl
 • E.Leclerc

Zakwas buraczany świeży zazwyczaj przechowywany jest w lodówce i znajdziemy go na półce w okolicach kapusty kiszonej lub kiszonych ogórków. W zależności od pojemności i producenta zakwas z buraków kupimy w cenie od kilku do ok. 20 złotych.

Czytaj również  Karta podarunkowa Reserved

Zakwas buraczany – gdzie kupić przez internet?

Czy zakwas z buraków uda nam się kupić w sieci? Oczywiście i to zarówno ten z krótszą, jak i z dłuższą datą przydatności. Zakwasu buraczanego najlepiej szukać w internetowych sklepach z żywnością ekologiczną, takich jak Arkana Smaku czy Biolovers.

 • Olini.pl
 • Allegro
 • Ceneo
 • Consonni

Wiele ofert pojawia się jednak także na popularnym portalu Allegro, na którym wielu sprzedawców udostępnia swoje produkty. Decydując się na zakup zakwasu z buraków online, trzeba dokładnie sprawdzić czas i sposób dostawy. Jeżeli zależy nam na świeżym produkcie, powinien on być odpowiednio zabezpieczony oraz przechowywany podczas transportu.

Zakwas buraczany to produkt, charakteryzujący się dużą zawartością witamin. Choć najczęściej stosowany jest jako baza pod barszcz czerwony, może też być spożywany samodzielnie. Gdzie kupić zakwas buraczany? Jest to produkt spożywczy, cieszący się dużą popularnością, dlatego znajduje się w ofercie marketów sieciowych, jak również punktów ze zdrową żywnością. Ofert nie brakuje także w sprzedaży internetowej.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój