Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

YouTube w tle – jak odtwarzać filmy i słuchać muzyki?

Posted by

YouTube w tle

YouTube w tle, jeszcze do niedawna normalność obecnie opcja zarezerwowana tylko dla posiadaczy YouTube Premium. Na szczęście istnieją różnego rodzaju aplikacje, które pozwalają odtwarzać filmy i słuchać muzyki z YouTube w tle. W tym artykule zajmiemy się właśnie tematami związanym z tym jak słuchać YouTube w tle na zablokowany ekranie. Usługa była nie na rękę właścicielom YT, gdyż utrudniała oglądanie reklam. Jednak jako absolutny monopolista to YouTube ustala zasady gry i postanowił, że YouTube w tle nie będzie dostępny dla wszystkich.

YouTube w tle

Kto daje I zabiera ten w piekle się poniewiera, to przysłowie nie przestraszyło osób odpowiedzialnych za kreowanie planu rozwoju platformy YouTube. Opcja odtwarzania YouTube w tle była dostępna do około 2020 roku, ale chęć większych zysków sprawiła przeniesienie tej opcji do płatnej wersji YouTube Premium.

Wiele osób zaczęło pytać jak ustawić YouTube w tle i na bazie tych pytań powstało kilka aplikacji umożliwiających w lepszym bądź gorszym stopniu odtwarzanie muzyki i filmów na YouTube, również przy zablokowanym ekranie.

Odtwarzanie YouTube w tle z wykorzystaniem YouTube Premium

YouTube Premium to usługa, która stopniowo docierała do różnych krajów by z czasem pojawić się również w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z płatną opcją, która pozwala nie tylko ba odtwarzanie YT w tle, ale również użytkownik ma możliwość wyłączenia reklam.

Dochodzi do tego również szereg pomniejszych opcji, a to wszystko kosztuje 23,99zł miesięcznie. Usługa jest abonamentowa, więc pieniądze pobierane są co miesiąc z Twojego konta. W skali roku mówimy o blisko 300zł za możliwość odtwarzania YouTube w tle, trochę dużo. Jednak nie można zapominać o dodatkowych funkcjach, które dla niektórych osób mają znaczenia.

Czytaj również  Mp3 a Mp4 – jakie są różnice?

YT Premium pozwala na słuchanie YouTube w tle z wygaszonym ekranem przez jeden miesiąc za darmo. Odpowiadając na pytanie jak słuchać muzyki z YouTube przy zgaszonym ekranie, mówimy:

 1. Zaloguj się w aplikacji YouTube
 2. Wejdź w swój profil widoczny w prawym górnym rogu
 3. Wybierz opcję „Pobierz YouTube Premium”
 4. Kliknij przycisk „Wypróbuj bezpłatnie”
 5. Zgódź się na finalizację transakcji (musisz podpiąć kartę albo paysafecard)
 6. Gotowe

Pamiętaj, że masz tylko 1 miesiąc gratis, jeżeli nie anulujesz subskrypcji w odpowiednim czasie, pieniądze za kolejny miesiąc zostaną pobrane i będą pobierane do momentu rezygnacji z usługi.

Jak odtwarzać YouTube w tle za darmo?

Przedstawiona metoda, to ta najbardziej oficjalna, która co zrozumiałe jest zalecana przez samą firmę. Jednak tam, gdzie pojawiają się obostrzenia inne osoby znajdują w tym okazję dla siebie. Za nim o przejdziemy do aplikacji chcemy Ci przedstawić metodę, o której niewiele osób wie. Jak odtwarzać YouTube w tle w kilku krokach:

 1. Uruchom przeglądarkę i wejdź na stronę youtube.pl
 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu
 3. Zaznacz Wersja na komputer
 4. Uruchom film na cały ekran
 5. Wyjdź z przeglądarki (ale nie zamykaj procesu)
 6. Gotowe YouTube w Tle działa

Bez żadnych zewnętrznych aplikacji, w kilku prostych krokach możesz odtwarzać YouTube na Android i iOS w tle. Jeżeli jednak z jakiś względów ten sposób nie działa, wypróbuj dedykowane aplikacje dla systemów Android i iOS.

Android YouTube w tle aplikacje

Użytkownicy systemu Android znajdą wiele aplikacji do odtwarzania YouTube w tle. Jak to z aplikacjami, jedne są bardziej przyjazne inne mnie, niektóre pozwalają odtwarzać filmy a inne tylko samą ścieżkę dźwiękową, więc nadają się do słuchania muzyki i podcastów.

Aplikacje do odtwarzania YouTube w tle:

 • Autobeat Player – aplikację bez przeszkód pobierzesz w Google Play. Jest to aplikacja pozwalająca na słuchanie YouTube w tle nawet bez reklam i dodatkowo użytkownik ma możliwość tworzenia własnych playlist.
 • VLC Player – jeżeli chcesz oglądać film w VLC musisz udostępnić go najpierw z domyślnej aplikacji YouTube i podczas odtwarzania wybrać opcję Odtwórz jako dźwięk. Jeżeli będziesz chciał widzieć wideo musisz wybrać opcję znajdującą się nieco niżej „Pop-up player”.
 • YouTube Vanced – prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do odtwarzania YT w tle.
Czytaj również  Jak sprawdzić taryfę Play

Przeszukując sklep Google Play znajdziesz więcej propozycji aplikacji, które pozwalają słuchać muzyki i odtwarzać filmy z YouTube w tle, te wyżej wymienione należą do jednych z popularniejszych.

iPhone YouTube w tle

Właścicielu iPhone ty również możesz odtwarzać swoje ulubione filmy na YouTube w tle, możesz skorzystać z opcji, w której wyświetlasz stronę YT jako stacjonarną, poniżej opisujemy jak to zrobić na przykładzie przeglądarki Safari.

 1. Uruchom przeglądarkę Safari
 2. Wejdź na stronę youtube.pl (nie przez aplikacje)
 3. Wejdź w wybrany film i uruchom go w trybie pełnoekranowym
 4. Wyjdź z Safari i przejdź do Centrum sterowania (przesuń palcem z góry ekranu w dół)
 5. Naciśnij przycisk odtwarzania i ciesz się muzyką w tle

Niestety ten sposób działa jedynie w przypadku utworów muzycznych i podcastów, jeżeli chcesz oglądać film pobierz przeglądarkę Firefox na iOS i skorzystaj z wcześniej opisanej metody.

Jak widzisz pomimo tego, że YouTube stara się wymusić na użytkownikach korzystanie z wersji Premium istnieją pewne możliwości do bezpłatnego cieszenia się YouTube w tle. Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł ci w słuchaniu ulubionej muzyki i oglądaniu filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *