Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Wosk ortodontyczny gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic wosk ortodontyczny

Wosk ortodontyczny to środek stomatologiczny, stosowany w trakcie leczenia zębów w celu złagodzenia dyskomfortu, wynikającego z podrażnień, wywołanych przez aparat nazębny.  Czym jest wosk ortodontyczny i jak go stosować? Gdzie kupić wosk do aparatu ortodontycznego?

Wosk ortodontyczny – dlaczego warto kupić?

Wosk ortodontyczny to produkt stomatologiczny, który wykorzystywany jest do celów łagodzenia dyskomfortu, powodowanego przez aparat na zęby. Wielokrotnie zdarza się, że elementy aparatu, takie jak zamki, zakończenia łuków ortodontycznych czy pierścienie powodują nieprzyjemne otarcia i podrażnienia dziąseł, wewnętrznej strony policzków czy języka.

Jeżeli nie zadbamy o ich odpowiednie leczenie, może to doprowadzić do powstania owrzodzeń lub drobnych ran oraz rozwinięcia stanu zapalnego.

Aparat ortodontyczny powoduje nieprzyjemne dolegliwości szczególnie na początku terapii. To właśnie z tego względu ortodonci zalecają stosowanie wosku ortodontycznego, którego zadaniem jest redukcja bólu.

Wosk, zaaplikowany na drażniący element tworzy bezpieczną barierę ochronną, zmniejszając ryzyko wystąpienia podrażnień w jamie ustnej, a także łagodząc te, które już powstały.

wosk ortodontyczny gdzie kupic

Wosk ortodontyczny – gdzie kupić stacjonarnie?

Stacjonarnie wosku ortodontycznego najlepiej szukać w aptekach lub bezpośrednio u stomatologa czy ortodonty. Są to najpewniejsze i najłatwiej dostępne punkty, oferujące tego typu produkt. W niektórych miastach działają także sklepy stomatologiczne i w ich ofercie również powinien znaleźć się wosk dentystyczny.

  • Apteki
  • Stomatologowie
  • Rossmann

Jedna sztuka wosku ortodontycznego to koszt ok. 5-6 złotych. Produkt uformowany jest w rulony lub paski, zamknięte w pudełkach ochronnych, zabezpieczających je przed zgnieceniem lub rozpuszczeniem.

Wosk ortodontyczny – gdzie kupić przez internet?

Apteki internetowe oferują też wosk ortodontyczny w sieci. Jest on dość łatwo dostępny i w cenie podobnej, jak w aptekach stacjonarnych, choć trzeba wziąć pod uwagę koszty dostawy. Warto odwiedzić także internetowe sklepy stomatologiczne, w których oferta wosku ortodontycznego jest dość szeroka.

  • Allegro
  • shop-dent.pl
  • Ceneo
  • hellodent
Czytaj również  Jak długo można pić wodę z cytryną

Jeżeli nie wiemy, gdzie kupić  wosk ortodontyczny, zajrzyjmy na wyszukiwarkę ofert Ceneo lub popularny portal Allegro. Na tych witrynach działają sklepy, oferujące wosk ortodontyczny różnych producentów.

Czy w aptece można kupić wosk ortodontyczny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, apteka jest najpewniejszym miejscem, w którym wosk ortodontyczny można znaleźć. Poszukując wosku do aparatu nazębnego, najlepiej więc szukać go w punktach aptecznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i online.

Wosk ortodontyczny to produkt, wykorzystywany głównie w trakcie terapii aparatem ortodontycznym. Założony na zęby aparat, zwłaszcza na początku, może podrażniać jamę ustną, wywołując owrzodzenia i stan zapalny. Wosk stomatologiczny nie tylko redukuje ryzyko uszkodzeń, ale też łagodzi te już powstałe. Gdzie kupić wosk ortodontyczny? Najlepiej poszukać go w lokalnej aptece, choć sporo ofert znajdziemy też w sprzedaży internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *