Wołowina na steki gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Wołowina zaliczana jest do najszlachetniejszych rodzajów mięsa, co przedkłada się także na jej cenę. Najczęściej, wybierając wołowinę, stawiamy na świeże produkty w wybranym sklepie mięsnym lub odpowiednim stosiku w markecie. Warto wiedzieć, jak rozpoznać dobrą wołowinę oraz gdzie kupić wołowinę na steki.

Wołowina na steki – dlaczego warto kupić?

Mięso wołowe pozyskiwane jest od bydła, najczęściej specjalnych ras, jednak czasem także od krów mlecznych w wieku powyżej 6 miesiąca życia.

Charakterystyczny smak i zapach wołowiny jest skutkiem obecności tzw. prekursorów – substancji, które pod wpływem obróbki termicznej wchodzą w reakcje z innymi składnikami przygotowywanej potrawy. To właśnie dlatego wołowinę warto odpowiednio przyprawić, gdyż określone przyprawy mogą podbić walory mięsa, zapewniając mu unikalny bukiet smakowy.

Wołowina zaliczana jest także do najszlachetniejszych i najzdrowszych mięs. Stanowi dobre źródło dobrze przyswajalnego białka. Jest to też jedno z najbogatszych źródeł witamin z grupy B, w tym witaminy B12.

W wołowinie znajdziemy takie minerały jak: żelazo, fosfor, cynk. Mięso wołowe polecane jest osobom, chorującym na anemię, kobietom w ciąży i matkom karmiącym.

gdzie kupic wolowine na steki

Wołowina na steki – gdzie kupić stacjonarnie?

Steki stanowią najbardziej klasyczną potrawę z wołowiny, choć wielu miłośników kulinariów uważa ją też za dość trudną w przygotowaniu.

Jeżeli chcemy kupić wołowinę na steki, najlepiej będzie wybrać antrykot lub rostbef. Pokrojone już części wołowiny na steki znaleźć można w dyskontowych marketach, takich jak Lidl, Leclerc czy Makro.

Stacjonarnie wołowinę na steki kupisz w:

  • Carrefour
  • Makro
  • Lokalne sklepy mięsne
  • Leclerc

Zazwyczaj jest to wołowina dobrej jakości. Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się jakiś sklep mięsny, który, zgodnie z naszą wiedzą, ma w swoim asortymencie wysokiej jakości wołowinę, warto poprosić ekspedientkę, aby pokroiła nam kawałki na steki. Wołowina to dość drogie mięso, 1 kilogram kosztuje ok. 25-30 złotych.

Czytaj również  Bershka karta podarunkowa

Wołowina na steki – gdzie kupić przez internet?

W sieci działa sporo sklepów, oferujących wołowinę na steki. Oczywiście najlepiej korzystać z ofert sprawdzonych sprzedawców, cieszących się dobrą opinią. Warto zajrzeć na witryny internetowe sklepów sieciowych, które w swojej ofercie mają wołowinę, np. Carrefour czy Lidl.

Poszukując dobrej jakości wołowiny, można też odwiedzić stronę Beefshop lub portal Taste Store. Jednak zamawiając wołowinę online, należy szczególną wagę przywiązać do sposobu dostawy. Świeże mięso wymaga odpowiednich warunków transportu, sprawdźmy więc, czy dany sklep je zapewnia.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Beefshop
  • Taste Store

Wołowina to mięso wysokiej jakości, charakteryzujące się dużą wartością odżywczą. Warto wiedzieć, gdzie kupić wołowinę na steki dobrej klasy. Kupując stacjonarnie, należy dokładnie sprawdzić, czy mięso jest świeże i ma odpowiedni kolor. Podczas zakupów online, najlepiej wybierać tylko rekomendowanych sprzedawców, cieszących się dobrymi opiniami.

Steki z wołowiny nie są łatwe do przyrządzenia, jednak znając odpowiedni przepis, z pewnością uda się przygotować super potrawę, zachwycającą zmysły każdego smakosza.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój