Rozrywka

Władca Pierścieni i Hobbit od ilu lat

Od ilu lat jest trylogia Władca Pierścieni i Hobbit w przypadku ekranizacji filmowych? Tym tematem zajmiemy się w tym artykule. Często zadają Państwo pytania od ilu lat jest Władca Pierścieni i Hobbit, bo ta informacja nie jest łatwo dostępna. Większość stron zajmujących się tematyką filmową albo nie posiada takich informacji albo wykluczają się one nawzajem. Sprawdźmy zatem jakie ograniczenia wiekowe wprowadzone są na te filmy.

Władca Pierścieni i Drużyna Pierścienia od ilu lat?

Władca Pierścieni to film, który powstał na bazie książki skierowanej do osób nastoletnich i starszych. Adaptacja filmowa nie jest pełni wierna oryginałowi książkowemu, ale główna oś wydarzeń jest taka sama, co za tym idzie w filmie nie brakuje scen walki i śmierci.

  • Władca Pierścieni i Drużyna Pierścienia to film od 12 lat.

Minimalny wiek różni się w zależności od kraju, w którym film jest emitowany. Najczęściej pierwsza część Władcy Pierścieni posiada ograniczenia wiekowe 12-13 lat.

Czy to znaczy, że dzieci poniżej tej bariery wiekowej nie powinny oglądać filmów Petera Jacksona? To są tylko zalecenia, każdy rodzic sam może zadecydować, kiedy pokaże ten film swojemu dziecku. Większość współczesnych gier jest bardziej brutalnych, a dla porównania Harry Potter w swoich ostatnich częściach jest filmem dla osób powyżej 16 roku życia.

Władca Pierścieni i Dwie Wieże od ilu lat?

Władca Pierścieni i Dwie Wieże to film, w którym następuje zawiązanie akcji i również sporo się dzieje w kwestii walki. Jednak pod względem brutalności pokazywanej na ekranie to wciąż jest poziom zbliżony do tego co znamy z pierwszej części sagi.

  • Władca Pierścieni i Dwie Wieże to film od 12 lat.
Czytaj również  Krewetki gdzie kupić

Kategoria wiekowa tego filmu jest taka sama jak Drużyny Pierścienia, więc spokojnie możesz zaplanować maraton filmowy ze swoją pociechą.

Władca Pierścieni i Powrót Króla od ilu lat?

Ostatnim filmem z trylogii jest Władca Pierścieni i Powrót Króla, w którym rozgrywa się ostateczne starcie. Co istotne w całej serii filmów chodzi o konflikt ludzi, elfów, krasnoludów z innymi postaciami fantasy. MA to wpływ na ograniczenia wiekowe, dlatego warto wiedzieć, że:

  • Władca Pierścieni i Powrót Króla to film od 12 lat.

Cała seria posiada to samo ograniczenie wiekowe dzięki czemu dziecko może oglądnąć wszystkie filmy za jednym razem. Jest to sprytny zabieg pozwalający zarobić więcej pieniędzy twórcom, w przypadku Harrego Pottera zwiększenie bariery wiekowej nie wpłynęło dobrze na zarobki filmu.

Hobbit: Niezwykła Podróż od ilu lat?

Władca Pierścieni to nie jedyny film z tego uniwersum, który ujrzał światło dzienne. Hobbit: Niezwykła Podróż to pierwszy z filmów opowiadających historię znaną z przed Władcy Pierścieni. Jest to również seria filmów przygodowych, ekranizowana przez tą samą osobę, w której pojawią się znane nam postaci ja Gandalf.

Z racji na to, że film opowiada wydarzenia w podobny sposób do wcześniej zekranizowanej trylogii tak i tu mamy takie same ograniczenia wiekowe.

  • Hobbit: Niezwykła Podróż to film od 12 lat.

Niektóre kina puszczały film z ograniczeniem wiekowym 10 lat, a widok na Sali kinowej kilku latków nie był niczym dziwnym. Jednak oficjalna minimalna granica wiekowa to 12 lat.

Hobbit: Pustkowie Smauga od ilu lat?

Myślę, że tu może pojawić się zaskoczenie, gdyż kategoria wiekowa dla Hobbit: Pustkowie Smauga jest dużo niższa niż dla wcześniej wymienianych filmów.

  • Hobbit: Pustkowie Smauga to film od 7 lat.

Skąd taka różnica? O kategorii wiekowej decyduje dystrybutor, nie ma powszechnie uznawanej organizacji jak PEGI w przypadku gier (jest PG, ale nie oznacza wszystkich filmów), więc w celu zachęcenia większej liczby widzów do zobaczenia filmu kina ustaliły, że Hobbit: Pustkowie Smauga jest od 7 lat.

Czytaj również  Czy potwory istnieją?

Czy to znaczy, że film jest bardziej przyjazny od poprzedniej części? Nie bardzo, dostajemy film w bardzo podobnym klimacie i z podobnymi elementami, teoretycznie film powinien być od 12 lat, ale tylko niektóre kina pokusiły dać się ograniczenie wiekowe od 10 lat zamiast 7.

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii od ilu lat?

Ostatnim filmem, który został nam do omówienia jest Hobbit: Bitwa Pięciu Armii, który teoretycznie powinien być najmroczniejszy, ale czy tak jest? Podobnie jak w większości wyżej opisywanych filmów tak samo Hobbit: Bitwa Pięciu Armii jest od 12 lat, ale tak było w kinach.

  • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii to film od 12 lat.

W Stanach Zjednoczonych film ukazał się z ograniczeniem wiekowym 18+. Może wydawać się to szokujące, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Filmy z takim graniczeniem kupią głównie osoby dorosłe zainteresowane wszystkim co związane z Hobbitem i Władcą Pierścieni. Młodzi widzowie, nie kupowali by i tak tych filmów, więc można było zaciekawić starszych odbiorców wyższą kategorią wiekową.

Wiesz już od ilu lat jest Władca Pierścieni i Hobbit, pamiętaj o tym, że to jedynie zalecenia i nie ma ograniczeń prawnych, które blokowałyby możliwość oglądania tych filmów przez młodsze dzieci. To czy pokażesz przytoczone trylogie swojemu dziecku zależy wyłącznie od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *