Rozrywka

Wizażanka kto to jest?

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Wizażanka kim jest ta tajemnica osoba i czym się zajmuje? Jak się okazuje odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, mamy bowiem do czynienia z tworem językowym nieobecnym w słownikach. W tym, krótkim artykule dokładnie tłumaczymy kim jest Wizażanka i czym różni się od Wizażystki.

Kto to Wizażanka?

Zagłębiając się w temat znaleźliśmy dwa tłumaczenia definicji słowa wizażanka, ale jedna wydaje się być bardziej prawdopodobna od drugiej. Mianowicie spoglądając w urządzenie Google Trends, pokazującego popularności konkretnych słów, wyraz „wizażanka” zaczął pojawiać się dopiero w marcu 2007 roku. Tak się składa, że mniej więcej w tym okresie w popularności rósł serwis internetowy wizaz.pl.

Już w roku 2005 znalazły się posty o temacie wizażystka a wizażanka. Same uczestniczki dyskusji tłumaczą, że to określenie używane jest w przypadku fanek wspomnianej wyżej strony. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują więc, że Wizażanka to fanka strony internetowej forum wizaz.pl

Jednak istnieje również drugie wytłumaczenie, które zostało opublikowane na stronie pwn.pl, wspominamy o nim poniżej.

Wizażanka a Wizażystka

Wizażystka to osoba zajmująca się tworzeniem czyjegoś fizycznego wizerunku, czyli dobiera fryzury, ubrania czy makijaż. Tyle mówi definicja, nie chcemy zagłębiać się w meandry zawodu wizażystki, bo zakres jej obowiązków jest dość szeroki a na potrzeby tego artykułu wystarczy nam informacja, że chodzi o zawód.

Wedle porady opublikowanej na pwn.pl Wizażanka jest osoba, która zajmuje się wizażem, ale w formie hobbystycznej. Wyraz miał powstać od słowa wizaż, niestety osoba przedstawiająca tą definicję nie podała źródła. Nigdzie w internecie nie ma potwierdzenia tej tezy, więc należy uznać, że pierwsza z przytoczonych teorii jest prawdziwa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na twoje pytanie kim jest wizażanka i czym różni się o wizażystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *