Wifi calling T-Mobile vowifi

Wyjeżdżanie zagranicę zawsze wiąże się z tym, że jakiś kontakt z innymi musimy mieć. Niestety nie jest to takie łatwe, gdyż często stawki za połączenia międzynarodowe są drogie i niekorzystne. Nie mówiąc już o wysyłaniu smsów, które potrafią ściągać duże ilości pieniędzy z konta. Na szczęście powstało rozwiązanie tych problemów, które nazywa się wifi calling T-mobile i jest bardzo użyteczne zarówno zagranicą, jak i w Polsce, gdyż pozwala na wykonywanie połączeń bez zasięgu sieci operatora. Jak jest to możliwe? Jak aktywować wifi calling T-mobile i czy jest to usługa bezpłatna? Na te i wiele innych pytań znajdziecie państwo odpowiedź poniżej.

Wifi calling T-Mobile – użyteczna usługa dostępna dla każdego

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, jak często używamy sieci i ile zapłacimy, jeśli będziemy rozmawiać chociaż połowę z tego, będąc za granicą? Będzie to pewnie sporo pieniędzy, dlatego lepiej jest skorzystać z nowinek technologicznych, które pozwalają na prowadzenie rozmów znacznie korzystniej, niż dotychczas. T-mobile voice over wifi to usługa, która świetnie sprawdzi się wówczas, gdy nasz operator nie dostarcza zasięgu do danego miejsca, a mamy połączenie z siecią wifi.

Wszyscy dobrze wiemy jak to jest, kiedy nie ma się dostępu do telefonu i nie mamy kontaktu ze światem. Jest obecnie nawet fobia, która jest lękiem przed brakiem telefonu, a nazywa się „nomofobia”. Dlatego warto zauważyć jak ważny jest dla nas dostęp do telefonu oraz zasięg, dzięki któremu będziemy mogli zadzwonić do innych.

T-mobile voice over wifi – jak działa?

Jest to bardzo prosta zasada, gdyż kiedy nie mamy zasięgu operatora – nie możemy zadzwonić nigdzie, z wyłączeniem telefonów alarmowych. Wówczas więc możemy skorzystać z wifi calling T-Mobile , czyli usługi, która czerpie zasięg z sieci wifi. Dzięki temu możemy dzwonić bezpośrednio z telefonu, na drugi telefon bez zasięgu sieci operatora. Wystarczy nam sieć wifi, która przejmuje wszelkie właściwości sieci t mobile i możemy swobodnie rozmawiać w prosty i łatwy do zrozumienia sposób.

Oczywiście jest to usługa, która zawitała w T-Mobile niedawno, więc nie każdy wie jeszcze o jej istnieniu i nie jest tak popularna jak mogłoby się wydawać, jednak vowifi T-Mobile to usługa, która jest bardzo przydatna i z pewnością stanie za niedługo popularna, gdyż działa bez zarzutu i można spokojnie z niej korzystać zarówno zagranicą, jak i w Polsce. Warto pamiętać, że usługę najpierw trzeba włączyć, gdyż domyślnie nie jest ona włączona w każdym telefonie.

Niemniej jednak trzeba wiedzieć, że potrzebne są najnowsze oprogramowania telefonów, by wifi calling T-Mobile mogło działać. Rodzi się więc pytanie, czy telefon jest na tyle nowy, by obsługiwać vowifi T-Mobile ? Jeśli został on wydany później niż w 2017, to prawdopodobnie ma taką opcję. Najlepiej będzie jednak zobaczyć na Internecie, czy nasz smartfon obsługuje tę usługę.

T-mobile wifi calling jak włączyć?

Jest to bardzo proste, gdyż tak naprawdę wystarczy podjąć trzech kroków, by móc cieszyć się korzystaniem z tej innowacyjnej i przede wszystkim darmowej usługi. Należy wysłać darmowego smsa o treści „TAK” na numer 80535. Po chwili dostaniemy smsa z informacją, że usługa zastała aktywowana. Wówczas wystarczy włączyć wifi calling w ustawieniach i gotowe.

  1. W przypadku telefonów z systemem Android: pasek ustawień > Połączenie przez WiFi
  2. W przypadku telefonów z systemem iOS: Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez WiFi

Warto podkreślić, że operator jakim jest T-Mobile, włączał automatycznie tą usługę na kontach, które na to pozwalały.

Jak wyłączyć WiFi calling T-mobile?

Chcesz wyłączyć WiFi Calling, by wrócić do standardowych połączeń? Wystarczy wykonać powyższe zalecenia w drugą stronę. Telefony z androidem: pasek ustawień> Telefon> Połączenie przez WiFi. Smartfony Apple: Ustawienia> Telefon> Rozmowy przez WiFi.

Wyłączanie WiFi calling T-Mobile jest szybkie i bezproblemowe. Warto pamiętać, aby zawsze wyłączyć tę przydatną opcję, gdy tylko zasięg sieci GSM jest już wystarczająco mocny.

T-mobile wifi calling – dla kogo?

Wiesz już jak włączyć wifi calling w T-Mobile i na jakich zasadach ta usługa działa. Warto wiedzieć również kogo dotyczy, bo nie każdy może z niej skorzystać. Wifi Calling pod postacią Vowifi czy Volte dostępny jest dla osób posiadających:

  • T-Mobile abonament
  • Mix
  • T-Mobile na kartę

Pomimo iż usługa może zostać uruchomiona na wielu telefonach to wciąż nie na wszystkich, dokładną listę urządzeń znajdziesz na stronach T-Mobile.

Czy VoLTE  w T-Mobile jest płatne?

Mogłoby się wydawać, że skoro połączenie będzie realizowane przez Internet LTE, czyli bezprzewodowy, to połączenie może być dodatkowo płatne. W rzeczywistości wygląda to jednak nieco inaczej, gdyż nie jest to dodatkowo płatne, a jedynie tyle ile jest zapisane w taryfie, którą posiadamy u operatora.

Zatem czy VoLTE jest płatne? Nie. Nie są naliczane żadne dodatkowe płatności, które mogłyby obciążyć rachunek za telefon. Dlatego też zarówno VoLTE jak i VoWifi są płatne w taki sam sposób, jak taryfa, którą posiadamy u operatora.

WiFi calling T-Mobile jest więc usługą, która jest bardzo korzystna, gdyż pozwala wykonywać połączenia nawet wówczas, gdy nie będziemy mieć zasięgu w telefonie. Wystarczy jedynie sieć wifi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *