Wifi calling Plus – Vowifi Plus

Wifi jest obecnie niemalże wszędzie, dlatego bardzo łatwo jest poprosić o dostęp do wifi nawet w miejscach, gdzie nie mamy żadnego innego zasięgu. Operatorzy telefonów tacy jak Plus zdali sobie z tego sprawę i zauważyli, że jest to bardzo dobry sposób, by wykorzystać tego typu sieć do przeprowadzania połączeń telefonicznych. Wifi calling Plus to usługa operatora, która z pewnością przyda się zarówno osobom nie posiadającym dobrego zasięgu u siebie, jak i tym, którzy często wylatują zagranicę, gdzie zasięg również bywa ograniczony.

W tym artykule można dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat tego, czym jest, jak działa i co potrafi wifi calling Plus oraz jak trzeba go włączyć. Zapraszamy!

Wifi calling Plus

Najlepiej jest zacząć od tego, jak generalnie działa wifi calling w Plus . Jest to bardzo prosta zasada, dzięki której można przeprowadzać rozmowy telefoniczne bez użycia sieci operatora. Sieć wifi jest obecnie tak popularna, że można ją spotkać częściej, niż sieci różnego rodzaju operatorów, dlatego też stało się to podstawową jednostką, którą można wykorzystać do przeprowadzania rozmów telefonicznych.

Najnowsze telefony są wyposażone w specjalne oprogramowanie, które pozwala na nawiązywanie połączeń właśnie z wykorzystaniem sieci Wifi. Jednak nie jest to domyślna usługa, lecz należy ją włączyć u operatora. Nie jest to trudne, jednak warto o tym pamiętać, bo w przeciwnym razie nie będziemy w stanie używać wifi calling Plus .

Warto jest dodać, że VoWifi, czyli Voice over wifi, co w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako „głos poprzez wifi”, jest usługą darmową i nie jest dodatkowo płatna. Ponadto na rozmowy przeprowadzane przez wifi calling nie są naliczane dodatkowe opłaty, dzięki czemu jest to bardzo bezpieczna, szybka i tania forma nawiązywania połączeń.

VoWiFi Plus – kiedy usługa została włączona?

Wifi calling jest bardzo młodą usługą, gdyż w 2017 pierwsze firmy telefonii komórkowych ogłosiły jej działalność.

Dlatego też wiąże się to z małą popularnością, która z pewnością będzie rosła coraz bardziej, szczególnie wśród osób, które mieszkają we wsiach nie mających dobrego połączenia z siecią lub wśród osób, które bardzo często wyjeżdżają za granicę, a co za tym idzie, muszą przeprowadzać połączenia międzynarodowe, które do najtańszych nie należą.

Warto więc wiedzieć, że istnieje taka usługa, dzięki której można w łatwy sposób i przede wszystkim tani – skontaktować się z kimś np. z Polski. Usługa jest stale ulepszana, dlatego można liczyć na to, że z roku na rok coraz lepiej będzie funkcjonowała i coraz bardziej będzie wykorzystywana i znana.

Wifi calling Plus – jak włączyć?

Jak już wcześniej zostało wspomniane – jest to usługa, która nie jest automatycznie dodana do każdego telefonu, dlatego trzeba ją włączyć. Nie jest to nic trudnego, jednak bez tego możemy zapomnieć o tym, że uda nam się przeprowadzić rozmowę przez wifi.

Żeby włączyć usługę VoWifi Plus trzeba wysłać numer o treści „START” na numer 80801. Wówczas dostaniemy informacje zwrotną, że usługa została aktywowana. Następnie trzeba będzie jedynie włączyć wifi calling w ustawieniach telefonu i gotowe.

Warto jednak najpierw sprawdzić, czy aby na pewno nasz telefon ma na tyle nowoczesne i zaktualizowane oprogramowanie, że będzie możliwe włączenie usługi VoWifi.

Aktywacja wifi calling plus może również być przeprowadzona poprzez zadzwonienie do działu obsługi klienta Plus pod numer +48 601 102 601. Jest to więc naprawdę łatwe i z pewnością każdy da radę to zrobić.

Wifi Calling Plus – opinie

Patrząc na opinie użytkowników, to Wifi calling Plus jest bardzo dobrze odbierane i działa niemalże bez zarzutów. Jedynym problemem jest to, że nie każdy użytkownik wie, że jest opcja korzystania z tej usługi, gdyż z pewnością korzystałoby z niej znacznie więcej osób.

Opinie użytkowników są bardzo pozytywne, dlatego już sam fakt, że jest to darmowa usługa mówi sam za siebie. Nigdy nie wiemy kiedy nam się to przyda, dlatego warto jest zainstalować tę usługę w swoim telefonie zawczasu. Na wyjeździe możemy takim sposobem zaoszczędzić wiele pieniędzy, które z pewnością można będzie wydać w lepszy sposób.

Aktywacja Wifi Calling zatem będzie z pewnością korzystna, a samo dzwonienie będzie łatwe i przystępne. Wifi calling Plus jest usługą darmową, co ponownie skłania do tego, by zastanowić się, czy nie powinniśmy jej aktywować na wszelki wypadek, nawet jeśli nie jesteśmy przekonani, czy będziemy z niej korzystać.

W Plus rozmowy przez wifi są możliwe bez żadnej aplikacji, dlatego nie musimy instalować skype czy innego rodzaju oprogramowania, by rozmawiać przez wifi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *