Wifi calling Play – jak włączyć i wyłączyć?

Estimated read time 5 min czytania

Zamierzchłe czasy dzielą nas od chwili, gdy mogliśmy telefonować tylko z jednego, specjalnie do tego przeznaczonego miejsca. Rozwój technologii poprowadził nas do punktu, w których telefonujemy setki razy dziennie i nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez swobodnej komunikacji telefonicznej. Wifi Calling Play to rewolucyjna technologia, której nie strach problemy z zasięgiem, który dopadnie Cie w szkole, w domku w Bieszczadach, czy w windzie. Co to takiego WiFi calling Play, jak działają rozmowy przez WiFi calling play i kiedy rozmowy przez WiFi calling play są szczególnie opłacalne?

Wifi calling Play

WiFi Calling play jest innowacyjnym podejściem do połączeń głosowych. Technologia ta opiera się na strumieniowaniu poprzez połączenie z siecią Wi-Fi. Dzięki temu można normalnie dzwonić i wysyłać smsy nawet kiedy zasięg GSM spadnie do zera. Jest to rozwiązanie rozwiązujące problem zanikającego zasięgu, ponieważ połączenie z siecią Wi-Fi zapewnia rozmowę o najwyższej jakości. Co więcej, rozmowa poprzez Wi-Fi calling często jest nawet bardziej czysta i klarowna, niż ta prowadzona w przypadku słabego zasięgu GSM. Opłaty za połączenie naliczane są dokładnie w taki sposób, jak w przypadku połączeń wykonywanych poprzez sieć GSM.

WiFi Calling Play aplikacja

I tutaj rozpoczynamy od świetnych wieści – nie potrzebujesz instalować na swoim smartfonie żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że włączysz w ustawieniach telefonu odpowiednią funkcję – i możesz się cieszyć wysokiej jakości połączeniami w technologii HD Voice, bez zbędnych szumów. I bez zbędnego instalowania. Pasuje? Warto zaznaczyć, iż ta innowacyjna technologia zapewnia krystalicznie czystą jakość dźwięku. Dzięki temu rozmowy poprzez WiFi Calling są niezwykle komfortowe.

Czytaj również  Jak zastrzec numer Orange - prywatny numer Orange

WiFi Calling nie działa

WiFi calling play to usługa, która działa tylko poprzez dostęp do sieci WiFi. Jednym z najczęstszych problemów są właśnie problemy z dostępem do sieci. W celu dokładnego zlokalizowania problemu najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić, czy opcja WiFi calling play na pewno jest włączona. Jeśli tak, to następnie trzeba sprawdzić, czy telefon podłączony jest do sieci. Niewystarczająca ilość zasięgu sieci WiFi jest częstym powodem problemów z WiFi calling play. Zawsze dokładnie sprawdź, czy ilość sygnału WiFi, który do Ciebie dochodzi jest na pewno wystarczający.

Rozmowy przez WiFi calling Play

Prowadzenie rozmowy przez WiFi calling play niczym nie różni się od tej prowadzonej przez sieć komórkową. Warto podkreślić, że połączenie czasem jest nawet jeszcze lepsze. Dobry zasięg WiFi pozwala na komfortowe prowadzenie rozmów. Co więcej, wysyłanie smsów poprzez WiFi calling play, także jest szybkie i bez żadnych opóźnień. Zdecydowana większość osób korzystająca z WiFi calling play nie widzi żadnej różnicy pomiędzy siecią WiFi a GSM. Dlatego też WiFi calling play jest doskonałym sposobem na rozmowę, gdy brakuje zasięgu sieci.

Jak włączyć WiFi calling Play?

Wystarczy, że będziesz na swoim telefonie połączony z dowolną siecią WiFi i jesteś w zasięgu stabilnego połączenia. Następnie włącz w swoim smartfonie odpowiednią opcję:

  1. W przypadku telefonów z systemem Android: pasek ustawień > Połączenie przez WiFi
  2. W przypadku telefonów z systemem iOS: Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez WiFi

I już! Ciesz się rozmowami i SMS’ami nawet, gdy nie masz zasięgu ze swoją siecią komórkową GSM. Pamiętaj, że dzwoniąc i wysyłając smsy poprzez WiFi calling play obowiązują Cię takie same stawki, jak w przypadku standardowego połączenia GSM.

Jak wyłączyć WiFi calling play?

Chcesz wyłączyć WiFi Calling, by wrócić do standardowych połączeń? Wystarczy wykonac powyższe zalecenia w drugą stronę. Telefony z androidem: pasek ustawień> Telefon> Połączenie przez WiFi. Smartfony Apple: Ustawienia> Telefon> Rozmowy przez WiFi. Wyłączanie WiFi calling play jest szybkie i bezproblemowe. Warto pamiętać, aby zawsze wyłączyć tę przydatną opcję, gdy tylko zasięg sieci GSM jest już wystarczająco mocny.

Czytaj również  Jak sprawdzić taryfę Play

WiFi calling play telefony

Skąd można wykonywać połączenia dzięki WiFi calling play? Dosłownie z całego świata. WiFi calling jest doskonałą alternatywą dla sytuacji, w której nie mamy zasięgu podczas zagranicznego wyjazdu. Co więcej, telefonowanie za pośrednictwem WiFi calling play jest znacznie bardziej opłacalne, niż korzystanie z roamingu. Dzwoniąc z zagranicy, płacimy tak, jak za połączenie pomiędzy dwoma telefonami w Polsce. Dlatego też WiFi calling play jest najbardziej opłacalną opcją podczas wyjazdów zagranicznych.

Telefony z wifi calling play

Jakie telefony obsługują WiFi Calling? Są to przede wszystkim urządzenia kupione w salonie Play lub te kupione w salonie producenta. Co ważne, funkcja ta występuje w nowszych modelach telefonów, których lista sprecyzowana jest na stronie: https://www.play.pl/uslugi/wifi-calling/. Tam również sprawdzisz Twój czy inny konkretny model – przekonaj się, czy możesz skorzystać z tej wyjątkowej usługi.

WiFi calling play całkowicie zmienia podejście do sieci GSM i jej zasięgu. Teraz telefonowanie i wysyłanie smsów nie jest już uzależnione od ilości kresek sieci komórkowej. Warto podkreślić, iż WiFi calling play jest doskonałą alternatywą dla zagranicznego roamingu.

Sprawdź również

A to znasz?

1 Comment

Dodaj swój
  1. 1
    Tomasz L.

    U mnie wifi calling nie działa. Mam połączenie wifi bardzo dobre, 3 metry od routera. A przy próbie rozmowy telefon informuje mnie, że mam się połączyć z siecią bezprzewodową. Włączone wszystko co trzeba, telefon POCO X3 PRO.

+ Dodaj komentarz