WiFi Calling Orange – co jest i jak działa?

WiFi Calling Orange jest usługą, która pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych nawet w przypadku braku zasięgu sieci. Wystarczy połączyć telefon komórkowy z punktem WiFi, a ten umożliwi przez nie rozmowy. WiFi Calling Orange wykorzystuje w tym aspekcie Voice over WiFi, czyli nowoczesną technologię, należy do zupełnie nowego standardu czwartej generacji sieci komórkowych. W praktyce jest to jedno z ciekawszych rozwiązań oferowanych przez markę. W każdym miejscu, gdzie dostępny jest internet możliwe jest dzwonienie przez WiFi. Dzięki temu użytkownik otrzymuje praktycznie nieograniczone możliwości rozmowy ze znajomymi i nie tylko.

Jak włączyć WiFi Calling Orange?

Dzwonienie przez WiFi Orange jest bardzo proste i wystarczy kilka kroków, aby je uruchomić. Z perspektywy klienta pozwala zaoszczędzić kilka dodatkowych minut, jeśli korzystasz aktualnie z sieci bezprzewodowej. Jak więc włączyć WiFi Calling Orange?

 1. Sprawdź, czy posiadasz kartę USIM, a także czy Twój telefon obsługuje funkcję Voice Over WiFi, gdyż WiFi Calling Orange to rozwiązanie wyłącznie dla smartfonów z Androidem wersji co najmniej 5.0,
 2. Następnie pobierz aplikację ze sklepu Google Play i włącz usługę. Dzięki niej otrzymasz również dostęp do listy telefonów WiFi Calling Orange,
 3. Wejdź w ustawienia, wybierz połączenia i WiFi Calling. Teraz aktywuj przełącznik oraz zaakceptuj komunikat.
 4. Na pasku powiadomień powinna pojawić się ikonka słuchawki, która informuje, że usługa jest aktywna.

Jak wyłączyć WiFi Calling Orange?

Usługę można również wyłączyć, jednak wykluczy to możliwość dzwonienia przez WiFi Orange. W każdej chwili możesz uruchomić ją ponownie w zależności od potrzeb. Dezaktywacja WiFi Calling Orange w opinii użytkowników pozwala zaoszczędzić nieco danych transferowych, jeśli nie posiadasz nielimitowanego abonamentu. Wystarczy:

 1. Wybrać ustawienia telefonu, a następnie kliknąć połączenia,
 2. Następnie wybierz WiFi Calling i wyłącz usługę za pomocą przycisku,
 3. Z paska powiadomień powinna zniknąć ikonka słuchawki.

WiFi Calling Orange lista telefonów

Lista telefonów w ramach Wi-Fi Calling Orange dostępna jest bezpośrednio na stronie Orange. Warto mieć na uwadze, że każdy z operatorów może posiadać inne telefony działające w ramach usługi. Dzwonienie w ramach pakietu Orange Flex WiFi Calling łączy w sobie zalety zarówno standardowego abonamentu, jak i korzystania z kart. Dzwonienie przez WiFi Orange możliwe jest za pomocą ponad 65 smartfonów najpopularniejszych marek, takich jak Samsung, Apple, LG czy Huawei.

Telefony obsługujące WiFi Calling Orange:

 • iPhone SE
 • Huawei P30
 • Samsung Galaxy S20
 • iPhone 11
 • Samsung Galaxy A71
 • Huawei P Smar Pro
 • Samsung Galaxy A71
 • Huawei P40

WiFi Calling Orange nie działa

W takiej sytuacji przyczyną często są włączone usługi Extra Numer, strefa domowa lub dodatkowa karta Sim, które wykluczają się z WiFi Calling Orange. Inną przyczyną może być zbyt słaby sygnał sieci bezprzewodowej. W przypadku WiFi w domu problem nie powinien występować, jednak z reguły pojawia się on przy korzystaniu z publicznych. W sytuacji, gdy WiFi Calling Orange nie działa warto skontaktować się również z operatorem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Czy warto korzystać z WiFi Calling Orange?

Zdecydowanie, gdyż rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać potencjał płynący Orange Flex WiFi Calling. Pakiet usług łącząc w sobie korzyści wynikające z możliwości abonamentu i elastyczności ofert na kartę obsłygiwanych z pomocą przejrzystej aplikacji z podpiętą kartą płatniczą.

Dzięki temu praktycznie w każdym miejscu z siecią bezprzewodową można dzwonić przez WiFi Orange i ograniczyć koszty oraz zużycie danych pakietowych. Usługa wykorzystuje Voice over WiFi w ramach Androida 5.0 dostępnego na urządzeniach wymienionych na m.in. liście telefonów WiFi Calling Orange.

Jeden komentarz do “WiFi Calling Orange – co jest i jak działa?

 • 2 listopada 2021 o 13:09
  Bezpośredni odnośnik

  ***** sieć w każdej innej sieci niż orange wi-fi calling działa na tel. Realme7pro ale oczywiście nie w orange. Bo wg nich ta funkcja powoduje nieprawidłowe działanie smatrfonu. Kretyni gdybym o tym wiedział przed przeniesieniem numeru z play to na pewno nie wybrał bym tej sieci.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *