Whatsapp na komputer

Estimated read time 5 min czytania

Whatsapp jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych dziś komunikatorów. Szeroki zasięg tego komunikatora wynika głównie z bardzo prostego interfaceu, a także możliwości prowadzenia wysokiej jakości rozmów audio oraz wideo.

Zalety te sprawiają, że dziś niemalże każdy używa tej aplikacji do komunikowania się zarówno w sprawach prywatnych, jak i biznesowych. Praktyczne połączenie z książką adresową w smartfonie pozwala w szybki sposób odnaleźć osobą, którą mamy w kontaktach telefonicznych i używa ona whatsapp’a.

Z tego powodu wiele osób czy smartfon jest jedynym urządzeniem obsługującym ten komunikator, a jeśli nie to jak zainstalować whatsapp na komputerze? Podpowiadamy jak zainstalować whatsapp na laptopie i w jaki sposób skonfigurować komunikator, aby wszystko działało jak należy. Warto również sprawdzić co zrobić żeby uruchomić Youtube w tle.

Whatsapp na komputer – rozmowy wideo na komputerze

Popularność whatsapp jest obecnie tak duża, że ze śmiałością można stwierdzić, iż świetnie zastąpił on messangera i skype, ponieważ oferuję wysokiej jakości rozmowy audio i wideo oraz pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych.

Z tego powodu komunikator ten stał się dla wielu osób jednym z najważniejszych komunikatorów – na whatsapp doskonale prowadzi się zarówno konwersacje prywatne, jak i służbowe, gdyż wszystko pozostaje w obrębie jednej aplikacji.

Popularność whatsapp szczególnie mocno wzrosła w 2020 roku ze względu na lockdowny. Dziś całkiem spora grupa osób zastanawia się nad tym, czy whatsapp oferuje rozmowy wideo na komputerze. Jest to jak najbardziej zrozumiałe zapytanie biorąc pod uwagę ogromną popularność tego komunikatora.

Czytaj również  Okres rozliczeniowy Play

Czy można zainstalować whatsapp na komputerze?

Pytanie „czy można zainstalować whatsapp na komputerze” pada w sieci wyjątkowo często, ze względu na ogromną popularność tego komunikatora. Większość osób jest przekonana, że whatsapp może poprawnie działać tylko na smartfonach, gdyż jest to aplikacja.

Otóż nic bardziej mylnego, ponieważ whatsapp może być używany na komputerze na dwa rożne sposoby. Pierwszą metodą jest użycie komunikatora poprzez przeglądarkę internetową i sposób ten nie wymaga instalacji oprogramowania na twardym dysku komputera.

Drugim sposobem jest instalacja aplikacji whatsapp ze sklepu Microsoft Store. Zarówno jedna, jak i druga metoda pozwalają na swobodną rozmowę audio-wideo oraz wysyłanie wiadomości tekstowych.

Jak zainstalować whatsapp na komputerze?

  Komunikatora whatsapp można używać z poziomu przeglądarki, jednakże większość osób preferuje używanie dedykowanej aplikacji, którą znaleźć można w sklepie Microsoft Store. Aplikacja jest całkowicie darmowa, zaś jej ściągnięcie i zainstalowanie jest szybkie i bezproblemowe.

Whatsapp na komputery nosi nazwę WhatsApp Dekstop i dostępna jest dla wszystkich użytkowników systemu Windows. Do jej zainstalowania wymagany jest Windows 8.1 lub nowszy. Warto podkreślić także, że komputery od Apple także mogą ściągnąć i zainstalować aplikację WhatsApp Desktop z App Store.

Do instalacji oprogramowania na komputerach z logiem jabłuszka wymagany jest system macOS 10.10 lub nowszy. Sam proces instalacji przebiega wyjątkowo szybko i od razu można rozpocząć korzystanie z aplikacji whatsapp na komputerze.

Wystarczy tylko połączyć swoje konto za pomocą whatsapp Web – skanujemy kod QR, który wyświetla się na ekranie komputera i już możemy w pełni korzystać z udogodnień whatsapp na komputerze.

Czy można dzwonić z whatsapp na komputerze?

Komunikator Whatsapp znany jest głównie z tego, iż oferuje bardzo szerokie możliwości, zarówno jeśli chodzi o rozmowy audio, jak i te audio-wideo. Jak rozmawiać przez whatsapp na komputerze? Otóż whatsapp na komputer oferuje wszystkie flagowe funkcje tej aplikacje, które znamy w mobilnej wersji.

Czytaj również  Jak zastrzec numer Plus

Dlatego też rozmowa poprzez whatsapp na komputerze odbywa się dokładnie w taki sposób, jak na smartfonie.

Warto podkreślić, że rozmowy poprzez komputerową wersję programu są na tak samo wysokim poziomie jakości, jak w przypadku rozmów poprzez aplikację na smartfony. Nie da się ukryć, że whatsapp na komputer, to zdecydowanie przydatne i bardzo praktyczne oprogramowanie, ponieważ wystarczy jedno kliknięcie, aby można było komfortowo korzystać z whatsappa na komputerze lub laptopie.

Jak dzwonić z whatsapp na komputerze?

Jak dzwonić z whatsapp na komputerze? Jest to dziecinnie proste i niczym nie różni się od tego, w jaki sposób dzwonimy z tradycyjnej smartfonowej wersji aplikacji. Wszystko dzięki Whatsapp Web.

Synchronizacja z kontem odbywa się błyskawicznie po zeskanowaniu kodu QR, dzięki czemu od razu mamy dostęp do wszystkich kontaktów. Wystarczy wybrać konkretny kontakt i wcisnąć symbol słuchawki telefonowej. Tak, to jest dokładnie tak proste, jak w wersji na smartfony.

Jak ściągnąć wiadomości z WhatsApp na komputer?

Osoby, które zaczynają korzystać z whatsapp na komputer często zaczynają się zastanawiać, jak ściągnąć wiadomości z WhatsApp na komputer. Jest to bardzo proste i szybkie, ponieważ kopiowanie wiadomości jest identyczne jak w przypadku tworzenia takiej kopii na smartfonach. Wystarczy wejść w więcej opcji, następnie kliknąć ustawienia> czaty> kopia zapasowa czatów> utwórz kopię zapasową.

Whatsapp jest obecnie jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Dlatego też tak przydatną informacją jest fakt, iż istnieje wersja whatsapp na komputer. Co więcej, wersja ta jest w pełni kompatybilna z mobilną aplikacją, dzięki czemu wystarczy skanowanie kodu QR i wszystkie kontakty i konwersacje mamy na komputerze.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój