Dom i ogród

Wanna w wannie gdzie kupić

Wanna w wannie to metoda renowacji wanny, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jako pierwszy została zastosowana w latach 70 XX wieku. Sposób ten miał stanowić dobrą opcję na szybkie odnowienie wanny, wmurowanej w podłogę, które w USA są bardzo powszechne. Skuteczność i oszczędność, związane z tym rozwiązaniem sprawiły, że z czasem wanna w wannie pojawiła się także w Europie. Na czym polega ta metoda i gdzie można kupić wannę w wannie.

Wanna w wannie – kiedy warto kupić?

W naszym kraju wanny żeliwne i stalowe, które wmurowane są w podłogę to również dość częste zjawisko. Ich wymiana bywa problematyczna, a często takie wanny najlepsze lata mają już za sobą i przydałoby się je odnowić. Wanna w wannie to szybkie i stosunkowo tanie rozwiązanie, które może być ciekawą alternatywą dla całkowitej wymiany wanny na nową.

Odnowienie wanny metodą wanna w wannie zajmuje około 2 godziny. Proces odnowy polega na osadzeniu w starej, zniszczonej wannie nowej rynny akrylowej. Wanny sklejane są przy pomocy dwuskładnikowej piany.

Wanna-wkład dobierana jest dokładnie do wymiarów starej wanny w taki sposób, aby odnawiany produkt został całkowicie zakryty, pełniąc jedynie funkcję mocnej podpórki.

Aktualnie  wannę w wannie zamontować można w 95% wanien emaliowanych, wykorzystywanych w Polsce.

Dobrej jakości nowa wanna powinna spełniać wszelkie parametry wanny akrylowej, zarówno pod względem grubości materiału, jak i wzmocnień oraz tworzywa wykonawczego.

Wanna w wannie – gdzie kupić stacjonarnie?

Wanna w wannie to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą odnowić wannę, jednak nie mają pieniędzy na remont całej łazienki. Stacjonarnie wannę w wannie kupić będzie najprościej w punktach ze sprzętem i akcesoriami łazienkowymi.

Wanny w wannie dostępne są także w sklepach firmowych producentów, jak również  w niektórych większych marketach sieciowych, oferujących akcesoria łazienkowe.

Koszt zakupu i montażu wanny w wannie wynosi ok. 700-800 złotych brutto w zależności od wymiarów wanny, producenta oraz kosztów robocizny.

Czytaj również  Co zamiast keramzytu do doniczki do drenażu?

Jest to cena  niższa niż przy zakupie nowej wanny z montażem. Oczywiście osoby, które znają się na takiej pracy, mogą kupić nakładkę wanny i zamontować ją samodzielnie, a wtedy koszty będą jeszcze mniejsze.

Wanna w wannie – gdzie kupić przez internet?

Być może zakup wanny w wannie online będzie lepszym pomysłem, dla tych, którzy nie mają w okolicy sklepu z akcesoriami do łazienek. W sieci łatwiej będzie nam znaleźć strony producenta takich nakładek, a jeżeli zajrzymy na porównywarkę Ceneo lub portal Allegro, na pewno też uda nam się znaleźć atrakcyjne oferty. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na zabezpieczenie transportu, aby mieć pewność, że otrzymamy nieuszkodzony produkt.

Wanna w wannie to ciekawe rozwiązanie renowacji starych wanien. Jest to tańsza opcja, niż wymiana wanny na nową. Gdzie kupić wannę w wannie? Ofertę samej wanny plus usługi montażu oferują punkty z akcesoriami łazienkowymi. Ciekawe propozycje zakupu wraz z renowacją znaleźć można także na stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *