Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Waga w telefonie

Posted by

waga w telefonie

Smartfon to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiejsze życie. Średnio używając smartfonu spędzamy 3 godziny i 34 minuty dziennie. Jest to więc ponad ¼ dnia oraz 1/8 całej doby. Nie jest więc dziwne, że coraz więcej opcji można zauważyć w nowych modelach smartfonów.

Jedną z nich, której warto się jest przyjrzeć jest waga. Tak, dobrze przeczytaliście. Waga. Mało kto wie, że jest możliwość zważyć coś przy pomocy smartfonu. Jest to stosunkowo nowa opcja, dlatego nie działa ona jeszcze idealnie, jednak taki gadżet w smartfonie to coś, co z pewnością zdziwi niejedną osobę i może się czasami przydać.

Waga w telefonie – jak działa?

Proces działania jest dosyć prosty, gdyż nie ma tam nic, co mogłoby nas zaskoczyć. Działa dokładnie tak samo jak zwykła waga. Wystarczy położyć rzecz na telefonie, a aplikacja zważy to, co się na nim znajduje. Oczywistym jest, że nie będziemy stawać na telefon, dlatego tego typu waga pozwala na odmierzanie jedynie małych wartości.

Można więc ze spokojem bawić się wagą i kłaść poszczególne małe rzeczy, by sprawdzić ile mniej więcej dana rzecz waży, jednak trzeba pamiętać, że pomiary nie są tak niezawodne, jak w wagach za pokaźne sumy. Raczej powinno się to potraktować jako fajny i ciekawy gadżet niż coś, czego będziemy używać do odmierzania ilości leków jakie należy przyjąć.

Nie poleca się również przeciążać telefonu, gdyż szkło zainstalowane na przodzie może ulec zniszczeniu, a tego żaden użytkownik smartfonu chce jak najdłużej unikać. Waga gramowa na telefon jest więc dodatkiem, który raczej nie ułatwi nikomu życia, jednak jest czymś, czym można się pochwalić lub zaciekawić innych, by wspólnie spędzić fajnie czas.

Czytaj również  Jak zastrzec numer Heyah

Jak zainstalować wagę w telefonie?

Nie jest to trudny proces, gdyż polega dokładnie na tym samym, co instalacja większości aplikacji w smartfonie. Najpierw należy wejść w sklep z aplikacjami, a następnie wpisać w pole wyszukiwania dokładnie to, czego chcemy. Jest wiele aplikacji, które pozwolą zważyć kilka mniejszych rzeczy, dlatego należy zobaczyć, która interesuje nas najbardziej. Jeśli już to zrobimy, następnie trzeba będzie ją zainstalować.

Klikamy „zainstaluj” lub „pobierz” i czekamy, aż cały proces się zakończy. Gdy pasek ładowania dojdzie do końca, można śmiało włączyć aplikację i korzystać z niej do woli. Skoro wiemy, jak zainstalować wagę w telefonie, warto też wiedzieć, jak ją odinstalować. Jest to bardzo proste, gdyż wystarczy przytrzymać ikonkę i przeciągnąć ją do kosza, co spowoduje jej dezinstalacje.

Waga gramowa w telefonie iPhone

Produkty firmy Apple są znane z tego, że w każdej nowszej wersji smartfonu można zobaczyć nowe gadżety niedostępne we wcześniejszej wersji. Dlatego też nie każdy wie, że jest aplikacja, dzięki której można zważyć niewielkie rzeczy właśnie iPhonem. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na appstore, a następnie wpisać to, czego szukamy. Wówczas zobaczymy kilka aplikacji, wybieramy i instalujemy. Telefony Apple są zaawansowane technologicznie, dlatego można liczyć na to, że opcja wagi będzie fabrycznie dodawana lub nawet ulepszana w niedalekiej przyszłości. Niemniej jednak waga w telefonie iPhone to na razie jedynie dodatek, który może posłużyć jako zabawa.

Waga w telefonie android

Niestety posiadacze smartfonów android nie będą mogli skorzystać z tego typu gadżetu, gdyż w sklepie play dostępne są jedynie wagi kuchenne lub kalkulatory BMI, które śledzą naszą wagę, jednak nie będzie można bezpośrednio położyć coś na telefonie, by ten mógł to zważyć.

Jeśli więc naprawdę zależy nam na tym małym dodatku, to iPhone jest obecnie jedynym rodzajem smartfonu, który obsługuje tego typu aplikacje. Waga w telefonie android niestety nie jest dostępna, jednak jeśli chcemy by coś zważyć, można śmiało korzystać z aplikacji, które potrafią wyliczyć ilość danej przyprawy czy produktu, co z pewnością przyda się tym, którzy dbają o sylwetkę i chcą wpisywać wszystkie wartości do kalkulatora kalorii.

Czytaj również  Jak doładować konto w Play

Waga w telefonie jaki błąd pomiaru?

Waga, która jest jedynie dodatkiem nie będzie działać bez zarzutu. Błędy w pomiarze będą się zdarzać i trudno będzie je wyeliminować, dlatego w przykładach poniżej można zobaczyć, jak prezentuje się błąd pomiaru w wadze z telefonu.

Waga w telefonie to z pewnością nie jest niezbędny element, bez którego nie wyobrażamy sobie życia codziennego, jednak trzeba przyznać, że jest to całkiem fajny i ciekawy gadżet, który może posłużyć do spędzenia śmiesznego i zabawnego wieczoru ze znajomymi.

Waga gramowa na telefon to nowość, która, kto wie, może w przyszłości będzie rozwijana do tego stopnia, że każdy będzie miał w kieszeni bardzo dokładną i użyteczną wagę, której zastosowanie będzie bardzo szerokie: od kuchni po laboratoria. Niemniej jednak na razie jest to po prostu ciekawy gadżet, o istnieniu którego z pewnością mało kto wie, dzięki czemu niejednemu znajomemu pojawi się uśmiech na twarzy, kiedy powiemy mu, że nasz telefon służy nam czasami jako waga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *