Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Vp.pl co to za poczta

Posted by

vp pl co to za poczta

Posiadanie darmowego konta pocztowego zdaniem wielu użytkowników jest wystarczające, bez problemu bowiem można dostosować skrzynkę do swoich wymagań i jednocześnie nie mieć problemów zarówno z odbieraniem jak i wysyłaniem poczty. Niektóre adresy poczty już na pierwszy rzut okaz pozwalają zorientować się, w którym serwisie została założona skrzynka, niektóre zaś sprawiają pod tym względem nieco większe problemy. Poczta.vp.pl to dość często spotykany adres poczty elektronicznej, jednak wiele osób nie do końca jest w stanie prawidłowo wskazać serwis w którym została założona. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat tej poczty, aby wiedzieć nie tylko gdzie i jak ją założyć, ale również gdzie się zalogować do swojej skrzynki pocztowej.

Vp.pl co to za poczta?

Niektórzy adres vp.pl kojarzą z portalem Wirtualna Polska, jednak jest to mylne twierdzenie. Domena pocztowa vp.pl należy do serwisu Onet, i chcąc założyć skrzynkę z taką właśnie końcówką właśnie na portal Onet należy się w pierwszej kolejności skierować.

Vp.pl to poczta Onet

Onet bowiem umożliwia wybór końcowej domeny poczty spośród wielu różnorodnych dzięki czemu każdy zainteresowany może dobrać jak najbardziej dopasowaną do siebie.

Niektórzy chcą mieć pocztę o konkretnej nazwie, dlatego jeśli jest ona zajęta na jednej domenie, można spróbować założyć właśnie poprzez wybranie innej końcówki. Zarówno założenie poczty na vp.pl jak też logowanie się do skrzynki nie jest problemem, wystarczy bowiem kilka chwil, aby móc korzystać z darmowego konta i jego korzyści.

Poczta.vp.pl jak się zalogować i zarejestrować?

Założenie konta poczta.vp.pl nie jest problemem. W tym celu wystarczy wejść na serwis Onet, wybrać opcje poczty i następnie zakładkę załóż konto. W kolejnym kroku można wybrać własną nazwę, ale również końcówkę domeny.

Aby mieć skrzynkę na vp.pl wystarczy w drugim okienku wybrać z rozwijanej listy domenę vp.pl, wpisując w pierwszym wybrana nazwę. Następnie następuje sprawdzenie, czy wybrana nazwa i domena są wolne. Jeśli tak, kolejnym krokiem jest ustawienie hasła do poczty.

  1. Wejdź na stronę onet.pl,
  2. W prawym górnym rogu z menu wybierz „E-Mail”,
  3. Kliknij Zarejestruj się,
  4. Wpisz nazwę poczty i z rozwijanego menu wybierz domenę vp.pl,
  5. Kliknij Dalej,
  6. Wprowadź hasło.
Czytaj również  Co to jest przeglądarka internetowa i jak działa?

Musi ono spełniać wymagania, czyli zawierać określoną ilość znaków, dużą literę i cyfrę. Jeśli hasło jest zgodne z wytycznymi, można przejść do kolejnego kroku. Klienci zakładający pocztę mogą zdecydować się również na dodatkową weryfikację kodem SMS.

Jeśli ktoś nie chce wykonywać tej czynności, wystarczy że pominie ten krok. Po wykonaniu tych czynności konto jest założone i można z niego w pełni korzystać. Logowanie następuje za pośrednictwem serwisu Onet, wystarczy wpisać pełny adres mailowy i ustawione hasło, aby zalogować się do swojej skrzynki.

Poczta vp.pl czy warto?

Posiadanie poczty vp.pl to na pewno bardzo korzystne rozwiązanie. Użytkownicy mogą korzystać z jej zasobów całkowicie za darmo, jednocześnie mając dostęp do możliwości dowolnego zarządzania folderami i ich zawartością.

W ramach darmowego konta użytkownicy muszą się liczyć z reklamami, które będą przychodziły na skrzynkę, jednak ich ilość nie jest duża i zdaniem wielu osób nie sprawiają problemów. Oczywiście jest możliwość pozbycia się reklam, jednak wówczas należy dokonać dodatkowej opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *