Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Ukryte aukcje Aliexpress

Posted by

ukryte aukcje aliexpress

W jaki sposób wyszukać ukryte aukcje na Aliexpress?

Ukryta aukcja to tak naprawdę rodzaj aukcji, w której jest ukryty prawdziwy przedmiot oferowany przez osobę sprzedającą. W praktyce tak to wygląda, że kupujemy na przykład klapki o wartości 20 dolarów na Aliexpress, a sprzedający nam wysyła trampki Converse. Musimy przyznać, że wygląda to bardzo interesująco.

Dlaczego wiele aukcji jest ukrywanych na Aliexpress?

Nie da się ukryć, że administracja Aliexpress walczy ostro z replikami produktów markowych na swoim serwisie, promuje tym samym producentów rodzimych. Dosłownie kilka miesięcy temu mogliśmy wpisać w wyszukiwarce MK BAG, aby móc zobaczyć ofertę torebek Michaela Korsa. Obecnie jednak wszelkie „kody markowe” są już nieaktualne. W związku z tym sprzedawcy musieli wymyślić inny pomysł. Chodzi o Ali ukryte aukcje. Chińscy sprzedawcy, którzy nie chcieli się narażać na konsekwencje związane bezpośrednio ze sprzedażą przedmiotów marek znanych, tworzą obecnie właśnie ukryte aukcje Aliexpress.

Jak kupować na aukcji ukrytej Aliexpress?

Musimy sobie powiedzieć jasno, że nie każdy miał dotychczas dostęp do aukcji ukrytych, ponieważ wielu sprzedawców chińskich wysyła katalogi podmiotów swoich do kupujących zaufanych czy też administratorów grup na Facebooku o Aliexpress. Co właśnie udostępniają zdjęcia produktów razem z linkiem do zakupu oraz dokładną instrukcją. Na Facebooku obecnie znaleźć możemy kilkadziesiąt grup z aukcjami ukrytymi.

Niestety jednak sama ilość grup oraz stron ciekawych jest taka duża, że wychwycić jest ciężko wszelkie ciekawe znaleziska. Poza tym nowe zasady na Facebooku utrudniają skutecznie funkcjonowanie grup. Zasięgi grup, jak i także widoczność postów spadły drastycznie. Zatem jak znaleźć ukryte aukcje Aliexpress? Wystarczy wejść w odpowiedni katalog oraz poszukać konkretnego przedmiotu. Aukcje ukryte są zawsze oznaczone specjalnie. Możemy dzięki temu mieć pewność, że mamy do czynienia właśnie z taką aukcją.

Czytaj również  Kokos to owoc czy warzywo

Jak wygląda proces kupowania przedmiotu na ukrytej aukcji?

Wystarczy, że wejdziemy na katalog dowolny z aukcjami ukrytymi sprzedawcy czy też blogera. Jeśli jest podana instrukcja zakupu, to zapoznajmy się z nią. Najczęściej każde ze zdjęć w katalogu oznaczone jest liczbą czy też symbolem. Po przejściu w link, szukamy w aukcji zdjęcia produkty z takim samym symbolem. Kupujemy po prostu przedmiot i jeśli tego wymaga sprzedający w wiadomości zawieramy wybrany model czy też rozmiar.

Sklepy weekendowe

Odstępstwem od aukcji ukrytych są sklepy weekendowe, a więc aukcje replik, w których sprzedawcy jawnie wystawia na przykład buty marki Adidas oraz wiele innych przedmiotów markowych. Te sklepy najczęściej się pojawiają w piątki, a znikają wieczorem w niedzielę czy też rano w poniedziałek. Sama jakość produktów z aukcji weekendowych jest mocno zbliżona do aukcji ukrytych, często nawet są to tacy sami sprzedawcy. Dlaczego sklepy się pojawiają w piątek, a w niedzielę znikają? Prawdopodobnie związane jest to z czasem bezpośrednim pracy administracji Aliexpress, która to w weekend jest znacznie mniej aktywna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *