Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Tryb znikających wiadomości messenger

Posted by

tryb znikających wiadomości messenger

Tryb znikających wiadomości w Messenger pojawił się całkiem niedawno i wiele osób zastanawia się jak go włączyć by zaraz potem wyłączyć. Tryb znikających wiadomości ma swoje zalety i wady, ale jedno jest pewne Vanish Mode nie będzie podstawową funkcją, z której będziesz korzystać, gdyż zapis wiadomości przydaje się w zdecydowanie większej ilości wypadków. W tym artykule chcemy Ci nieco przybliżyć, czym jest tryb znikających wiadomości Messenger i jak go włączyć oraz wyłączyć.

Tryb znikających wiadomości Messenger

Tak właściwie tryb znikających wiadomości na Messenger nosi nazwę Vanish Mode i podobnie jak wiele innych funkcji był wprowadzony w różnych kraj o różnym czasie. Zasada działania tego trybu jest bardzo prosta, rozpoczynając rozmowę z dowolnym użytkownikiem i mając włączony ten tryb to osoba, która z którą rozmawiasz po opuszczeniu czatu nie będzie miała dostępu do przesłanych wiadomości. Funkcja dostępna jest wyłącznie wśród osób z listy znajomych, chodzi o to, żeby nie grozić nieznajomym osobom, albo spamować im wiadomościami.

W tym miejscu również warto wspomnieć o tym, że tryb znikających wiadomości dba o prywatność użytkowników, więc w momencie wykonania zrzutu ekranu, druga osoba zostanie poinformowana, że został wykonany print screen. Sprawdź również jak usunąć wiadomości na FB i jak usunąć konto FB.

Tryb znikających wiadomości Messenger jak włączyć?

Co istotne tryb znikających wiadomości dostępny jest tylko i wyłącznie w aplikacji i wymaga aktywacji. Włączenie tego trybu jest bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów a jednym z popularniejszych jest:

  1. Na liście znajomych wybierz osobę, z którą chcesz rozmawiać
  2. Kliknij ikonkę „i” w prawym górnym rogu
  3. Zjedź na dół menu i wybierz „Tryb znikających wiadomości”
  4. Przesuń suwak w prawo
  5. Gotowe, znikające wiadomości zostały włączone.

Druga metoda jeszcze prostsza polega na przesunięcia okna rozmowy z dołu do góry. W momencie przesuwania pojawi się informacja „Przetrzymaj, aby włączyć tryb znikających wiadomości”, musisz poczekać aż tryb się załaduje, ekran zmieni się wtedy na czarny.

Czytaj również  Błąd danych crc

Tryb znikających wiadomości Messenger jak wyłączyć?

Wyłączeniu trybu znikających wiadomości Messenger jest równie proste jak jego włączenie. Znając procedurę włączenia znikających wiadomości, musisz postąpić dokładnie tak samo jak opisaliśmy powyżej tylko przesuń suwak w lewo.

  1. Na liście znajomych wybierz osobę, z którą chcesz rozmawiać
  2. Kliknij ikonkę „i” w prawym górnym rogu
  3. Zjedź na dół menu i wybierz „Tryb znikających wiadomości”
  4. Przesuń suwak w lewo
  5. Gotowe, znikające wiadomości zostały wyłączone.

Jeżeli skorzystasz z drugiej opcji to będziesz mieć dostępną opcję „Wyłączenia trybu znikających wiadomości” na górze okna czatu. Mamy nadzieję, że wiesz już czym jest tryb znikających wiadomości Messenger jak go wyłączyć i jak wyłączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *