Tryb samolotowy w telefonie

Tryb samolotowy to funkcja dostępna w urządzeniach takich jak telefony, laptopy czy tablety. Tryb samolotowy w telefonie i innych urządzeniach trzeba włączać w określonych momentach, co związane jest przede wszystkim z bezpieczeństwem. Sygnały emitowane przez urządzenia w czasie ich działania w normalnym trybie mogą bowiem powodować że inne, znacznie ważniejsze nie będą prawidłowo działać. Jego nazwa wzięła się od tego, że jest on wykorzystywany przede wszystkim w czasie lotów samolotami. Obecnie można go włączać i wyłączać szybko, często jednym gestem.

Co to jest tryb samolotowy?

Tryb samolotowy co to, a raczej jak działa to wciąż dla wielu osób niezbyt znana funkcja. W tym trybie urządzenie najprościej mówiąc nie daje się zlokalizować w sieci GSM. Tryb ten uniemożliwia również korzystanie z Internetu, jednak umożliwia połączenie się z siecią Wi-Fi, jeśli takowa jest dostępna.

Nazwa nawiązuje do zakazu korzystania z telefonów na pokładach samolotów, co ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo podróży poprzez zapewnienie odpowiedniego działania urządzeń pokładowych.

Tryb samolotowy czy ktoś się dodzwoni?

Tryb samolotowy w telefonie, bo najczęściej to właśnie w tych urządzeniach się z niego korzysta, uniemożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych. W związku z tym, że nie ma połączenia z siecią GSM i Internetem, niemożliwe jest nie tylko wykonywanie i odbieranie połączeń, ale również wysyłanie wiadomości tekstowych czy korzystanie z Internetu przy zastosowaniu danych komórkowych.

Można korzystać z innych funkcji telefonu, jak na przykład słuchanie muzyki zapisanej w pamięci czy oglądanie filmów również pod warunkiem ich zapisania w pamięci. Można korzystać z aparatu czy kamery video. Jeśli mowa o pokładzie samolotu, niektóre linie udostępniają pasażerom możliwość korzystania z Wi-fi. Trzeba wiedzieć jak włączyć tryb samolotowy i ewentualnie jak ręcznie włączyć inne funkcje.

Tryb samolotowy czy trzeba włączać?

Tryb samolotowy koniecznie trzeba włączać w wielu sytuacjach. Najpowszechniejszą na pewno są podróże samolotem, sieci lotnicze bowiem wymagają przełączenia urządzeń w ten stan przed startem. Jeśli urządzenie nie jest w niego wyposażone, zalecane jest całkowite jego wyłączenie. Warto wiedzieć, jak działa tryb samolotowy i po co się go włącza, aby mieć świadomość dlaczego jest on tak ważny.

Jak włączyć tryb samolotowy?

Włączenie trybu samolotowego nie jest trudne. W nowoczesnych smartfonach  można to zrobić szybko, funkcja zazwyczaj jest dostępna na pasku zadań, aby można ją było szybko wywołać. Dla klientów którzy chcą wiedzieć, po co tryb samolotowy w telefonie poznanie możliwości jego działania może nieco wyjaśnić.

Jeśli włączanie funkcji trybu samolotowego nie jest dostępne na pasku zadań, funkcje można wywołać w ustawieniach urządzenia. Warto sprawdzić jak włączyć tryb samolotowy w telefonie w instrukcji obsługi posiadanego modelu.

Jak wyłączyć tryb samolotowy?

Jak wyłączyć tryb samolotowy w telefonie to informacja, której poszukują osoby udające się w podróż samolotem. Zazwyczaj w telefonach wyłączanie następuje w ten sam sposób w jaki funkcja jest włączana. Nieco inaczej sytuacja wygląda w laptopach. Jednak w tych które znaleźć można dzisiaj na rynku bez problemu można tryb samolotowy wywołać dość szybko.

Jak wyłączyć tryb samolotowy w laptopie?

Wyłączenie trybu samolotowego w laptopach zazwyczaj nie jest problemem. Dużo zależy od posiadanego modelu laptopa i jego ustawień. Bardzo często służy do tego specjalny przycisk, znajdujący się zazwyczaj w najwyższym rzędzie.

Jeśli jednak producent laptopa nie oferuje takiej funkcji, wówczas na pasku zadań należy kliknąć ikonę sieci. Po otworzeniu okna dostępnych sieci można tam odnaleźć przycisk umożliwiający zarządzanie trybem samolotowym.

Czy tryb samolotowy jest bezpieczny?

Tryb samolotowy jest bezpieczny zarówno dla urządzeń na których jest włączony jak również dla innych urządzeń znajdujących się w bliskości. Ze względu na brak połączenia z Internetem nie trzeba pytać czy tryb samolotowy jest bezpieczny, nie ma bowiem możliwości aby jakiekolwiek wirusy czy niepożądane treści przedostały się do jego pamięci.

Jednak taki tryb jest bezpieczny przede wszystkim dla innych urządzeń. Tryb samolotowy zazwyczaj włącza się w samolotach, jednak bywają również inne miejsca, w których osoby przebywające proszone są o jego włączenie. Często są to szpitale, jeśli znajduje się w nich specjalistyczna aparatura, której działania mogą zakłócić.

Wi-fi a tryb samolotowy

W trybie samolotowym korzystanie z Wi-fi jest od razu wyłączane. Jednakże nie oznacza to, że nie ma żadnej możliwości korzystania z Internetu. Wi-fi a tryb samolotowy to konieczność ręcznego ustawienia sieci, bez wyłączania funkcji trybu samolotowego.

Z takich możliwości korzysta się wówczas, gdy na przykład linie lotnicze umożliwiają pasażerom korzystanie z sieci na pokładzie samolotu. Ręczne włączenie sieci wi-fi w takich przypadku sprawia, że pozostałe funkcje, jakie daje tryb samolotowy czyli odłączenie od sieci GSM pozostają wciąż aktywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *