Topinambur gdzie kupić i ile kosztuje?

Estimated read time 4 min czytania

Gdzie kupić topinambur, aby nie przepłacić? To główne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Warto jednak wcześniej poznać lepiej topinambur, a dopiero potem pytać, ile kosztuje topinambur. Ta roślina zyskuje coraz większe znaczenie w kuchniach wielu Polek i Polaków a to głównie za sprawą wartości odżywczych i wielu diet, w których topinambur odgrywa istotną rolę.

Topinambur

Topinambur jak nietrudno się domyślić, nie pochodzi z naszego kraju, do Europy dotarł z Ameryki Północnej, gdzie jego uprawą zajmowały się tamtejsze ludy. Nazwa Topinambur pochodzi od indiańskiego plemienia, które zajmowało się uprawą tej rośliny a jego nazwa to Topinamboore, więc zagadka nazwy topinambur została wyjaśniona. Pozostaje pytanie, dlaczego topinambur jest coraz popularniejszy i skąd coraz częstsze pytania, gdzie kupić topinambur.

Moda na zdrowe odżywianie to jedna z sensowniejszych mód, jakie mogły się nam przytrafić w dobie fast foodów i słodzonych napojów. Topinambur to roślina mająca wiele wartości odżywczych, szczególnie w jadalnej bulwie. Inulina to czynnik wspomagający kurację cukrzycy typu drugiego, a jej zawartość w Topinamburze jest naprawdę spora. Wpływa ona również na obniżenie złego cholesterolu co ogranicza ryzyko wielu chorób. Do tego topinambur zawiera dużo magnezu, ma niski poziom glikemiczny a witaminy z grupy B wpływają pozytywnie na obniżenie poziomu stresu.

Gdzie kupić topinambur

Dobrze zatem gdzie kupić topinambur, żeby cena była odpowiednia i z dostępnością nie było problemu? Zacznijmy może od sklepów stacjonarnych, bo to głównie tam wciąż kupujemy produkty spożywcze. W tym artykule mówimy gdzie kupić topinambur, ale dostępne są również produkty pochodne z tej rośliny jak sok, którego dostępność jest mniejsza i żeby nie chodzić nadaremnie po sklepach w takim wypadku warto zajrzeć do internetu.

Czytaj również  Wosk ortodontyczny gdzie kupić

Bulwy topinamburu sprzedawane są na wagę i występują w większości dużych delikatesów. Topinambur kupisz w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie czy Carrefour, zaopatrzenie naturalnie zależy od poszczególnych sklepów, oferta poszczególnych marketów może różnić się od siebie.

Miejsca w których kupisz topinambur:

 • Lidl
 • Biedronka
 • Kaufland
 • Carrefour
 • Sklepy ze zdrową żywnością
 • Niektóre osiedlowe sklepy z warzywami

Jeżeli w Twojej okolicy masz sklep ze zdrową żywnością również istnieje spora szansa na dostanie w nim topinamburu, ale nawet w osiedlowych sklepach warzywniczych, topinambur nie jest niczym nadzwyczajnym.


Gdzie kupić topinambur w internecie

Naturalnie sklepy stacjonarne to tylko jedna możliwość, coraz częściej decydujemy się również na przeprowadzanie zakupów internetowych, zwłaszcza że wiele sklepów oferuje dostawę zakupów pod drzwi z darmową dostawą powyżej pewnej kwoty zakupów. Jeżeli chcesz znaleźć miejsca, w których możesz kupić topinambur wystarczy w wyszukiwarce Google, przejść do zakładki zakupy i dostaniemy wiele sklepów, które to oferują. Topinambur można kupić również na serwisach ogłoszeniowych typu olx czy allegro, ale tam zazwyczaj ma się do czynienia ze sprzedażą hurtową.

Miejsca w których kupisz topinambur przez internet:

 • Sklep internetowe dużych delikatesów
 • Sklepy internetowe ze zdrową żywnością
 • Ceneo
 • Portale ogłoszeniowe

Topinambur, gdzie kupić bulwy do sadzenia

Za nim przejdziemy do odpowiedzenia na pytanie, ile kosztuje topinambur, sprawdźmy jest, gdzie kupić bulwy topinamburu do sadzenia. Naturalnie pierwszym wyborem powinny być sklepy ogrodnicze, niekoniecznie małe sklepy z niedużym asortymentem a sklepy internetowe. Sadzonki topinamburu, nie są sprzedawane we wszystkich ogrodniczych, więc najlepiej korzystać z oferty internetowej sklepów np.:

 • Ogrodnik24
 • Serwisy typu OLX, Sprzedajemy
 • Allegro
 • Cebulki-kwiatowe

Topinambur, ile kosztuje – cena

Topinambur jest relatywnie drogi i jego cena za 500g oscyluje w przedziałach 6zł – 9zł, choć można znaleźć w internecie oferty w których kilogram topinamburu kosztuje poniżej 10zł. Poniżej przedstawiamy wybrane ceny w kilku sklepach internetowych, wpis nie będzie aktualizowany pod kątem cen, więc jeżeli chce mieć zawsze aktualne ceny wystarczy wejść we wspomnianą zakładkę zakupy w Google.

Czytaj również  Ile gotuje się kukurydzę

Topinambur cena:

 • Rano zebrano – 12,6zł za 1kg
 • Koperek Sklep – 7,99zł za 0,5kg
 • Lokalninaturalni – 8,97zł za 0,5kg
 • Sklep Podkarpackie Smaki – 8,00zł za 1kg

Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie kupić topinambur i ile kosztuje. Warto dodać do swojej diety tę roślinę, gdyż posiada wiele prozdrowotnych właściwości. Cena topinamburu może wydawać się nieco wysoka, ale żywność ekologiczna zazwyczaj więcej kosztuje, a w tym wypadku naprawdę warto.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój