Thermomix – jak działa i gdzie kupić tm5 i tm6?

Maszyna, która sieka, kroi, gotuje, piecze, blenduje, waży i podgrzewa, była przez długi czas jedynie marzeniem. Wszystko zmieniło się, kiedy na scenę urządzeń AGD z impetem wkroczył sławny już dziś Thermomix. Co potrafi to wyjątkowe urządzenie, czy warto kupić thermomix i czy wart jest swojej ceny oraz jakie ma wady i zalety?

Thermomix – urządzenie wielofunkcyjne do gotowania

Thermomix jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które w maksymalny sposób upraszcza codzienne gotowanie. Urządzenie na rynku znajduje się już od kilku dobrych lat, dlatego dorobiło się statusu bardzo pożądanego i trochę niedostępnego sprzętu. Wracając do szczegółów urządzenia, jest ono jednomisowym robotem kuchennym, który dzięki modułowi sterującemu pozwala na wykonywanie wielu czynności, takich jak blendowanie, podgrzewanie, gotowanie, etc.

Jak działa thermomix?

Producentem tego innowacyjnego urządzenia jest międzynarodowa firma Vorwerk, która znana jest z produkcji i dystrybucji wysokiej jakości sprzętu kuchennego. Warto podkreślić w tym miejscu, że już sama nazwa tego urządzenia w pewien sposób ujawnia jego właściwości, ponieważ jest połączeniem słów „thermo”  i „mix”, czyli ogrzewania, podgrzewania oraz miksowania lub mieszania. Thermomix działa w bardzo prosty i intuicyjny sposób, ponieważ na ekranie urządzenia wyświetlane są kolejne wskazówki co zrobić w przypadku gotowania danej potrawy.

W zasadzie thermomix robi wszystko za nas, ponieważ my tylko wrzucamy do niego odmierzone składniki i czekamy na efekt końcowy.

Ile prądu zużywa thermomix?

Robot do gotowania thermomix wyróżnia się bardzo dużą wszechstronnością, dlatego wiele osób uważa, że urządzenie to jest niezwykle energożerne. Według oficjalnych informacji podawanych przez producenta, thermomix zużywa 1000W.

Warto jednak podkreślić, że ilość energii zużywanej przez thermomix zależna jest od tego do jakiej czynności go używamy. Blendowanie na wysokich obrotach zużywa więcej energii, niż podgrzewanie. Po dokładnym podliczeniu, wychodzi na to, że 1,5 godziny pracy tego urządzenia kosztuje nas około 3 grosze, tak więc thermomix nie zużywa dużych ilości energii.

Pierwszy thermomix

Zakup pierwszego thermomixa jest dużym przeżyciem, ponieważ urządzenie to zrewolucjonizuje dotychczasowe gotowanie. Urządzenie posiada aż 20 różnych funkcji, takich jak mieszanie, miksowanie, gotowanie na parze, ugniatanie, podgrzewanie, podsmażanie, blendowanie, etc.

Warto podkreślić, że najnowszy thermomix (TM6) posiada także opcje czajnika, wolnego gotowania, sous vide, wysokiej temperatury czy nawet fermentowania.

Tak szerokie i różnorodne funkcje thermomixa sprawiają, że jest on rewolucyjnym urządzeniem, które przyda się w każdym domu. Warto podkreślić, iż thermomix jest tak uniwersalny, że niemalże eliminuje potrzebę posiadania innych kuchennych urządzeń AGD, ponieważ w thermomixie możemy upiec pieczywo lub pizze, zrobić rybę na parze, czy nawet zrobić własny majonez. Zdecydowanym ogranicznikiem w przypadku wyboru pierwszego thermomixa jest jego cena.

Thermomix tm5 opinie

Wśród użytkowników opinie na temat thermomix tm5 są w większości bardzo pozytywne. Starsza generacja tego innowacyjnego urządzenia jest nadal bardzo przydatna i użyteczna. Co więcej, według niektórych użytkowników, thermomix tm5 jest jednym z lepszych modeli dostępnych na rynku, dlatego też model ten cieszy się nadal bardzo dużym zainteresowaniem.

Thermomix tm6 opinie

Najnowszy model wielofunkcyjnego robota kuchennego, czyli thermomix tm6 to szczyt najwyższej technologii i innowacyjności. Model ten cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na imponującą ilość funkcji. Warto podkreślić, że najnowszy model thermomixa posiada wiele funkcji, które niedostępne są w starszych wersjach tego urządzenia.


Ile kosztuje thermomix?

W tym miejscu dochodzimy do najważniejszego aspektu thermomixów, czyli ich ceny. Przyjęło się, iż thermomix jest sprzętem z wyższej półki, a jak wiadomo high-tech sporo kosztuje. Najnowszy thermomix, czyli model TM6 kosztuje obecnie 5495 złotych.

Można go kupić także na raty. Starszy model TM5 dostępny był za cenę 4799 bez cookidoo oraz 5199 z cookidoo.  Nie da się ukryć, że na polskie realia sprzęt kosztuje całkiem sporo, jednakże ilość funkcji tego urządzenia sprawia, że warte jest ono każdej złotówki.

Thermomix cena na raty

W 2021 roku firma Thermomix Polska ogłosiła bardzo atrakcyjną promocję na zakup thermomixa. Otóż zainteresowani klienci mogą kupić najnowszy model thermomixa tm6 na raty 0%. Miesięczna kwota wynosi 274,75 przy 20 ratach oraz 549,50 przy dziesięciu ratach. Zakup thermomixa w systemie ratalnym jest bardzo ciekawym rozwiązaniem ze względu na bardzo wysoką cenę tego innowacyjnego urządzenia.

Thermomix na raty jakie dokumenty?

Zakup thermomixa na raty jest dla wielu osób jedynym sposobem, aby zacząć korzystać z tego niezwykłego urządzenia. Warto podkreślić, że system ratalny jest bardzo korzystną metodą na zakup thermomixa.

Co więcej, ilość dokumentów jakie trzeba dostarczyć przy zakupie tego urządzenia jest minimalny, ponieważ potrzebne są tylko najważniejsze dokumenty takie jak dowód osobisty, numer konta bankowego i aktualna umowa o pracę, albo poświadczenie dochodów.

Thermomix zalety

Thermomix jest urządzeniem, bez którego da się żyć, jednakże zdecydowania ułatwia on codzienne gotowanie. Sprzęt ten szczególnie polecany jest przez kobiety oddające się macierzyństwu i życiu zawodowemu – w tak dużym biegu często nie ma zbyt wiele czasu na gotowanie, dlatego funkcjonalność thermomixa sprawdza się w takich wypadkach znakomicie. W celu dokładnego rozważenia opłacalności zakupu thermomixa warto wymienić jego wady i zalety. Wśród zalet tego urządzenia najważniejsze są:

 • wielofunkcyjność – 20 funkcji sprawia, że gotowanie jest szybkie, sprawne i bezproblemowe,
 • ważenie – każda potrawa potrzebuje składników w odpowiednich proporcjach, dlatego funkcja ważenia w thermomixach eliminuje potrzebę posiadania wagi kuchennej,
 • wyrabianie ciasta – proces wyrabiania ciasta bywa dość męczący i czasochłonny, dlatego opcja wyrabiania ciasta przez thermomix jest prawdziwym udogodnieniem,
 • czystość – jednomisowe urządzenie jakim jest thermomix charakteryzuje się tym, iż bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Części można myć w zmywarce. Podczas gotowania, czy blendowania nie ma możliwości ubrudzenia kuchni, ponieważ pokrywa urządzenia skutecznie eliminuje możliwość powstania bałaganu,
 • mocny blender – dzięki bardzo trwałym i wytrzymałym ostrzom, thermomix jest w stanie posiekać i pokroić niemalże wszystko,
 • wyświetlasz z przepisami i planowanie menu i listy zakupów – thermomix wpisuje się w ideę inteligentnych urządzeń, ponieważ wyświetlacz z przepisami maksymalnie ułatwia gotowanie, zaś opcja planowania menu i listy zakupów wynosi codzienne gotowanie na całkowicie nowy poziom.

Thermomix wady

Nie da się ukryć, że pomimo wielu zalet, thermomix posiada także wady, jak każde inne urządzenie. Do największych wad urządzenia możemy zaliczyć:

 • hałas – thermomix jest głośnym urządzeniem, ponieważ blendowanie, czy siekanie wywołuje głośne dźwięki. Co więcej, po wykonanej czynności urządzenie sygnalizuje to głośnym dźwiękiem, co może być frustrujące dla niektórych osób.
 • wysoka cena – koszt thermomixa jest dla wielu osób barierą nie do przeskoczenia. Wysoka cena sprawia, że decydują się na niego tylko nieliczni, dlatego warto pamiętać, że istnieją na rynku także zamienniki tego urządzenia, które cechują się podobną użytecznością, lecz zdecydowanie niższą ceną,
 • płatny dostęp do cookidoo – platforma z przepisami cookidoo dostępna jest po zakupie thermomixa przez określoną ilość miesięcy (coś w rodzaju darmowego trialu). Po tym okresie jednak, trzeba zapłacić z góry za rok abonamentu, który umożliwia dostęp do przepisów z cookidoo.

Thermomix opinie negatywne

Wśród opinii na temat thermomixa w większości dominują te pozytywne, jednakże wśród nich zdarzają się czasami także i te negatywne. Głównym zarzutem użytkowników jest głośność urządzenia oraz jego bardzo wysoka cena. Warto podkreślić, że wielu osobom nie podoba się także to, iż w najnowszej wersji thermomixa tm6 dostęp do bazy przepisów, czyli cookidoo jest płatny.

Gdzie kupić thermomix?

Zakup oryginalnego thermomixa możliwy jest wyłącznie u oficjalnych dystrybutorów tego urządzenia w danym kraju. Przedstawiciele handlowi mogą wykonać na życzenie specjalną prezentację thermomixa.

 • U przedstawiciela handlowego
 • Ceneo
 • Na stronie Vorwerk

Warto podkreślić, że w dobie pandemii COVID19 takie pokazy mogą odbywać się także wirtualnie, dzięki czemu thermomix możemy już kupić przez internetu na oficjalnych stronach marki.

Thermomix Lidl

Warto zwrócić uwagę, iż na rynku istnieją tańsze zamienniki thermomixa. Bariera ponad 5 tysięcy złotych jest dla niektórych nie do przeskoczenia, dlatego termomiks w lidlu jest doskonałą altternatywą kosztownego oryginału.

Warto podkreślić, że lidlowy termomiks firmy Silvercrest także pozwala na skuteczne gotowanie z użyciem tego urządzenia. Co więcej, termomiks z lidla także posiada swoją bazę przepisów, dzięki czemu łatwość w gotowania pozostaje taka sama jak w oryginalnym urządzeniu. Jedną z najważniejszych zalet termomiksów z lidla jest ich cena, która wacha się od 1899 zł do nawet 899 za starsze modele.

Thermomix Lidl opinie

Thermomix z lidla cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ jego możliwości są bardzo zbliżone do oryginału. Użytkownicy chwalą jakość wykonania, uniwersalność urządzania oraz stały dostęp do bazy przepisów.

Ta ostatnia zaleta jest bardzo znamienna, ponieważ w najnowszej wersji oryginalnego thermomixa tm6, dostęp do cookidoo jest płatny po wykorzystaniu bezpłatnego okresu próbnego.

Thermomix biedronka

Warto podkreślić także, iż sieć sklepów biedronka także posiada w swojej ofercie odpowiednik rozchwytywanego thermomixa. Zamiennik thermomixa z biedronki uważany jest za nieco gorszą wersję lidlowego thermomixa. Nie mniej jednak thermomix z biedronki to nadal bardzo użyteczne i funkcjonalne urządzenie, dlatego klienci bardzo chętnie je kupują.

Thermomix dla dzieci

W ostatnim czasie sklep Lidl wprowadził także wersje thermomixu dedykowaną dzieciom. Urządzenie to w bardzo dużym stopniu przypomina pełnowymiarowy thermomix, jednakże wyróżnia się bezpieczną konstrukcją, co w przypadku dzieci jest niezwykle istotne.

Jego cena jest także niższa niż w przypadku pełnoprawnego thermomixa z lidla, dlatego thermomix dla dzieci jest doskonałym sposobem na zainteresowanie najmłodszych gotowaniem.

Thermomix czy warto kupić?

Thermomix to zdecydowanie rewolucyjne urządzenie, które jest krokiem milowym w domowym gotowaniu. Jego użytkownicy jednogłośnie podzielają opinię, że gdy raz spróbujesz użyć thermomixa, to nie będziesz potrafił już bez niego gotować.

Dlatego też zakup urządzenia jest doskonałą domową inwestycją. Jeśli zaś cena oryginału jest zbyt wysoka, to zawsze pozostają nam tańsze, ale równie dobre zamienniki.

Podsumowując, mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie kupić thermomix TM6 i TM5 oraz ile będzie to kosztować. Co więcej, po przeczytaniu tego artykułu wiesz także na jakie raty możesz rozłożyć taki zakup. Thermomix jest urządzeniem, które stało się symbolem, dlatego na internetowych forach można znaleźć na jego temat wiele opinii, także tych negatywnych. Warto, jednakże podkreślić, iż ilość zalet zdecydowanie przewyższa wady, dlatego thermomix jest zdecydowanie wart swojej ceny.

Jeden komentarz do “Thermomix – jak działa i gdzie kupić tm5 i tm6?

 • 31 sierpnia 2021 o 06:06
  Bezpośredni odnośnik

  Sama długo się wahałam czy kupić Thermomixa, ale przekonała mnie siostra – sama była zachwycona, jeszcze podesłała stronę [link – usunięty przez redakcję] gdzie w sumie znalazłam wszystkie potrzebne informacje. Mam swój Thermomix od dwóch tygodni, i faktycznie oszczędzam sporo czasu ale wciąż uczę się co i jak 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *