Zdrowie

Test na wody płodowe gdzie kupić

Wody płodowe wspomagają rozwój dziecka w okresie ciąży, zapewniają maleństwu najlepsze warunki i swobodę ruchów. Ponadto chronią dziecko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, urazami mechanicznymi. Dlatego każda kobieta powinna kupić test na wody płodowe, który wykaże, czy nie ma wycieków i tym samym zagrożenia dla dziecka. Występują one w formie specjalnych wkładek, pozwalają one na ocenę odczynu pH płynu, który znajduje się na pasku.

Jeżeli ma się do czynienia z sączeniem wód płodowych, test pokaże wynik powyżej 6,5. Istnieją również testy na wody płodowe, którym do uzyskania wyniku potrzebne jest pobranie próbki ze ścianki pochwy. Na podstawie zawartych w niej protein, otrzymuje się wynik. Druga opcja jest zdecydowanie dokładniejsza, ale domowy test na wody płodowe również warto kupić.

Test na wody płodowe gdzie kupić stacjonarnie?

Produkt w postaci testu na wody płodowe można kupić między innymi stacjonarnie – w aptekach, nie jest do tego potrzebna recepta. Wyciek wód płodowych zdarza się najczęściej u kobiet w zagrożonej ciąży, dlatego należy je odpowiednio kontrolować.

Jeżeli pH płynu przedostającego się na wkładkę ma wartość powyżej 6,5 barwią pasek na niebiesko, zielono lub szaro.

  • Apteki – bez recepty
  • Rossmann

Zawsze warto kupić test na wody płodowe, choćby po to, aby kontrolować płyn owodniowy i dla własnego spokoju.

Produkt jest dostępny w każdej aptece, jego koszt oscyluje w granicach 30 zł. W opakowaniu najczęściej znajdują się dwie wkładki.

test na wody płodowe gdzie kupic

Test na wody płodowe gdzie kupić przez Internet?

Nie chcąc lub nie mogąc wychodzić z domu, ze względu na chorobę, zagrożoną ciążę można kupić test na wody płodowe przez Internet. W sieci funkcjonuje wiele aptek, które realizują zamówienia bardzo sprawnie.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Meringer

Obok produktów znajdują się szczegółowe opisy, które mogą nakierować na właściwy sposób używania testu na wody płodowe. Ceny kształtują się dość podobnie do tych obowiązujących w stacjonarnych aptekach.

Czytaj również  Jak zwracać się do pielęgniarki

Testy na wody płodowe można kupić stacjonarnie i przez Internet – bez recepty. Każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna zakupić taki produkt. Płyn owodniowy podlega bieżącemu sprawdzaniu, jeżeli wynik testu wskazuje na nieprawidłowości, konieczna jest zawsze konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.

2 komentarze do “Test na wody płodowe gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *