Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Test na wody płodowe gdzie kupić

Posted by

gdzie kupic test na wody ciazowe

Wody płodowe wspomagają rozwój dziecka w okresie ciąży, zapewniają maleństwu najlepsze warunki i swobodę ruchów. Ponadto chronią dziecko przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, urazami mechanicznymi. Dlatego każda kobieta powinna kupić test na wody płodowe, który wykaże, czy nie ma wycieków i tym samym zagrożenia dla dziecka. Występują one w formie specjalnych wkładek, pozwalają one na ocenę odczynu pH płynu, który znajduje się na pasku.

Jeżeli ma się do czynienia z sączeniem wód płodowych, test pokaże wynik powyżej 6,5. Istnieją również testy na wody płodowe, którym do uzyskania wyniku potrzebne jest pobranie próbki ze ścianki pochwy. Na podstawie zawartych w niej protein, otrzymuje się wynik. Druga opcja jest zdecydowanie dokładniejsza, ale domowy test na wody płodowe również warto kupić.

Test na wody płodowe gdzie kupić stacjonarnie?

Produkt w postaci testu na wody płodowe można kupić między innymi stacjonarnie – w aptekach, nie jest do tego potrzebna recepta. Wyciek wód płodowych zdarza się najczęściej u kobiet w zagrożonej ciąży, dlatego należy je odpowiednio kontrolować.

Jeżeli pH płynu przedostającego się na wkładkę ma wartość powyżej 6,5 barwią pasek na niebiesko, zielono lub szaro.

 • Apteki – bez recepty
 • Rossmann

Zawsze warto kupić test na wody płodowe, choćby po to, aby kontrolować płyn owodniowy i dla własnego spokoju.

Produkt jest dostępny w każdej aptece, jego koszt oscyluje w granicach 30 zł. W opakowaniu najczęściej znajdują się dwie wkładki.

test na wody płodowe gdzie kupic

Test na wody płodowe gdzie kupić przez Internet?

Nie chcąc lub nie mogąc wychodzić z domu, ze względu na chorobę, zagrożoną ciążę można kupić test na wody płodowe przez Internet. W sieci funkcjonuje wiele aptek, które realizują zamówienia bardzo sprawnie.

 • Ceneo
 • Allegro
 • Meringer

Obok produktów znajdują się szczegółowe opisy, które mogą nakierować na właściwy sposób używania testu na wody płodowe. Ceny kształtują się dość podobnie do tych obowiązujących w stacjonarnych aptekach.

Czytaj również  Przeterminowana herbata – Czy można pić?

Testy na wody płodowe można kupić stacjonarnie i przez Internet – bez recepty. Każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna zakupić taki produkt. Płyn owodniowy podlega bieżącemu sprawdzaniu, jeżeli wynik testu wskazuje na nieprawidłowości, konieczna jest zawsze konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.

2 odpowiedzi

 1. Awatar Kara
  Kara
 2. Awatar Anna
  Anna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *