Termofor gdzie kupić

Termofor to bardzo ciekawy wynalazek, uwielbiany przez zmarzluchów na całym świecie. Stanowi on doskonałą metodę na szybkie rozgrzanie każdej części ciała, a niejednokrotnie działa także terapeutycznie, ogrzewając uszkodzone miejsca lub łagodząc ból. Tego typu produkty dostępne są w różnych formach, jednak ich przeznaczenie jest w większości takie same. Zobaczmy gdzie kupić termofor i dlaczego warto w niego zainwestować.

Termofor – dlaczego warto kupić?

Termofor to produkt, który może być używany przy pierwszych oznakach przeziębienia w  celu rozgrzania ciała, gdy pojawią się dreszcze i uczucie zimna. Jest to też idealna opcja na szybkie dogrzanie się po zimowym spacerze lub zwiększenie komfortu w chłodne, długie wieczory.

Termofor sprawdzi się także w celu łagodzenia bólu miesiączkowego oraz zmniejszenia innych dolegliwości bólowych, np. w przypadku urazów.

Może być stosowany przy kolce jelitowej, do redukcji wzdęć oraz bólu mięśniowego. Termofor często stosowany jest  przez kobiety w ciąży, które, z powodu zmian hormonalnych, dość często doświadczają bólu, niestety zazwyczaj nie mogą przyjmować żadnych środków przeciwbólowych.

Istnieje kilka rodzajów termoforów. Najpopularniejsze są produkty w formie gumowego pojemnika na wodę, choć coraz większą popularnością cieszą się termofory ekologiczne, np. z pestek wiśni.

Termofor gdzie kupić stacjonarnie?

Termofor nie znajduje się w standardowej ofercie większości sklepów, ale dla chcącego nic trudnego. W pierwszej kolejności polecamy udać się do lokalnej apteki, prawdopodobnie będzie tam możliwość kupienia termoforu w atrakcyjnej cenie. Również duże sklepy typu Lidl od czasu do czasu posiadają w swojej ofercie termofory. Co ciekawe, choć termofor nie kojarzy się z elektroniką, to niektóre Media Markty posiadają go w swojej ofercie.

  • Lokalna apteka
  • Lidl – nie każdy sklep
  • Media Markt – nie każdy sklep
  • Netto – nie każdy sklep
  • Rossman

Termofor z pestek wiśni gdzie kupić?

Termofor z pestek wiśni to tzw. termofor suchy, który należy podgrzać w piekarniku lub mikrofalówce. Choć jest to rodzaj termoforu, który oddaje ciepło stosunkowo krótko, robi to powoli i równomiernie.

W przypadku termoforu z pestek wiśni zmniejsza się także ryzyko poparzenia skóry. Gdzie można kupić termofor stacjonarnie? Najlepiej zapytać o niego w aptekach, które zazwyczaj posiadają takie produkty w swoim asortymencie. Nie wiadomo jednak, czy znajdziemy tam również termofory ekologiczne, czy tylko standardowe termofory gumowe, które są najpowszechniejsze.

Jeżeli zależy nam na zakupie termoforu z pestek wiśni, można poszukać takiego produktu w sklepach eko lub w popularnych sieciowych marketach.

Taki rodzaj termoforu można spróbować też wykonać samemu, o ile mamy dostęp do pestek wiśni (który nie powinien być trudny).

Termofor gdzie kupić przez internet?

Jeżeli nigdzie w  okolicy nie udało się znaleźć termoforu, możemy skorzystać ze sprzedaży internetowej. W ofertach online z pewnością uda nam się znaleźć taki rodzaj termoforu, na jakim nam zależy.

Poduszki z pestkami wiśni dostępne są na wielu witrynach internetowych, prowadzonych przez sklepy z produktami ekologicznymi. Zapewne znajdziemy je także na porównywarce Ceneo czy na portalu aukcyjnym Allegro.

  • Allegro
  • Olx
  • Ceneo
  • doz.pl
  • sklepy aptek

Podobnie jak w sklepach stacjonarnych, także online więcej jest propozycji zakupu termoforów gumowych, które pojawiają się w różnych sklepach internetowych, w tym aptekach online.

Powyżej zamieściliśmy informacje, gdzie można kupić termofor. Warto wyposażyć się w taki produkt, gdyż jest on przydatny nie tylko w czasie mrozów, ale także w celach łagodzenia bólu różnego rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *