Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Terminal płatniczy w telefonie

Posted by

terminal platniczy w telefonie

Co to jest terminal płatniczy?

W praktyce jest to urządzenie, które pozwala w prosty sposób przekazać środki z konta bankowego na inne z pomocą karty. Terminal płatniczy w telefonie dla przykładu może w prosty sposób posłużyć za opcję płacenia za produkty lub usługi w momencie, w którym nie posiadamy przy sobie karty kredytowej. Nie trzeba wtedy wracać do domu bez zakupów bądź wykorzystywać Blika. Wystarczy wykorzystać smartphone jako terminal płatniczy.

Obecnie nawet teraz niektóre ze sklepów nie posiadają nowoczesnych terminali płatniczych na Blik. Dlatego zdecydowanie wersja telefoniczna jest bardziej uniwersalna, a przez to wykorzystywana niezwykle powszechnie w praktyce. Ponadto całość działa także w drugą stronę. Zainteresowany? Dowiedz się więcej w tym artykule!

Terminal płatniczy w telefonie – jak działa?

Płatności bezgotówkowe od lat są niezwykle powszechne w Polsce. Obecnie nawet portfel z reguły są zdecydowanie cieńsze i pozbawione kieszonki na bilon. Wystarczy bowiem karta kredytowa lub terminal płatniczy w telefonie. Rozwiązanie jest niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze.

Wystarczy wyposażyć się w aplikację banku, w którym mamy konto, a następnie podać kwotę transakcji. Wystarczy sześciocyfrowy kod BLIK lub zapłata za produkt lub usługę poprzez zbliżenie telefonu, który wygeneruje sygnał podobny do karty kredytowej. Nikt nie musi się logować na stronę banku bądź szukać panicznie karty, którą zostawił w innych spodniach lub kurtce. Ponadto SoftPOS są zdecydowanie szybsze od stosowania zwykłej, standardowej karty płatniczej.

SoftPOS – terminal na telefon

Rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim wielu małym przedsiębiorstwom, które nie są w stanie spłacić kontraktów na terminale płatnicze. Telefon jednak ma każdy i w 100% zaspokoi on zwiększony popyt na płatności cyfrowe.

Czytaj również  Jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu?

Wystarczy skorzystać ze smartphone jako terminala płatniczego. SoftPOS są od dłuższego czasu testowane przez wiodących przedstawicieli branży płatniczej na świecie. Dlaczego? Ze względu na to, że są zdecydowanie tańsze od zakupu dedykowanego urządzenia, a przez to mogą sobie na nie pozwolić mikrofirmy.

Terminal płatniczy w telefonie staje się powoli zupełnie nową jakością. Zapewnia bowiem atrakcyjną alternatywę dla drobnych przedsiębiorców i większości firm zainteresowanych narzędziami płatniczymi, które nie wymagają zakupu osobnych dedykowanych urządzeń.

Terminal płatniczy w telefonie Samsung

Zdecydowanie jest to jedno z ciekawszych rozwiązań. Terminal płatniczy w telefonie Samsung lepszej generacji pozwala na bardzo szybkie i wręcz błyskawiczne przeprowadzanie płatności z wykorzystaniem kart kredytowych, a często również blika.

Dla przykładu modele Galaxy posiadają wbudowany moduł NFC, który pełni rolę terminalu płatniczego na smartphone. SoftPOS dostępny jest w fazie testowej obecnie wyłącznie w Kanadzie. Jednak nawet teraz stanowi doskonałą alternatywę dla standardowych urządzeń tego typu.

Terminal płatniczy w telefonie iPhone

Światowy gigant również stara się opracować własną technologię analogiczną do pomysłu Samsunga. Terminal płatniczy w telefonie iPhone pozwala zmienić dowolny smartfon tej marki z modułem NFC w terminal płatniczy. Telefon pozwala w takiej sytuacji nie tylko na płatności smartfonem, ale i będzie mógł zastąpić terminal dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Mobeewave. Pozwoli to sprzedawcę zwolnić z zakupu i posiadania terminala, co wiąże się często z prowizjami oraz dodatkowymi opłatami.

Transakcja będzie odbywać się wyłącznie pomiędzy dwoma smartfonami bądź z wykorzystaniem karty kredytowej i oczywiście blika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *