Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Tahini gdzie kupić

Posted by

tahini gdzie kupic

Pasta tahini to pewnego rodzaju masło, przyrządzone z utartych i zmielonych ziaren sezamu. Inne nazwy, pod jakimi znany jest ten produkt to: tahina, pasta z sezamu lub masło sezamowe. Swoją konsystencją przypomina nieco masło orzechowe, podobny jest też proces powstawania tych dwóch specyfików. Gdzie można kupić pastę sezamową tahini?

Tahini – dlaczego warto kupić?

Pasta sezamowa tahini produkowana jest ze zmielonego ziarna sezamu, wymieszanego z olejem. Charakteryzuje się lekko gorzkawym smakiem. Tahini jest szeroko wykorzystywana w kuchni bliskowschodniej lub chińskiej.

Stosuje się ją do przygotowania hummusu, a także do niektórych dań z dodatkiem makaronu. Pierwsze wzmianki o paście Tahini pochodzą z dworu Herodota.

Stworzona z sezamu pasta stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, jak również białka, magnezu, żelaza, miedzi oraz innych mniej znanych związków odżywczych, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Niektóre z nich, takie jak sezamol czy fitosterole wspierają układ krążenia i wykazują właściwości przeciwnowotworowe. W sezamie znajdziemy też spore ilości błonnika, który wspomaga pracę jelit i reguluje przemianę materii.

gdzie kupic tahini

Tahini – gdzie kupić stacjonarnie?

Pastę Tahini można wykorzystać na wiele sposobów. W kuchni arabskiej i greckiej używana jest jako dip, składnik wspomnianego wcześniej hummusu czy też do przygotowania chałwy. Pastę sezamową dodawać można do sosów, makaronów, a także zup oraz deserów. W smaku charakteryzuje się lekko gorzką nutą, jednak z odpowiednimi dodatkami stanowi ona naprawdę ciekawy przysmak.

W Polsce pastę tahini kupimy w większości większych marketów spożywczych. Wystarczy zajrzeć do Kauflandu czy marketu Carrefour i poszukać jej na półkach w pobliżu masła orzechowego i dżemów.

  • Sklepy ze zdrową żywnością
  • Sklepy z ekologiczną żywnością
  • Carrefour
  • Makro
  • Leclerc

Pasta tahini nie jest może najtańszym produktem, ale nie jest też specjalnie droga. Za ok. 400 g. produktu zapłacimy 12 – 15 złotych.

Czytaj również  Zagadki lateralne z odpowiedziami

Tahini – gdzie kupić przez internet?

Oczywiście w sieci bez problemu znajdziemy różne oferty tahini. Wystarczy zajrzeć na portal Allegro, aby znaleźć mnóstwo propozycji zakupu tego produktu od różnych sprzedawców.

Pasta sezamowa stanowi także standardowy asortyment różnego rodzaju sklepów internetowych, między innymi witryn sieciowych marketów, wspomnianych w poprzednim akapicie. Tahinę znajdziemy również na portalach, oferujących zdrową, ekologiczną żywność oraz u sprzedawców, oferujących wysyłkę produktów z różnych części świata.

  • Ceneo
  • Allegro
  • Bee.pl
  • Zakupyauchan.pl

Tahini to pasta, tworzona ze zmielonych ziaren sezamów, która ma szerokie zastosowanie w kuchni. Ciekawe jest to, że może być ona wykorzystywana zarówno do potraw wytrawnych, jak i deserów.

Ze względu na dużą zawartość sezamu, tahini stanowi dobre źródło zdrowych kwasów tłuszczowych oraz dobrze przyswajalnego białka. Wiedząc, gdzie kupić tahini, można pomyśleć o zastosowaniu jej jako dodatku do ciekawych potraw, urozmaicając ich smak i dodając im nieco więcej wartości odżywczej. Pasta tahini jest łatwo dostępna w sklepach online i stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *