Syrop kukurydziany gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Syrop kukurydziany znany jest też pod nazwą syropu glukozowo – fruktozowego, która najczęściej podawana jest na produktach spożywczych, do którego się go wykorzystuje. Substancja ta jest powszechnie stosowana w przemyśle żywieniowym i wielokrotnie wykorzystywana przez producentów słodyczy, słodkich napojów, konserw, a czasem i pieczywa. Gdzie kupić syrop kukurydziany?

Syrop kukurydziany – dlaczego warto kupić?

Syrop kukurydziany to bezbarwny lub jasnożółty płyn, który nie wymaga rozpuszczania, nie lepi się i nie ulega krystalizacji. A co więcej, jego wyprodukowanie jest znacznie tańsze, niż stworzenie białego cukru, dlatego też tak powszechnie zaczął być wykorzystywany w przemyśle spożywczym.

Często też syrop kukurydziany dodawany jest do cukru białego, aby zapobiec jego krystalizacji.

Syrop z kukurydzy znaleźć można w szerokiej gamie produktów, dostępnych na półkach sklepów spożywczych. Wykorzystywany jest do słodzenia napojów każdego rodzaju, także niektórych napojów alkoholowych czy do produkcji mleka zagęszczonego.

Znajdziemy go w jogurtach, galaretkach, słodkich deserach sklepowych, batonach, ciastkach i wielu innych przekąskach.

gdzie kupic syrop kukurydziany

Syrop kukurydziany – gdzie kupić stacjonarnie?

Syrop kukurydziany dostępny jest w stacjonarnych hurtowniach, skąd kupują go producenci produktów spożywczych. Na własny użytek można go znaleźć w sklepach z żywnością ekologiczną lub w niektórych marketach sieciowych.

  • Sklepy ze zdrową żywnością
  • Sklepy z produktami cukierniczymi

Jest to produkt, który można przyrządzić także samodzielnie w domu, wystarczy znaleźć odpowiedni przepis i kupić składniki.

Syrop z kukurydzy to substancja, której produkcja jest stosunkowo tania, dlatego często wykorzystywany jest do słodzenia produktów spożywczych. Należy jednak uważać na ilość jego spożywania, gdyż w nadmiarze może doprowadzić do cukrzycy i innych zaburzeń zdrowotnych.

Syrop kukurydziany – gdzie kupić przez internet?

Syrop kukurydziany dostępny jest w ofercie wielu sklepów internetowych. Można go znaleźć między innymi na popularnej witrynie kuchnieswiata, jak i na stronach online różnych sklepów delikatesowych. Wystarczy wejść na popularny portal aukcyjny Allegro, a z pewnością uda nam się znaleźć ciekawe oferty większych i mniejszych sprzedawców.

  • Ceneo
  • Allegro
  • cukieteria.pl
  • kimchi.pl
Czytaj również  Pierwsza strona zeszytu do Chemii - Jak ozdobić?

Cena syropu kukurydzianego jest oczywiście zależna od producenta, jak i od pojemności opakowania. Za 700 g. produktu zapłacimy już od ok. 15 złotych, choć znajdą się także oferty syropu kukurydzianego za 50 złotych oraz droższe.

Syrop kukurydziany najczęściej stosowany jest w przemyśle spożywczym do produkcji słodyczy, napojów, a czasem także konserw czy sałatek. Producenci wybierają go głównie ze względu na niskie koszty.

Wiedząc, gdzie kupić syrop kukurydziany, można go samodzielnie wykorzystać w kuchni do tworzenia różnego rodzaju deserów. Syrop kukurydziany dostępny jest w hurtowniach spożywczych, jak również w sklepach delikatesowych oraz niektórych sklepach dyskontowych.

Ze względu na niską cenę i dużą wydajność jest chętnie wybierany zarówno przez firmy produkcyjne, jak i osoby prywatne.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój