Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Sympatia opinie

Posted by

Sympatia to jeden z największy polskich portali randkowych. Za jego pomocą możesz znaleźć drugą połówkę przez internet. W dobie Tindera i dziesiątek innych portali randkowych, ten wciąż utrzymuje się na topie i oferuje swoim użytkownikom darmowe randkowanie. Jednak czy na pewno jest one darmowe? Czy rozmawiasz z prawdziwymi osobami? Czy opinie znalezione w internecie są prawdziwe? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Jak opiniować portal randkowe?

Chcemy abyście dzielili się swoimi odczuciami odnośne tego serwisu w komentarza i korzystając z modułu ocen. Jednak chcemy wydać również naszą w miarę obiektywną ocenę na temat sympati.pl, a żeby to zrobić należy przyjąć pewne kryteria którymi będziemy się kierować przy wydawaniu opinii, są nimi:

  • Model Płatności
  • Liczba użytkowników
  • Działanie strony na desktopie
  • Działanie aplikacji mobilnej

Powyższe podpunkty podlegają w pełni obiektywnej opinii do zdecydowanie bardziej subiektywnych należy zaliczyć

  • Typ użytkowników
  • Szansę na znalezienie pary

Wspomnimy o nich w paru słowach, jednak wpływ na to ma zbyt wiele zmiennych, aby móc wypowiedzieć się na ten temat w obiektywny sposób, więc z chęciom poczytamy wasze opinie na ten temat.

Sympatia – portal randkowy

Zacznijmy może od krótkiego opisania czym jest sympatia.pl. Jest to popularny w obecnych czasach portal randkowy, który działa nieprzerwanie na polskim rynku od 2002 roku, co sprawia, że w momencie tworzenia artykułu może pochwalić się pełnoletnością. Sympatia niedługo po rozpoczęciu swojego funkcjonowania została wykupiona przez Onet i do dnia dzisiejszego należy do spółki zarządzającej tą stroną informacyjną.

Sympatia chwali się ponad 6 milionami profili, jest to naprawdę bardzo dobry wynik, ale jak się zaraz okaże większość kont jest dawno nie aktywna, jednak tym właściciele portalu już się nie chwalą.

Czytaj również  Od jakiej średniej jest 6?

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że serwis randkowy próbował zaistnieć na rynku w Wielkiej Brytanii co poskutkowało zakupem domeny sympatia.net ale projekt zakończył się niepowodzeniem.

Opinia o modelu płatności

Portale randkowe doskonale sobie radzą, ale nie za sprawą reklam a właśnie płatności, które w jednych serwisach są mniej inwazyjne niż w innych. Sympatia zupełnie teoretycznie jest portale w pełni darmowym, problem pojawia się, gdy chce się z niego korzystać w normalny sposób bez ograniczeń. Wysłanie jednej wiadomości dziennie jest lekkim absurdem, który tak naprawdę czyni portal płatnym, gdy chcemy porozmawiać z osobą, która się nam spodoba.

sympatia ceny

Co pozostaje w takim razie? Wyjąc z portfela odliczoną kwotę i zakupić odpowiedni pakiet premium. Tutaj mamy dobrą wiadomość ceny są niskie w porównaniu do konkurencyjnych strony i aplikacji. Do wyboru mamy 3 opcje:

  • Darmowa
  • 1 miesiąc – 16zł
  • 3 miesiące – 24,50zł
  • 6 miesięcy – 35 zł

Co ciekawe są to kwoty niższe niż parę lat temu co może sugerować, że konkurencja wynikająca z badoo i tindera okazała się zbyt duża, więc trzeba było obniżyć kwoty za konto PP.  W pełni obiektywnie należy stwierdzić, że portal jest tani w porównaniu do dwóch wyżej wymienionych, jednak nieakceptowalne ograniczenie do 1 wiadomości na dzień, sprawia, że trudno nazwać Sympatie portalem darmowym.

Miesiąc rozliczeniowy to okres 30 dni kalendarzowych, płatności można dokonać przez sms, paypal, przelewem lub kartą płatniczą, czyli wszystkie najpopularniejsze opcje są dostępne.

Liczba użytkowników serwisu Sympatia

Sympatia.onet.pl chwali się liczbą się tym, że jest największym portalem randkowym w Polsce a liczba użytkowników sięga kilku milionów. Możliwe, że faktycznie tyle kont jest założonych jednak zdecydowana większość to konta nieaktywne.

Korzystają z Bingo, czyli głównej funkcjonalności będącej kopią mechaniki z Tindera, szybko odkryjesz powtarzające się osoby. Sympatia tłumaczy to tym, że chce dać użytkownikowi drugą szansę na polubienie osoby, problem pojawia się w tym, że widzisz dokładnie te same osoby co kilka dni. Nie jest to wynikiem zamierzonych działań, a właśnie niskiej aktywności i liczby użytkowników.

Czytaj również  Gdzie kupić żółwia stepowego stacjonarnie i przez internet?

Musisz się również przyzwyczaić do tego, że spora ilość wiadomości będzie zawierać w sobie maila i chęć porozmawiania poza portalem, od razu usuń takiego rozmówcę! Nikt nie podaje adresu email w pierwszej wiadomości, do tego adresu wyglądającego jak stworzonego w generatorze nazw.

Nasza opinia na temat tego, że jest to największy portal randkowy w Polsce jest taka, że ta fraza jest używana na wyrost i o ile może to być faktycznie największy polski portal randkowy, to nie ma tylu użytkowników co Tinder czy Badoo co pokazują liczne badania.

Działanie i funkcjonalności strony Sympatia.pl

Przejdźmy do opinii na temat aspektów technicznych. Oczywiście totalną podstawą tego serwisu jest Bingo, w którym przesuwając w prawo i lewo decydujemy czy dany partner/partnerka podobają się nam. Ocena partnera (będziemy stosować ujednoliconą odmianę) odbywa się na podstawie zdjęć, krótkiego opisu osoby, tagów wskazujących zainteresowania, oraz informacji podstawowych jak to jakiego się jest wyznania, czy posiada się dzieci. Znajdują się tam wszystkie informacje pozwalające dokonać pierwszej „selekcji” jakby to słowo źle nie brzmiało.

Gdy dwie osoby zostaną połączone zostaniecie o tym powiadomieni w odpowiedniej zakładce. Podobnie jak w innych tego typu aplikacjach masz możliwość dodania danej osoby do zakładki ulubieni, co dana osoba widzi i wie, że wyjątkowo się podobasz tej osobie.

Wersja darmowa umożliwia sprawdzenie tego kto nas polubił po ocenieniu 50 profili w ciągu dnia. Niestety możliwość sprawdzenia kto odwiedza nasz profil jest możliwe tylko po zakupie konta premium.

Jeżeli nie chcemy zdawać się na los, możemy skorzystać z wyszukiwarki, która działa prawidłowo, ale to właśnie tutaj szybko się okaże, że liczba użytkowników nie jest zbyt duża. Ograniczenie pola wyszukiwani do miasta, da niewielką ilość osób, nawet w dużych miastach.

Czytaj również  Oliwka to owoc czy warzywo?

Strona funkcjonuje dobrze, choć interfejs jest trochę przestarzały, a samo bingo mało atrakcyjne, szata graficzna również prezentuje się przeciętnie, choć to już są odczucia, a nie obiektywna opinia.

Opinia na temat aplikacji Sympatia

Aplikacja Sympatii posiada praktycznie te same funkcjonalności co strona internetowa. Podczas jej działania można zauważyć opóźnienie w przesuwaniu osób, co powoduje, że często zdarzy się nam zaakceptować bądź odrzucić osobę, której nie zdążyliśmy się przyjrzeć. Dlatego gra w bingo wymaga nieco spokojniejszego przesuwania. Aplikacja czasem się zawiesza, ale ciężko uznać, żeby częstotliwość była zbyt duża.

Opinie na sklepie google wskazują na fakt problemu z wysyłanie wiadomości, czasem trzeba robić to kilka razy, my jednak nie mieliśmy z tym problemu. Główna część opinii skupia się na małej aktywności użytkowników oraz nie wielkiej liczbie kont.

Opinia końcowa o serwisie randkowym Sympatia

Żadna droga do znalezienie miłości nie jest zła, wykorzystanie w tym celu Sympatii może się udać. Logując się w serwisie masz możliwość oceniania dziewczyn i chłopaków, a gdy się sobie spodobacie będziecie mogli zakupić premium. Portal jak każdy inny ma swoje wady, ale koniec końców najważniejsza funkcjonalność jest darmowa, a koszt konta PP jest dużo niższy niż w innych tego typu aplikacjach.

Opinie na temat osób tworzących konta na sympatii są w zdecydowanej większości pozytywne w odróżnieniu od tego co ma miejsce w przypadku ocen portalu fotka.pl.

Sympatia stwarza możliwość poznania nowych ciekawych osób i nawet jeżeli taka znajomość nie skończy się związkiem to jedyne co stracisz to trochę czasu.

Wasze opinie o portalu Sympatia

Czas poznać wasze opinie na temat portalu Sympatia. Korzystasz z serwisu randkowego sympatia.pl i masz ochotę się wypowiedzieć na temat tej strony? Zapraszamy do dyskusji im więcej opinii tym łatwiej będzie wybrać z nich wartościowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *