Ezoteryka

Symbolika białego kota

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Zwierzęta odgrywają ważną rolę w elementach mistycznego świata. Szczególną rolę odgrywają koty, z jednej strony zupełnie zwyczajne, z drugiej niezrozumiałe. Dominująca rola tych zwierząt w szeroko rozumianym świecie ezoterycznym jest niepodważalna. Koty odgrywają ogromną rolę w wielu religiach i wierzeniach.

Zrozumienie symboliki nadanej tym zwierzętom jest trudne, ponieważ w wielu krajach wygląda to nieco inaczej. Nie wszystkie koty mają to samo znaczenie, rasę, oczy i kolor. Dzisiaj przyjrzymy się symbolice białych kotów z perspektywy historii i różnych regionów świata.

Znaczenie białego kota

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że czarnym kotom przypisuje się ogromną ilość znaczeń, a kotom z białym futrem trochę brakuje sławy. Białe koty są kojarzone z wieloma przekonaniami i nie powinny czuć się zranione w tej dziedzinie.

Od momentu udomowienia kotów, o ile to stwierdzenie nie jest błędne, zachwycają ludzi swoimi umiejętnościami i energią. Już starożytne cywilizacje z wielką uwagą obserwowały te małe stworzenia.

Dziś najpopularniejszym przesądem jest to, że kot zawsze spada na cztery łapy, nie ma to nic wspólnego ze światem duchowym, ale o takich wierzeniach również warto wspomnieć.

Biały kot uogólniając jest przeciwieństwem czarnego kota, podczas gdy tamten symbolizuje pecha ten jest szczęściem i drogowskazem. Żeby dokładnie zrozumieć ten aspekt, musimy przyjrzeć się poszczególnym elementom określającym białe koty jako symbol.

Biały kolor

Jeśli chcesz w pełni zrozumieć znaczenie białego kota, powinieneś osobno przyjrzeć się kotom i kolorom. Symbolika koloru białego w większości kultur jest jednolita i kojarzy się przede wszystkim z czystością i nieskazitelnością. Biały jest również kolorem bezpieczeństwa, wiele organizacji charytatywnych używa tego koloru w swoich grafikach / ubraniach.

Czytaj również  Japońskie znaki i symbole szczęścia oraz ich znaczenie

Sięgając w sprawy nieco bardziej przyziemne, biel obok niebieskiego jest jednym z najbardziej kojarzonych z medycyną i lekarzami, czyli osobami pracującymi w sterylnych warunkach i ratującymi życie.

Jednocześnie biel można odbierać jako kolor zimny i surowy, pozbawiony emocji, jak to ma miejsce w przypadku czerwieni czy żółci.

Mimo to większość skojarzeń jest pozytywna i mówi o czystości i niewinności, co, jak wkrótce zobaczysz, przekłada się na symbolikę białego kota.

Symbolika kota

Kot w wielu religiach kojarzony jest z bóstwami, tak jak w przypadku Celtów, dla których kot był identyfikacją bogini Brighid. Najbardziej znanym krajem, dla którego koty były szczególnie ważne, jest starożytny Egipt.

Tamte wierzenia były tak silnie związane z tymi zwierzętami, że nie jedno, a kilka bóstw zostało obdarzonych kocimi cechami. Najpopularniejszym bóstwem w postaci kota jest Bastet, bogini miłości, radości, domowego ogniska i oczywiście kotów.

Były i inne boginie, takie jak Sekmet i Mafdet, które mniej więcej przypominały kota. Co ważne, koty utożsamiane są głównie z kobietami, co znalazło odzwierciedlenie w popkulturze i Catwoman. Gdy myśli się o właścicielu kota zazwyczaj jest to kobieta, w przypadku psów raczej nie ma takich stereotypów.

Koty to zwierzęta, które polują nocą, a ich specyficzne oczy pozwalają im doskonale odnaleźć się w ciemności. Ciemność kojarzy się raczej z negatywnymi symbolami, takimi jak strach, tajemnica czy nieświadomość.

W tym artykule najważniejsze jest to, że koty kojarzą się z magią i ich astralnymi właściwościami. Niemal w każdej bajce czy filmie ludzie władający magią ukazani są w obecności kotów. Ta koncepcja pochodzi z historii i nie została stworzona przez Hollywood.

Koty łączą świat astralny z naszym, zwykle kiedy pojawiają się w twoim życiu, mają do przekazania przesłanie, to czy je zrozumiesz to osobna sprawa.

Czytaj również  Bibliomancja - Losowy cytat z Biblii

Sfera duchowa

W sferze duchowej biały kot nomen omen jest symbolem ducha.

Biały kot, który będzie z nami często i „spróbuje się zaprzyjaźnić”, da nam wskazówki, jak zrozumieć jego przesłanie.

Biały kot w wróżeniu

Znaczenie białego kota w wróżbiarstwie, podobnie jak w przypadku czarnych kotów, różni się w zależności od regionu świata. Podczas gdy w większości krajów na świecie kot symbolizuje szczęście w niektórych krajach, takich jak Brazylia jest symbolem pecha.

Najpopularniejsza wróżba mówi, że biały kot w domu jest omenem szczęścia i dobrobytu.

Jeśli na naszej drodze pojawi się biały kot, możemy spodziewać się szczęścia w różnych formach.

Często zdarza się, że Europa i Stany Zjednoczone zbiegają się w interpretacji symboliki, ale z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Rosji. Przykładem może być powyższa wróżba o białym kocie biegnącym ścieżką. W Anglii takie wydarzenie można postrzegać jako wróżbę utraty pracy.

Ogólna symbolika

Białe odmiany zwierząt są często kojarzone z pokojem na świecie. Każdy z nas zna symbol białego gołębia jako posłańca pokoju.

Same koty, mimo że są drapieżnikami, są łagodnymi stworzeniami, lubią spać i mają spokojny charakter. Cechy te często przekładają się na symbolizację tolerancji i pokoju przez koty, w szczególności koty białe.

Mimo tych wielu pozytywnych skojarzeń kot np. W Indiach traktowany jest jako istota mniej lubiana niż psy, bo kojarzy się z egoizmem.

Z drugiej strony mieszkańcy regionu śródziemnomorskiego uważają, że bliskość dziecka z białym kotem to zapowiedź dobrej przyszłości i młody człowiek wyrośnie na dobrego człowieka.

Symbolika białego kota w snach

Wreszcie do omówienia pozostaje kwestia pojawiania się białych kotów w snach. Pewne jest to, że sny z kotami częściej odwiedzają osoby, które mają koty lub są z nimi w bliskich relacjach.

Czytaj również  Czy demony istnieją?

Sny same w sobie pozostają nieodgadnioną częścią naszego świata, pomimo tego, że potrafimy latać w kosmos, wciąż nie wiemy, jakie czynności mózgu odpowiadają za śnienie.

Z tego powodu musisz pamiętać, że symbolika białych kotów w snach jest w dużej mierze kwestią Twojej interpretacji.

Takie podstawowe elementy reprezentowane przez koty to rozwój relacji z płcią przeciwną, koncentracja na kreatywności, pechu czy problemach duchowych.

Takie podstawowe wyjaśnienia snów z białymi kotami są bardzo rozbieżne i wiążą się zarówno z trudnymi chwilami, jak i nadchodzącymi problemami, a jednocześnie mogą symbolizować spokojne życie w najbliższej przyszłości i to, że wydarzy się coś wspaniałego.

Jeśli podejmiemy się interpretacji snu w sferze duchowej, biały kot będzie posłańcem przesłania. W takim przypadku interpretacja powinna polegać na zrozumieniu ruchów kota i podpowiedzi, które ci on dawał.

Interpretacja kocich snów zależy również od naszej płci. Kobiety śniące o białych kotach mogą odczytać sen jako przepowiednię ciąży, jeśli kot ma czarne plamki.

Co oznacza jak biały kot przebiegnie drogę?

W kulturach zachodnich w tym polskiej, przebiegnięcie białego kota przez drogę oznacza szczęście co jest prostą przeciwnością do czarnego kota.

Jak widać działa tu bardzo prosta zasada, w której nie ma większej głębi. Jeśli jednak uważasz, że czarny kota przebiegający drogę oznacza pecha, to biały kot będzie dla Ciebie symbolizował szczęście.

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył wam nieco znaczenie białych kotów i jaka im towarzyszy symbolika. Te piękne i tajemnicze stworzenia często chcą nam coś powiedzieć swoimi zgrabnymi ruchami, naszą rolą jest dobrze im się przyjrzeć i wyciągnąć wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *