Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Symbolika białego kota

Posted by

znaczenie białego kota

Zwierzęta odgrywają ważną rolę w elementach mistycznego świata. Szczególną rolę odgrywają koty, z jednej strony zupełnie zwyczajne, z drugiej niezrozumiałe. Dominująca rola tych zwierząt w szeroko rozumianym świecie ezoterycznym jest niepodważalna. Koty odgrywają ogromną rolę w wielu religiach i wierzeniach.

Zrozumienie symboliki nadanej tym zwierzętom jest trudne, ponieważ w wielu krajach wygląda to nieco inaczej. Nie wszystkie koty mają to samo znaczenie, rasę, oczy i kolor. Dzisiaj przyjrzymy się symbolice białych kotów z perspektywy historii i różnych regionów świata.

Znaczenie białego kota

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości, że czarnym kotom przypisuje się ogromną ilość znaczeń, a kotom z białym futrem trochę brakuje sławy. Białe koty są kojarzone z wieloma przekonaniami i nie powinny czuć się zranione w tej dziedzinie.

Od momentu udomowienia kotów, o ile to stwierdzenie nie jest błędne, zachwycają ludzi swoimi umiejętnościami i energią. Już starożytne cywilizacje  z wielką uwagą obserwowały te małe stworzenia.

Dziś najpopularniejszym przesądem jest to, że kot zawsze spada na cztery łapy, nie ma to nic wspólnego ze światem duchowym, ale o takich wierzeniach również warto wspomnieć.

Ludzie często nadają rzadkim zwierzętom specjalną symbolikę, a na 100 kotów tylko 5 jest białych.

Biały kolor

Jeśli chcesz w pełni zrozumieć znaczenie białego kota, powinieneś osobno przyjrzeć się kotom i kolorom. Symbolika koloru białego w większości kultur jest jednolita i kojarzy się przede wszystkim z czystością i nieskazitelnością. Biały jest również kolorem bezpieczeństwa, wiele organizacji charytatywnych używa tego koloru w swoich grafikach / ubraniach.

Sięgając w sprawy nieco bardziej przyziemne, biel obok niebieskiego jest jednym z najbardziej kojarzonych z medycyną i lekarzami, czyli osobami pracującymi w sterylnych warunkach i ratującymi życie.

Czytaj również  Przytulanie się do drzew

Jednocześnie biel można odbierać jako kolor zimny i surowy, pozbawiony emocji, jak to ma miejsce w przypadku czerwieni czy żółci.

Mimo to większość skojarzeń jest pozytywna i mówi o czystości i niewinności, co, jak wkrótce zobaczysz, przekłada się na symbolikę białego kota.

Symbolika kota

Kot w wielu religiach kojarzony jest z bóstwami, tak jak w przypadku Celtów, dla których kot był identyfikacją bogini Brighid. Najbardziej znanym krajem, dla którego koty były szczególnie ważne, jest starożytny Egipt.

Tamte wierzenia były tak silnie związane z tymi zwierzętami, że nie jedno, a kilka bóstw zostało obdarzonych kocimi cechami. Najpopularniejszym bóstwem w postaci kota jest Bastet, bogini miłości, radości, domowego ogniska i oczywiście kotów.

Były i inne boginie, takie jak Sekmet i Mafdet, które mniej więcej przypominały kota. Co ważne, koty utożsamiane są głównie z kobietami, co znalazło odzwierciedlenie w popkulturze i Catwoman. Gdy myśli się o właścicielu kota zazwyczaj jest to kobieta, w przypadku psów raczej nie ma takich stereotypów.

Nie sposób nie wspomnieć o 9 życiach każdego z przedstawicieli kotów domowych, ale nikt nie powie o tygrysach, mimo że jest to również kot. Kot to symbol zmartwychwstania i odrodzenia.

Koty to zwierzęta, które polują nocą, a ich specyficzne oczy pozwalają im doskonale odnaleźć się w ciemności. Ciemność kojarzy się raczej z negatywnymi symbolami, takimi jak strach, tajemnica czy nieświadomość.

W tym artykule najważniejsze jest to, że koty kojarzą się z magią i ich astralnymi właściwościami. Niemal w każdej bajce czy filmie ludzie władający magią ukazani są w obecności kotów. Ta koncepcja pochodzi z historii i nie została stworzona przez Hollywood.

Koty łączą świat astralny z naszym, zwykle kiedy pojawiają się w twoim życiu, mają do przekazania przesłanie, to czy je zrozumiesz to osobna sprawa.

Sfera duchowa

W sferze duchowej biały kot jest symbolem ducha. W zależności od kraju, w którym się znajdujemy i rodziny, z którą rozmawiamy, będziemy mogli usłyszeć, że biały kot to dusza, która wróciła na ten świat, aby być przewodnikiem lub przynajmniej posłańcem dla nas.

Czytaj również  Bibliomancja – losowy cytat z Biblii

Biały kot, który będzie z nami często i „spróbuje się zaprzyjaźnić”, da nam wskazówki, jak zrozumieć jego przesłanie.

Biały kot w wróżeniu

Znaczenie białego kota w wróżbiarstwie, podobnie jak w przypadku czarnych kotów, różni się w zależności od regionu świata. Podczas gdy w większości krajów na świecie kot symbolizuje szczęście w niektórych krajach, takich jak Brazylia jest symbolem pecha.

Najpopularniejsza wróżba mówi, że biały kot w domu jest omenem szczęścia i dobrobytu.

Jeśli na naszej drodze pojawi się biały kot, możemy spodziewać się szczęścia w różnych formach.

Często zdarza się, że Europa i Stany Zjednoczone zbiegają się w interpretacji symboliki, ale z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Rosji. Przykładem może być powyższa wróżba o białym kocie biegnącym ścieżką. W Anglii takie wydarzenie można postrzegać jako wróżbę utraty pracy.

Ogólna symbolika

Białe odmiany zwierząt są często kojarzone z pokojem na świecie. Każdy z nas zna symbol białego gołębia jako posłańca pokoju.

Same koty, mimo że są drapieżnikami, są łagodnymi stworzeniami, lubią spać i mają spokojny charakter. Cechy te często przekładają się na symbolizację tolerancji i pokoju przez koty, w szczególności koty białe.

Mimo tych wielu pozytywnych skojarzeń kot np. W Indiach traktowany jest jako istota mniej lubiana niż psy, bo kojarzy się z egoizmem.

Z drugiej strony mieszkańcy regionu śródziemnomorskiego uważają, że bliskość dziecka z białym kotem to zapowiedź dobrej przyszłości i młody człowiek wyrośnie na dobrego człowieka.

Symbolika białego kota w snach

Wreszcie do omówienia pozostaje kwestia pojawiania się białych kotów w snach. Pewne jest to, że sny z kotami częściej odwiedzają osoby, które mają koty lub są z nimi w bliskich relacjach.

Sny same w sobie pozostają nieodgadnioną częścią naszego świata, pomimo tego, że potrafimy latać w kosmos, wciąż nie wiemy, jakie  czynności mózgu odpowiadają za śnienie.

Czytaj również  Ceromancja – lanie wosku znaczenie figur

Z tego powodu musisz pamiętać, że symbolika białych kotów w snach jest w dużej mierze kwestią Twojej interpretacji.

Wiesz już, jaka symbolika towarzyszy kotom białej maści i kotom jako całej rasie. Teraz ważne jest, aby przeanalizować, jak minął sen i jak zachowywał się twój wyśniony kot. Emocje, które będą Ci towarzyszyć, gdy tylko się obudzisz, w dużej mierze pomogą we właściwy sposób zinterpretować sen.

Takie podstawowe elementy reprezentowane przez koty to rozwój relacji z płcią przeciwną, koncentracja na kreatywności, pechu czy problemach duchowych.

Takie podstawowe wyjaśnienia snów z białymi kotami są bardzo rozbieżne i wiążą się zarówno z trudnymi chwilami, jak i nadchodzącymi problemami, a jednocześnie mogą symbolizować spokojne życie w najbliższej przyszłości i to, że wydarzy się coś wspaniałego.

Jeśli podejmiemy się interpretacji snu w sferze duchowej, biały kot będzie posłańcem przesłania. W takim przypadku interpretacja powinna polegać na zrozumieniu ruchów kota i podpowiedzi, które ci on dawał.

Interpretacja kocich snów zależy również od naszej płci. Kobiety śniące o białych kotach mogą odczytać sen jako przepowiednię ciąży, jeśli kot ma czarne plamki.

Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył wam nieco znaczenie białych kotów i jaka im towarzyszy symbolika. Te piękne i tajemnicze stworzenia często chcą nam coś powiedzieć swoimi zgrabnymi ruchami, naszą rolą jest dobrze im się przyjrzeć i wyciągnąć wnioski. Na razie to tyle, zapraszam do innych artykułów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *