Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Stewia gdzie kupić

Posted by

stewia gdzie kupic

Stewia jest byliną, znacznie słodszą od białego cukru, pochodzi z Ameryki Południowej. Rośnie głównie na terenach tropikalnych, między innymi w Paragwaju i Brazylii. Wśród obecnie największych producentów znajdują się także Chiny, Japonia, Izrael. Słodzik pozyskiwany ze stewii zapobiega powstawaniu próchnicy, czego niestety nie można powiedzieć o klasycznym cukrze. Roślina znajduje zastosowanie w kuchni i farmaceutyce, jest gotowym surowcem, można ją kupić w sklepach zielarskich lub aptekach, natomiast sadzonki w sklepach ogrodniczych, szkółkach roślin.

Stewia – dlaczego warto kupić?

Stewię warto kupić choćby ze względu na jej dobry wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Skład tego słodzika jest znacznie lepszy, niż tradycyjnego cukru, zatem mogą po niego sięgać osoby będące na diecie. Warto jeszcze wspomnieć, że stewię można kupić w formie sadzonek i hodować ją we własnym okresie, na czas zimy natomiast przenieść do domu.

Roślina, która jest w pełni dojrzała ma czarne lub brązowe nasiona, w których znajduje się wiele przydatnych składników odżywczych. Dodatkowym atutem jest fakt, że w 1 gramie produktu siewnego znajduje się aż 1000 nasion.

Stewia – gdzie kupić stacjonarnie?

Stewię można kupić stacjonarnie na przykład w markecie OBI oraz szkółkach roślin.

Ta druga opcja wydaje się być lepsza, ponieważ w tak profesjonalnych punktach można zyskać szereg informacji odnośnie warunków, które trzeba zapewnić w trakcie uprawy rośliny.

Natomiast jeśli chodzi o słodzik pozyskiwany ze stewii, produkt można kupić stacjonarnie w marketach bio, raczej nie znajdzie się go w znanych powszechnie supermarketach.

  • Rossmann,
  • Biedronka,
  • Lidl,
  • Carrefour,
  • Dino.

W takich sklepach można czasami kupić jedynie stewię w tabletkach, jej liście, z których można na przykład zrobić napar.

Czytaj również  Fajne nicki do gier – Pomysły na kreatywne nicki

gdzie kupic stewie

Stewia – gdzie kupić przez Internet?

Stewię można oczywiście kupić również przez Internet, dostawa do domu jest zapewne najwygodniejszą opcją. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czy OBI daje możliwość wysyłki, jeśli tak, z pewnością jest to miejsce godne uwagi.

Możliwości wysyłki dają również szkółki roślin, zwłaszcza dla klientów, którzy mieszkają dość daleko od siedziby stacjonarnej. Stewię w proszku można zamówić na przykład poprzez strony:

  1. Marketbio.pl,
  2. Chiashake.pl,
  3. Bulksklep.pl

Produkt nie powinien być jednak spożywany w nadmiarze przez cukrzyków i kobiety w ciąży, ze stwierdzoną cukrzycą.

Stewia w doniczce – gdzie kupić?

Stewia w doniczce to ciekawa ozdoba, zarówno dla ogrodu, jak i parapetu w domu. Można ją kupić w:

  1. Obi,
  2. Leroy Merlin,

Są również dostępne w szkółkach roślin, prowadzonych przez profesjonalistów. W tym ostatnim przypadku ma się pewność, że roślina będzie kupiona w możliwie najlepszej kondycji.

Dodatkowymi zaletami będzie na przykład garść cennych informacji co do dbania o stewię w doniczce. Jak się okazuje stewia w doniczce jest mało wymagającą rośliną, dlatego każdy może podjąć się jej uprawy.

Stewia – gdzie kupić sadzonki?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić gotowe sadzonki stewii, można je posadzić w ogrodzie. Może dorosnąć nawet do wysokości 120 centymetrów. Same liście są już co najmniej 5 razy słodsze od tradycyjnego cukru, suszone jeszcze bardziej.

Sadzonki stewii można kupić w szkółkach leśnych i jest to najlepszy wybór. Zasadniczo można ją posadzić wszędzie, przyjmie się w każdych warunkach, najlepiej jednak w pełnym słońcu i na przepuszczalnym podłożu. Mając sprawdzone miejsce, można kupować sadzonkę stewii zarówno w punktach stacjonarnych, jak i internetowych. Sprawdź również gdzie kupić erytrol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *