Spirulina gdzie kupić

Spirulinę wykorzystuje się do produkcji kosmetyków, jest to nazwa handlowa alg występujących w kolorach zielono-niebieskich. Najlepsze warunki wzrostu ma w wodach jezior afrykańskich i amerykańskich. Sprzedaje się ją w postaci proszku lub kapsułek, wówczas jest stosowana jako suplement codziennej diety.

Spirulinę można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i online, w obu wskazanych postaciach. Jest to składnik chętnie i często dodawany do koktajli przygotowywanych z warzyw i owoców. Nierzadko wchodzą również w skład batoników energetycznych, spożywanych między innymi w okresie odchudzania.

Dlaczego warto kupić spirulinę?

Spirulinę warto kupić również w przypadku prowadzenia wyczerpującego stylu życia, sięgają po nią sportowcy. Dzięki składnikom, które w sobie zawiera, jej spożywanie wiąże się z obniżaniem poziomu cholesterolu i ryzyka występowania chorób serca.

Spirulina ma zdrowy skład, z uwagi na dość ostry smak nie spożywa jej się w czystej postaci, jedynie jako dodatek do różnych potraw. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, nie wywołuje więc negatywnych skutków podczas stosowania.

Spirulina jest efektem uprawy alg, do czego niezbędne jest maksymalnie wilgotne środowisko, dlatego właśnie są one zdolne do samożywienia.

Charakterystyczną, bo zielono-niebieską barwę spirulina zawdzięcza sinicom, z których powstaje.

gdzie kupic spiruline

Spirulina – gdzie kupić stacjonarnie?

Spirulinę można kupić stacjonarnie w wielu sklepach, na przykład w:

  1. Lidlu,
  2. Carrefourze,
  3. Kauflandzie,
  4. Leclercu.

Może być także dostępna w aptekach, w tym przypadku chodzi oczywiście o produkty z właściwościami leczniczymi. Na korzyść spiruliny przemawia również zawartość dużych ilości białka, najwięcej biorąc pod uwagę wszystkie inne produkty żywnościowe.

To właśnie między innymi dlatego produkt poleca się weganom, wegetarianom i wszystkim osobom, którym zależy na pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej. W spirulinie znajdują się także aminokwasy egzogenne, witamina B1, B2, B12 i kwas gamma-linolenowy.

Spirulina – gdzie kupić przez Internet?

Spirulinę, jak większość produktów można kupić również przez Internet, poza Allegro warto odwiedzić poniższe strony:

  1. Słodkiezdrowie.pl
  2. Grizzly.pl,
  3. Planteon,
  4. Delikatesy z Natury,
  5. Rossmann.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mają możliwości zrobienia zakupów stacjonarnych. Dotyczy to spiruliny w kapsułkach oraz w proszku – obie wersje bez wątpienia mają szereg właściwości prozdrowotnych.

Niektórzy producenci suplementów dedykowanych dla sportowców dbają o odpowiednią zawartość spiruliny. Jest ona przecież odpowiedzialna między innymi za obniżanie ciśnienia krwi po wysiłku.

Spirulina w proszku – gdzie kupić?

Spirulinę w proszku i tabletkach można kupić przez Internet i stacjonarnie. W formie sypkiej nadaje się do potraw przygotowanych z myślą o redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki takiemu dodatkowi zwiększa się odporność organizmu na różne infekcje.

Jest to szczególnie ważne w okresie przesilenia jesiennego oraz wiosennego. Jeśli chodzi o spirulinę w proszku, jej dawkowanie nie powinno przekraczać 10 gramów na dobę, najbardziej optymalną dawką jest zakres od 2000 mg do 3000 mg maksymalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *