Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Soju gdzie kupić

Posted by

soju gdzie kupic

Rodzajem alkoholu, który zdobywa największą popularność na całym świecie jest soju. To koreańska propozycja, być może nie każdy wie, ale to właśnie ten kraj jest największym konsumentem alkoholu. Soju można kupić głównie w lokalach z produktami azjatyckimi, trunek nie jest zbyt mocny. Zawartość alkoholu w nim nie przekracza 25%, powstaje z ryżu. Swego czasu było wytwarzane z ziemniaków, pszenicy i tapioki – zwłaszcza wtedy, gdy destylacja ryżu była surowo zabroniona. Na powstawanie soju składa się kilka etapów, z których początkowy zakłada wykorzystanie rozdrobnionego i ugotowanego na twardo ryżu. Poddaje się go 40-dniowej fermentacji, koniecznie w ceramicznych kadziach, do wszystkiego dodaje się wodę i drożdże.

Soju – czy warto kupić?

Warto kupić soju, ponieważ zdaniem wielu osób jest rześkim napojem alkoholowym, przebijają się w nim owocowe i wytrawne nuty.

Można to porównać do czystej wódki, ale ze słabszym stężeniem alkoholu.

Soju pije się w czystej formie, prosto od producenta lub z dodatkiem soku owocowego, wówczas zyskuje inny smak.

Soju warto kupić również jako dodatek do drinków, najlepiej zastępuje wódkę, więc idealnie nadaje się dla osób, które raczej stronią od mocnego alkoholu. Soju można na przykład dodawać do drinków z colą i piwem, z czego głównym składnikiem jest ten ostatni.

W tym przypadku najlepsze jest wyczuwanie smaku soju i coli na samym początku, a na końcu goryczki piwa. Jest to jedna z najlepszych propozycji na każdą imprezę w gronie znajomych.

Soju – gdzie kupić stacjonarnie?

Zgodnie z tym, co wspomniano powyżej, soju można kupić w sklepach stacjonarnych z produktami azjatyckimi. Funkcjonują one w większości polskich miast, wystarczy zapoznać się z mapami ich lokalizacji.

Jako przykład można podać Delikatesy Azjatyckie, WAWA MART, oraz Browary Warszawskie – Azjatka. Niekiedy soju można kupić również w sklepach z alkoholami z różnych stron świata, produkt jest na tyle oryginalny, że możliwości jego zakupu są coraz większe.

  • Delikatesy Azjatyckie
  • Sklepy z alkoholami z różnych stron świata
  • Niektóre sklepy z Whisky
Czytaj również  Karta seniora Carrefour

Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że soju jest dostępne również w sieci sklepów MAKRO, dlatego warto skierować tam swoje kroki, być może dopisze szczęście w tym zakresie.

Soju – gdzie kupić online?

Powyżej wskazane sklepy mogą świadczyć również oferty wysyłki swoich produktów, warto wejść na ich strony i sprawdzić. Nie da się ukryć, że zakup soju online jest komfortowe, zwłaszcza dla osób, które znają już ten smak. Ponadto soju można kupić na stronach:

  1. Koreahouse.pl,
  2. Amarone.pl,
  3. Wasabi.com.pl,
  4. Sklep-domwhisky.pl

To jedynie kilka z wielu propozycji, produkt z pewnością można kupić w innych punktach. Oczywiście najlepiej stawiać wyłącznie na sprawdzone miejsca, zarówno stacjonarne, jak i online, klienci regularnie dzielą się swoimi opiniami, dlatego zawsze trzeba się z nimi zapoznawać. Najlepiej wybierać soju od najlepszych producentów, co do których istnieje pewność wytwarzania alkoholu na podstawie profesjonalnych receptur azjatyckich. Najważniejszą zaletą jest to, że soju można kupić stacjonarnie i online – każdy wybierze najlepszy dla siebie sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *