Soja – gdzie kupić stacjonarnie i przez internet?

Soja to roślina z rodziny bobowatych, obejmującej ponad 16 gatunków. Najszersze zastosowanie ma soja warzywna, która zyskała popularność w przemyśle spożywczym, szczególnie wśród wegan i wegetarian. Soja charakteryzuje się sporą zawartością białka, zawiera też dość dużą dawkę witamin i minerałów. Gdzie kupić ziarna soi?

Soja – dlaczego warto kupić?

Soja warzywna to jedna z najbardziej popularnych roślin strączkowych, która po raz pierwszy zasłynęła w kuchni azjatyckiej. Aktualnie głównymi jej producentami są Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Afryka i Japonia.

Nasiona soi często polecane są również przez dietetyków ze względu na wysoką wartość odżywcza.

Soja zawiera duże ilości dobrze przyswajalnego białka wraz z aminokwasami, co sprawia, że stanowi dobrą alternatywę dla mięsa.

Gdzie kupić soję stacjonarnie?

Ziarna soi najlepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością. W takich punktach łatwiej jest znaleźć produkty ekologiczne, jak najmniej przetworzone.

 • Sklepy ze zdrową żywnością,
 • Carrefour,
 • Auchan.

Podczas zakupu, warto sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt posiada certyfikaty jakości i czy pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Gdzie kupić soję przez internet?

W sieci znajdziemy mnóstwo sklepów, oferujących żywność ekologiczną. Jeżeli chcemy kupić soję online, najlepiej szukać właśnie na takich witrynach. Ciekawe oferty różnych sklepów wskażą nam internetowe wyszukiwarki ofert Ceneo lub Oferteo.

soja gdzie kupic

Niektóre sklepy internetowe oferują swoje produkty także na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro. Wszystkim osobom, które chcą kupić ziarna soi przez internet, zalecamy dokładne sprawdzanie sprzedawcy oraz zapoznanie się ze sposobem i kosztem dostawy towaru.

 • Ceneo,
 • Allegro,
 • agro-market24.pl,
 • brat.pl,
 • biogo.pl,
 • odeo24.pl.

Sfermentowana soja – gdzie kupić?

Sfermentowana soja, nazywana inaczej natto, to produkt, który otrzymujemy z soi, która uległa naturalnemu procesowi fermentacji. Nie wygląda być może zbyt atrakcyjnie, jednak jest ceniona ze względu na wartości odżywcze.

 • Sklepy ze zdrową żywnością,
 • Bemuke.pl,
 • Cene.pl.

Natto to brunatne sojowe kulki, oblepione gęstym śluzem, powstałym podczas rozkładu protein i węglowodanów. Charakteryzuje się gorzkim, lekko słonym smakiem.

Sfermentowana soja jest bardziej odżywcza, niż tradycyjna, dlatego cieszy się dość dużą popularnością osób, dbających o własne zdrowie.

Można ją spożywać z dodatkiem jogurtu naturalnego lub musztardy. Sfermentowana soja popularna jest też jako dodatek w tradycyjnej kuchni japońskiej. W Polsce można ją kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub przez internet bezpośrednio od producenta.

Soja bez gmo – gdzie kupić?

Soja to produkt naturalny, jednak chcąc wybrać produkt bez gmo i sztucznych dodatków, najlepiej stawiać na renomowanych producentów, sprzedających soję opatrzoną certyfikatem. Takie produkty kupić można bezpośrednio od producenta, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

Soja bez gmo pojawia się także w punktach ze zdrową żywnością. Tak, jak pisaliśmy wcześniej, przed zakupem zawsze warto sprawdzić, czy dany produkt jest certyfikowany i jaką ma opinie.

Soja to najbardziej popularna roślina strączkowa. Ze względu na dużą zawartość białka i dobrze przyswajalnych aminokwasów, stanowi dobrą alternatywę dla mięsa. Soja często polecana jest weganom i wegetarianom, choć mogą ją spożywać wszystkie osoby, które nie wykazują nadwrażliwości na ten produkt.

 • badapak.pl,
 • zielonaesencja.pl,
 • cene.pl.

Warto zauważyć, że soja to dość silny alergen, dlatego przed jej spożyciem warto upewnić się, że jest dla nas bezpieczna. Gdzie można kupić soję? Ziarna soi dostępne są w wielu sklepach ze zdrową żywnością, zarówno stacjonarnych, jak i sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *