Soda oczyszczona gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań, między innymi w przemyśle spożywczym, czy kosmetyce. Niekiedy używa się produktu do czyszczenia bardzo zabrudzonych powierzchni oraz sprzętów kuchennych. Sodę oczyszczoną można kupić w każdym sklepie spożywczym, jest to produkt ogólnodostępny. W celach przemysłowych sodę oczyszczoną pozyskuje się z minerału kopalnianego, który wydobywa się z dużych głębokości. Przed dopuszczeniem tego rodzaju sody do sprzedaży, jest ona poddawana odpowiedniej obróbce.

Soda oczyszczona dlaczego warto kupić?

Sodę oczyszczoną warto kupić i mieć ją zawsze w domu, ponieważ łagodzi wiele dolegliwości. Pomaga między innymi na złagodzenie nudności i wymiotów.

Soda oczyszczona ma również właściwości poprawiające funkcjonowanie układu pokarmowego. Jest tak ze względu na fakt, że łagodzi zgagę. Aby poprawić swoje samopoczucie zaleca się picie roztworu z sody oczyszczone przez kilka dni, dwa razy dziennie. Poprawa jest dość szybko odczuwalna.

Soda oczyszczona gdzie kupić stacjonarnie?

Soda oczyszczona znajduje się w asortymencie dosłownie każdego sklepu spożywczego. Dlatego z powodzeniem można jej szukać na półkach:

 1. Tesco,
 2. Kauflandu,
 3. Dino,
 4. Carrefoura,
 5. Biedronki

To tylko niektóre propozycje, ponieważ produkt można kupić stacjonarnie w sklepikach osiedlowych, nie trzeba wybierać się specjalnie do dużych supermarketów. Sodę oczyszczoną dodaje się również do ciast, aby szybciej rosło, ma właściwości podobne do proszku do pieczenia. Warto również wiedzieć, że sodę oczyszczoną wykorzystuje się także do udrażniania dróg oddechowych w przebiegu infekcji.

gdzie kupic sode oczyszczona

Soda oczyszczona gdzie kupić przez Internet?

Sodę oczyszczoną można również kupić przez Internet, mają ją w swojej ofercie poniższe sklepy:

 1. MarketBIO.pl,
 2. Zielonaesencja.pl,
 3. Słodkie Zdrowie,
 4. Allegro.pl,
 5. InMango,
 6. Dana
Czytaj również  Pierwsza strona zeszytu do Niemieckiego - Jak ozdobić?

Zakupy online są bardziej wygodne, zwłaszcza, gdy zapotrzebowanie na sodę oczyszczoną w domu jest duże. Występuje ono wówczas, gdy produkt jest wykorzystywany do przygotowywania inhalacji w przebiegu przeziębienia i grypy. Z sody oczyszczonej można nawet przygotować krople do nosa, wystarczy wymieszać proszek z łyżką wody. Natomiast na ból gardła wykonuje się płukankę na bazie sody oczyszczonej. Stosuje się ją minimalnie raz dziennie, w razie potrzeby do 3 razy na dobę.

Soda oczyszczona duże opakowanie – gdzie kupić?

W przypadku wspomnianego powyżej dużego zapotrzebowania na sodę oczyszczoną, opłaca się kupić ją w dużym opakowaniu. Można ją kupić na przykład w Carrefourze Express lub sklepie ze zdrową żywnością Eko Familia, ewentualnie w Intermarche.

Wśród właściwości sody oczyszczonej nie można zapomnieć o tym, że jest to idealny środek na zwalczanie problemów skórnych. Zawdzięcza się to działaniu bakteriobójczym, przynosi również ulgę w bólach i swędzeniu po ukąszeniach owadów. Warto zatem mieć w domu zapas sody oczyszczonej.

Gdzie kupić sodę oczyszczoną na kilogramy?

Sodę oczyszczoną na kilogramy najlepiej kupić w sklepach internetowych, gdzie dostępność w większych ilościach jest lepsza. Najczęściej produkt zamykany jest wówczas w wiaderku lub folii, cena za kilogram wynosi wtedy około 6 złotych.

Dostępne są również 5-kilogramowe opakowania sody oczyszczonej. Najlepiej odwiedzić kilka sklepów stacjonarnych i internetowych, aby sprawdzić dostępności w poszczególnych miejscach i porównać  obowiązujące ceny.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój