Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Smalec gęsi gdzie kupić

Posted by

smalec gesi gdzie kupic

Smalec gęsi to produkt, bez którego gotowania nie wyobraża sobie wielu zapalonych miłośników kulinariów. Najczęściej wykorzystywany bywa do smażenia, pieczenia i gotowania, jednak nie każdy wie, że ma on również wiele właściwości zdrowotnych. Czym się charakteryzuje i gdzie można kupić sadło z gęsi?

Smalec gęsi – dlaczego warto kupić?

Smalec gęsi powstaje po wytopieniu gęsiego sadła. Jest to produkt, który znalazł swoje zastosowanie w kuchni i zdobył uznanie wielu smakoszy. Pomimo tego, że można na nim przyrządzić wiele ciekawych potraw, jest to żywność, charakteryzująca się również wieloma wartościami odżywczymi. Smalec gęsi stanowi źródło żelaza oraz wielu witamin, między innymi:

 • witamin z grupy B;
 • witaminy A;
 • witaminy E;
 • witaminy D.

Wśród pozostałych minerałów, zawartych w smalcu gęsi wyróżniamy fosfor i magnez. A więc pomimo tego, że smalec gęsi jest produktem o wysokiej zawartości kalorii, a więc nie powinno się go spożywać w nadmiernych ilościach, wciąż świetnie sprawdza się do smażenia oraz gotowania.

smalec z gesi gdzie kupic

Smalec gęsi – gdzie kupić stacjonarnie?

Smalec gęsi, oprócz zastosowania w kuchni (wysoka temperatura topienia sprawia, że nie traci swoich właściwości i nie jest rakotwórczy), wykorzystywany jest także w innych celach zdrowotnych.

Może być stosowany w kuracji wewnętrznej z mlekiem i miodem w celu złagodzenia dolegliwości, związanych z układem oddechowym. Jako środek używany zewnętrznie z olejkiem rycynowym, może wpływać na zmniejszenie bólu zwyrodnieniowego.

Smalec gęsi to produkt dość popularny, dlatego można go kupić w sklepach stacjonarnych. Produkt często pojawia się w sieciowych sklepach dyskontowych, takich jak Kaufland, Lidl czy Biedronka.

 • Carrefour
 • Leclerc
 • Biedronka
 • Auchan

Gdzie jeszcze można kupić tłuszcz z gęsi? Warto zapytać o niego w lokalnym sklepie spożywczym oraz w sklepach mięsnych. Smalec z gęsi dostępny jest zazwyczaj w słoikach. Cena 300 ml smalcu z gęsi to koszt ok. 15-20 złotych.

Czytaj również  Butelka po oleju gdzie wyrzucić?

Smalec gęsi – gdzie kupić przez internet?

Czy sadło z gęsi można kupić online? Owszem, i wcale nie jest to trudne. Jak wszystkie inne dostępne w sieci produkty, także oferty smalcu z gęsi pojawiają się w popularnych wyszukiwarkach stron internetowych.

Taki tłuszcz można znaleźć na allegro i w wielu sklepach internetowych, oferujących typowo produkty do smażenia, jak również inne artykuły spożywcze. Można odwiedzić także witryny internetowe popularnych sieciówek, które swój asortyment udostępniają także w sprzedaży internetowej.

 • Ceneo
 • Allegro
 • megasam24.pl
 • erli.pl

Smalec gęsi to tłuszcz dość powszechnie stosowany w polskiej kuchni. Jest on wykorzystywany między innymi do smażenia, choć przydatny bywa także podczas gotowania niektórych potraw jak również do tworzenia wypieków.

Produkt nie tylko stanowi idealny zamiennik oleju oraz innego rodzaju smalcu, jest to również żywność, charakteryzująca się wysoką wartością odżywczą. Gdzie kupić smalec z gęsi? Nie powinno być problemu ze znalezieniem tego produktu, gdyż pojawia się on często w sklepach spożywczych, w tym także dyskontowych marketach sieciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *