Biznes

Składanie długopisów – praca chałupnicza

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2024 przez Redakcja

Niech ten artykuł będzie ostrzeżeniem dla osób chcących ze składania długopisów i pracy chałupniczej uczynić źródło swojego dochodu. Pomimo iż jesteśmy w 2021 roku, oszustwo na składanie długopisów wciąż jest popularne, mniej niż w latach ubiegłych niemniej pojawia się wystarczająco często, aby uznać, że ktoś na tym zarabia. Czy taki wstęp oznacza, że skręcanie długopisów nie jest dobrym pomysłem na podreperowanie domowego budżetu?

Praca chałupnicza – skręcanie długopisów

Poszukiwania pracy chałupniczej najczęściej rozpoczynają się, gdy, musimy ratować domowy budżet albo potrzebujemy zarobić na wakacyjny wyjazd czy nowy telefon. Wpisujemy do wyszukiwarki „skręcanie długopisów” i widzimy całkiem sporo ofert, jest w czym wybierać, propozycje zarobku są różne zazwyczaj w granicach kilkunastu groszy za skręcenie jednego długopisu. Każdy kto ma w domu długopis jest w stanie go skręcić w mniej niż minutę, a wykonując tą czynność raz po raz zejdzie pewnie do około 30 sekund na jeden długopis.

W tym momencie zaczyna działać nasza wyobraźnia, skoro w ciągu 10 godzin jestem w stanie złożyć od 600 do 1200 długopisów i za każdy zarobię dajmy na to 12 groszy to wyjdzie mi od 72 zł do 140 zł dziennie. Wystarczy znaleźć nieco lepszą pensję np. 17gr. Za sztukę, zejść do 3 długopisów na godzinę i okaże się, że zarabiamy zdecydowanie więcej niż średnia krajowa i to z prostego składania długopisów.

Składanie długopisów w domu – Oszustwo doskonałe?

Znajdujesz w internecie różne ogłoszenia i co dziwne, są bardzo podobne do siebie i wszystkie oferują wiele za tak niewiele. Przykładowa treść ogłoszenia:

Praca w domu dla każdego, cała Polska, nie wymagamy meldunku ani obywatelstwa, ważne, żeby mieszkać na terenie Polski. Możliwa stała umowa lub indywidualny układ z nami. Zapewniam dostawę towaru i wypłatę gotówki po ukończeniu.

Dowozimy towar do każdej miejscowości w Polsce. Obecnie poszukujemy: montażystów – do składania długopisów, praca w domu, według załączonej instrukcji montażu. Bez doświadczenia, bez kwalifikacji, nie ma ograniczeń wiekowych. Realnie zarobisz nawet 7000zł netto do ręki w miesiącu. Sam ustalasz ile pracujesz i ile zarobisz. Zainteresowanych proszę o maila.

Brzmi bardzo zachęcająco, ale niestety trzeba być mocno naiwną osobą, aby uwierzyć w takie ogłoszenie. Pomimo pewnych podejrzeń albo ich braku piszemy do danej firmy i okazuje się, że praktycznie od razu jesteśmy zaakceptowani, tylko przed rozpoczęciem pracy musimy zrobić jeszcze jedną małą, malutką rzecz wpłacić pieniądze na konto firmowe, albo uiścić kaucję za towar, która zostanie zwrócona przy odbiorze długopisów. Jeżeli się zgodzisz już nigdy nie zobaczysz swoich pieniędzy, ale hej w najlepszym rozwiązaniu będziesz mieć całkiem sporo długopisów!

Czytaj również  Biuro w stylu skandynawskim: Minimalizm i funkcjonalność

Nie obrażaj się za ostatnie zdanie, jeżeli jesteś osobą oszukaną w ten sposób, chcemy tylko pokazać jak absurdalna jest ta oferta. Musisz wiedzieć, że internet jest miejscem wielkich liczb, podobnie działają oszuści. Przykładowo płacisz 100zł za niewielką partię długopisów i automatycznie tracisz kontakt ze sprzedającym. W nieco lepszym scenariuszu dostaniesz długopisy, ale nikt ich od Ciebie nie od kupi, czyli kupisz sobie drogie długopisy. W takim wypadku jesteś w stanie odzyskać część pieniędzy sprzedając towar po zaniżonej kwocie.

Jednak utrata pieniędzy jest tutaj najmniejszym problemem to przed czym chcemy cię najbardziej przestrzec to wykradanie danych osobowych.

Praca chałupnicza składanie długopisów bez kaucji

Kradzież danych nie jest tu nawet najlepszym słowem, gdyż samemu podajemy nasze dane nieuczciwej firmie. W internecie jest jedna prosta zasada, nigdy to, ale nigdy nie przekazuj swojego numeru PESEL czy adresu nie mówiąc o danych do karty płatniczej, jeżeli nie masz pewność, że rozmawiasz z uczciwą firmą. Mogłoby się wydawać, że ogłoszenia mówiące o pracy chałupniczej przy składaniu długopisów bez kaucji są bardziej wiarygodne, ale nic bardziej mylnego. Takie osoby chcą od nas niewielkiej wpłaty na konto albo przekazania wrażliwych danych osobowych. Takie ogłoszenia automatycznie należ porzucać i zgłaszać w portalu, na którym zostały złożone.

Dlatego właśnie wspomniałem, że internet to miejsce dla wielkich liczb. W powyższym przykładzie oszuści żądają niewielkiej kwoty np. 10 zł. Gdy zorientujemy się, że zostaliśmy oszukani będziemy źli, ale nie będziemy dochodzić swoich praw, żeby odzyskać 10zł. Jedna oszukana osoba w ten sposób to niewielki zysk, ale 1000 osób każdego miesiąca, pozwala się już cieszyć niezłym zastrzykiem gotówki.

Dlaczego wszystkie ogłoszenia o skręcanie długopisów to oszustwo?

Składanie długopisów jest pracą, która przyniosła zysk tylko oszustom i nikomu innemu. Zastanów się, dlaczego takich ogłoszeń nie ma na renomowanych stronach jak pracuj.pl czy olx? Właściciele tych stron nie pozwalają sobie na to, aby za ich pośrednictwem oszukiwano ludzi. Pierwsza lampka ostrzegawcza powinna zapalić się już, gdy zobaczysz, że ogłoszenia dodawane są na mało znanych stronach.

Czytaj również  Czeski odpowiednik OLX - TOP 5 stron

Kolejnym krokiem jest zrozumienie jak działa rynek. Po co producent długopisów, miałby szukać po całym kraju osób, które im będą składać długopisy? Przecież to jest absolutna strata czasu i pieniędzy nie mająca żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Długopisy skręcane są na miejscu w firmach przez maszyny albo specjalnie zatrudniony personel. Szukając opinii o składaniu długopisów, natkniesz się na kilka pozytywnych, ale one są pisane właśnie przez tych oszustów.

Składanie długopisów jest tylko jedną z form prac chałupniczych, z czego większość to oszustwa.  Nie daj się zwieść tego typu prace pozbawią Cię pieniędzy i humoru, a nie dadzą zarobić.

Skoro nie skręcanie długopisów to co?

Na szczęście internet daje sporo alternatyw odnośnie zarobku. Jedną z nich jest wypełnianie ankiet, tym sposobem można zarobić dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *