Rozrywka

Sezam gdzie kupić

Sezam jest rośliną oleistą, która znajduje się w każdej kuchni – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest to składnik mający dość duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ponieważ dostarcza całego mnóstwa składników odżywczych. Dlatego właśnie bardzo przydaje się wiedza, gdzie kupić sezam – stacjonarnie, czy może internetowo? Właściwie jest dostępny niemal w każdym sklepie, występuje w dwóch postaciach – łuskanej i niełuskanej. Pierwszy z nich ma biały kolor, drugi czarny. Zdecydowanie bardziej powszechny jest sezam łuskany, lecz niełuskany zawiera więcej antyoksydantów.

Sezam – dlaczego warto kupić?

Sezam ma dość dużą wartość kaloryczną, ponieważ w 100 gramach zawiera 632 kcal. Dlatego powstaje z niego na przykład olej, który może zastąpić słonecznikowy lub rzepakowy. Sezam warto kupić ze względu na walory smakowe oraz zawartość wielu składników mineralnych.

Znajdują się wśród nich żelazo, wapń, magnez, cynk oraz miedź. Każdy z wymienionych odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Ziarna sezamu warto kupić, ponieważ są źródłem cennych fitosteroli odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko zachorowania na miażdżycę.

sezam gdzie kupic

Sezam – gdzie kupić stacjonarnie?

Wymieniając prozdrowotne właściwości sezamu nie można zapominać o wpływie tego produktu na jakość trawienia oraz utrzymanie zdrowych kości. Zawdzięcza się to zawartości błonnika pokarmowego.

Sezam można kupić stacjonarnie niemal wszędzie, ziarenka są dostępne nawet w małych osiedlowych sklepikach. Ceny w sklepach stacjonarnych zamykają się zazwyczaj w 10 złotych za opakowanie, w którym znajduje się około 300 gram produktu. Gdzie kupić stacjonarnie sezam?

  1. Biedronka,
  2. Lidl,
  3. Kaufland,
  4. Żabka,
Czytaj również  Karta podarunkowa Biedronka

To tylko częściowa lista, ponieważ możliwości jest o wiele więcej. W sklepach stacjonarnych sezam powinien znajdować się na dziale przypraw, ponieważ doskonale sprawdza się między innymi w tej roli.

Sezam – gdzie kupić przez Internet?

Sezam można również kupić przez Internet. Gdzie? W wielu sklepach, na przykład:

  1. Allegro.pl,
  2. Cosdlazdrowia.pl,
  3. Bakaliowo.pl,
  4. Naturalniezdrowe.pl.

Zaletą jest zdecydowanie oszczędność czasu na staniu w kolejkach. Zamówienia można opłacać z góry lub wybrać płatność przy odbiorze. Sklepy internetowe dają swoim klientom wiele możliwości, dlatego ziarna sezamu również można w nich kupić.

Dostępne są różne pojemności, wybiera się je w zależności od zapotrzebowania. Wykorzystuje się je jako dodatek do przyrządzanych potraw, deserów. Sezam można kupić również do celów leczniczych.

Czarny sezam – gdzie kupić?

Czarny sezam można kupić w niektórych marketach spożywczych i punktach zielarskich, ewentualnie w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Produkt dostępny jest również na Allegro. Smak ziaren czarnego sezamu jest dość specyficzny – orzechowy, lekko słodki. Dlatego stosuje się go między innymi w kuchni orientalnej. Każdy rodzaj sezamu warto mieć w kuchni, na szczęście można go kupić stacjonarnie i internetowo. Sprawdź również gdzie kupić czarny czosnek i tapiokę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *