Rozrywka

Ser Ricotta gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2024 przez Redakcja

Ser Ricotta to prawdziwy przysmak wielbicieli włoskiej kuchni, po Mozzarelli jest jednym z najbardziej popularnych w tamtym kraju. Generalnie produkt ma całkowicie neutralny smak i powstaje w bardzo prosty sposób, a pierwsze wzmianki o nim pojawiały się już w II wieku. Ser Ricotta można kupić w każdym sklepie spożywczym, powstaje on z fermentowanej serwatki i mleka – krowiego, owczego, koziego lub bawolego.

W zależności od zawartości i rodzaju tłuszczu w mleku ser Ricotta może mieć różne konsystencję i smak. Wracając jednak do neutralności smaku sera Ricotty, to właśnie ten czynnik decyduje o fakcie, że pasuje jako dodatek do dosłownie każdej potrawy. Produkt z powodzeniem podbije smak każdego składnika – cebuli, czosnku, owoców, warzyw. Dlatego nie ma potrzeby zastanawiać się, czy warto kupić ser Ricotta – odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca.

Ser Ricotta – dlaczego warto kupić?

Najbardziej łagodny smak sera Ricotta osiąga się w przypadku produkcji z mleka krowiego, owcze i bawole nieco wyostrzają ogólny smak. Jednak koneserzy i smakosze serów są często zgodni i potwierdzają, że ser Ricotta zawsze ma słodki posmak, ale jest on jednocześnie bardzo subtelny.

Warto podkreślić, że na smak składają się jeszcze inne czynniki – cały proces transformacji od dojrzewania, po samo pieczenie.

Wytwarza się nie tylko świeży ser Ricotta, ale również warianty o znacznie bardziej wyczuwalnych aromatach. Wyróżnia się na przykład odmiany sałatkowe, ricottę a forno, ricottę affumicata, czy ricottę scanta.

gdzie kupic ser ricotta

Ser Ricotta – gdzie kupić stacjonarnie?

Ser Ricotta bez wątpienia powinien znaleźć się w każdej kuchni, bez względu na ogólne preferencje smakowe domowników. Uzupełni swoim neutralnym smakiem każdą potrawę – zarówno wytrawne, jak i przyrządzane na słodko. Ser Ricotta można kupić w zdecydowanej większości sklepów stacjonarnych z nabiałem w asortymencie. W poszukiwaniu produktu warto zatem udać się do:

 1. Kauflandu,
 2. Tesco,
 3. Carrefoura,
 4. Biedronki,
 5. Żabki,
 6. Intermarche,
 7. Leclerca.
Czytaj również  NPC - Co to znaczy - Kto to w slangu?

Nie jest również wykluczone, że ser Ricotta jest oferowany w osiedlowych sklepikach stacjonarnych, mogą obowiązywać tam nieco wyższe ceny.

Ser Ricotta – gdzie kupić online?

Porównując ser Ricotta do innych, można zauważyć zdecydowanie mniejszą kaloryczność, ponieważ w 100 gramowej porcji znajduje się ich nieco ponad 170 kalorii. Ponadto składa się 11.3 gram białka i 13 gram tłuszczu.

Na rynku dostępne są również odtłuszczone warianty sera Ricotta, wszystkie zdecydowanie warto kupić. Jeśli nie w stacjonarnych sklepach, to internetowych, spośród których na pierwszy plan wysuwa się Allegro. Ponadto ser Ricotta można kupić poprzez strony:

 1. Millesaporisklep.pl,
 2. Sklepekologiczny.pl,
 3. Megasam24.pl,
 4. Frisco.pl

Jak widać wybór sklepów jest dość duży i na powyższych przykładach się nie kończy. Najważniejsze jest to, że nie ma potrzeby wychodzenia z domu, aby móc kupić ser Ricotta. Zakupy można zrobić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Różnorodne są jedynie kwestie cen i wagi dostępnych produktów. Sprawdź również gdzie kupić serek piórko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *