Ser Raclette gdzie kupić

Ser Raclette to produkt, którego historia sięga XIII wieku i obejmuje obszar francuskiego regionu Valais, dzisiejszej Szwajcarii. Zamieszkujący tamtejsze tereny wieśniacy produkowali półtwardy ser z krowiego mleka, który formowali w duże koła ważące do 6 kilogramów. Ser Raclette to przysmak, który stosowany jest do dziś, choć jego popularność znacznie się rozrosła. Gdzie można kupić ser Raclette?

Ser Raclette – dlaczego warto kupić?

Ser Raclette jest półtwardy i charakteryzuje się zawartością tłuszczu na poziomie 50%. Wyróżnia się jasnożółtą barwą i gładką, kremową konsystencją. Jego zapach określany jest jako przyjemny i aromatyczny, natomiast w smaku jest mleczny, lekko kwaskowaty z orzechową nutą.

Jego znakiem rozpoznawczym jest naturalna cienka skórka o pomarańczowo – brązowym zabarwieniu. Aktualnie ser Raclette produkowany jest tylko w Szwajcarii i Francji, choć popularny jest na terenie całej Europy.

Ser Raclette podawany jest w formie przekąsek, podczas przyjęć domowych. Świetnie komponuje się z ogórkami kiszonymi czy pomidorem. Stanowi świetną przystawkę do białego wina lub ziołowej herbaty.

Ser Raclette można także przypiekać na ognisku, gdzie świetnie smakuje z dodatkiem pieczonych ziemniaków. Jak większość serów, także Raclette charakteryzuje się ciekawym składem. Znajdziemy w nim sporą dawkę wapnia oraz dość dużo dobrze przyswajalnego białka i sodu. Jest to także dobre źródło witaminy A, wspomagającej odporność i wzrok.

Raclette gdzie kupic

Ser Raclette – gdzie kupić stacjonarnie?

Sera Raclette najlepiej jest szukać w sklepach spożywczych, choć nie w każdej ofercie będzie dostępny. Najczęściej produkt ten pojawia się w dyskontowych marketach, które sprowadzają ser ze Szwajcarii lub Francji. Sera Raclette szukaj w sklepach:

  • Leclerc
  • Carrefour
  • Auchan
  • Lidl

W dzisiejszych czasach, oprócz samego sera, popularne są także specjalne grille Raclette, umożliwiające podgrzanie produktu.

Cała idea wygląda tak, że urządzenie ustawia się na środku stołu podczas przyjęcia, a każdy z uczestników imprezy otrzymuje żaroodporny talerz, na którym może wykonywać różne kompozycje z udziałem sera Raclette. Jest to bardzo ciekawa opcja na przygotowanie unikalnej przystawki podczas domówki.

Ser Raclette – gdzie kupić przez internet?

W sieci sera Raclette najlepiej szukać na witrynach internetowych, wymienionych w powyższym akapicie marketów sieciowych. Jeżeli oferują sprzedaż wysyłkową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w asortymencie znajdzie się także poszukiwany przez nas produkt.

Ofert szukać można także na wyszukiwarce Ceneo lub portalu Allegro, gdzie często działają mniejsi sprzedawcy. Polecamy również sklepy:

  • Leclerc24.pl
  • frisco.pl

Ser Raclette to ciekawa przekąska, która pozwoli nam stworzyć niezwykłe kompozycje kulinarne. Wiedząc, gdzie kupić ser Raclette, możemy zaskoczyć naszych znajomych ciekawym smakiem tego produktu, a przy udziale specjalnego grilla, zapewnić im również świetną rozrywkę przy samodzielnym tworzeniu smacznych potraw.

Ser Raclette produkowany jest tylko w Szwajcarii i Francji, jednak stał się dość popularny na innych europejskich rynkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *