Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Ser parmezan gdzie kupić

Posted by

ser parmezan gdzie kupic

Ser parmezan jest jednym z najdroższych serów podpuszczkowych, ale mimo to często gości na polskich stołach. We Włoszech, skąd pochodzi używa się go raczej w niewielkich ilościach, co jest całkowitym przeciwieństwem polskiej kuchni. Parmezan jest twardy, dlatego idealnie nadaje się do ścierania na tarce, w takiej postaci można nim posypać dosłownie każdą potrawę. Często panie domu dodają parmezan do zapiekanek, sosów oraz innych głównych dań. W każdym przypadku gwarantuje głęboki, wyjątkowy smak, a potrawom płynnym daje oprócz tego kremową konsystencję. Alternatywą dla tradycyjnego sera jest parmezan w proszku, który oferuje dość dużo sklepów – stacjonarnych i internetowych.

Ser parmezan dlaczego warto kupić?

Ser parmezan warto kupić z kilku względów, przede wszystkich smakowych i jakościowych. Jest to jeden z najbardziej znanych twardych, długo dojrzewających serów. Powstaje z mleka krowiego i jest produkowany w kilkuset serowniach.

Parmezan powinno się kupować ze względu na jego wartości odżywcze, których ma w sobie dość dużo. Przykładowo w 100-gramowej porcji dostarcza organizmowi 452 kcal, w tym białka, tłuszcze, węglowodany.

Parmezan w tradycyjnej postaci lub w proszku można kupić tak naprawdę wszędzie – jest to produkt ogólnodostępny i popularny. Do produkcji parmezanu wykorzystuje się mleko z wieczornego udoju, z tym, że tłuszcz musi zostać częściowo odseparowany oraz poranne. Mieszankę należy podgrzać do momentu uzyskania temperatury w zakresie od 33 do 35 stopni Celsjusza.

ser parmezan gdzie kupic

Ser parmezan gdzie kupić stacjonarnie?

Ser parmezan w całości można kupić w każdym sklepie stacjonarnym, zarówno tych małych, jak i dużych – supermarketach. Jako przykład można podać:

  1. Carrefour,
  2. Kaufland,
  3. Tesco,
  4. Biedronka

Każda postać produktu ma w sobie dużą zawartość wapnia, który odgrywa bardzo ważną rolę budulca kości. Aż w 55% pokrywa dziennie zapotrzebowanie organizmu na ten składnik. Nieco mniej korzystną informacją jest fakt, że ma równie dużą zawartość sodu, w zamian jednak dostarcza pożytecznego fosforu, cynku i magnezu. Biorąc ponadto pod uwagę zawartość witamin B12 oraz B2 i A bilans wychodzi na plus.

Czytaj również  Od ilu lat można mieć tatuaż

Ser parmezan gdzie kupić przez Internet?

Jak już wspomniano, ser parmezan jest źródłem wielu pożytecznych dla organizmu pierwiastków, ale nie można go spożywać w nieograniczonych ilościach. Choćby ze względu na dość duże zawartości tłuszczów mogących mieć wpływ na podwyższenie poziomu cholesterolu. Tradycyjną formę sera parmezanu można zastąpić wersją w proszku, którą warto kupić między innymi przez Internet w:

  1. ItalSmaki.pl,
  2. Kuchnia-wloska.pl,
  3. Allegro.pl.

To na pewno rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas na ścieranie lub krojenia sera – to zdecydowanie najlepsza opcja dla zapracowanych osób. Ser parmezan zyskał ogromną popularność, właściwie jest używany do wielu potraw i nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Jedynym jest kontrolowanie ilości spożywanego parmezanu.

Na korzyść produktu przemawia przede wszystkim fakt, że można go kupić wszędzie, w małych i dużych sklepach stacjonarnych oraz internetowych – z dostawą do domu. Sprawdź również gdzie kupić makaroniki i papier ryżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *