Rozrywka

Ser parmezan gdzie kupić

Ser parmezan jest jednym z najdroższych serów podpuszczkowych, ale mimo to często gości na polskich stołach. We Włoszech, skąd pochodzi używa się go raczej w niewielkich ilościach, co jest całkowitym przeciwieństwem polskiej kuchni. Parmezan jest twardy, dlatego idealnie nadaje się do ścierania na tarce, w takiej postaci można nim posypać dosłownie każdą potrawę. Często panie domu dodają parmezan do zapiekanek, sosów oraz innych głównych dań. W każdym przypadku gwarantuje głęboki, wyjątkowy smak, a potrawom płynnym daje oprócz tego kremową konsystencję. Alternatywą dla tradycyjnego sera jest parmezan w proszku, który oferuje dość dużo sklepów – stacjonarnych i internetowych.

Ser parmezan dlaczego warto kupić?

Ser parmezan warto kupić z kilku względów, przede wszystkich smakowych i jakościowych. Jest to jeden z najbardziej znanych twardych, długo dojrzewających serów. Powstaje z mleka krowiego i jest produkowany w kilkuset serowniach.

Parmezan powinno się kupować ze względu na jego wartości odżywcze, których ma w sobie dość dużo. Przykładowo w 100-gramowej porcji dostarcza organizmowi 452 kcal, w tym białka, tłuszcze, węglowodany.

Parmezan w tradycyjnej postaci lub w proszku można kupić tak naprawdę wszędzie – jest to produkt ogólnodostępny i popularny. Do produkcji parmezanu wykorzystuje się mleko z wieczornego udoju, z tym, że tłuszcz musi zostać częściowo odseparowany oraz poranne. Mieszankę należy podgrzać do momentu uzyskania temperatury w zakresie od 33 do 35 stopni Celsjusza.

ser parmezan gdzie kupic

Ser parmezan gdzie kupić stacjonarnie?

Ser parmezan w całości można kupić w każdym sklepie stacjonarnym, zarówno tych małych, jak i dużych – supermarketach. Jako przykład można podać:

  1. Carrefour,
  2. Kaufland,
  3. Tesco,
  4. Biedronka

Każda postać produktu ma w sobie dużą zawartość wapnia, który odgrywa bardzo ważną rolę budulca kości. Aż w 55% pokrywa dziennie zapotrzebowanie organizmu na ten składnik. Nieco mniej korzystną informacją jest fakt, że ma równie dużą zawartość sodu, w zamian jednak dostarcza pożytecznego fosforu, cynku i magnezu. Biorąc ponadto pod uwagę zawartość witamin B12 oraz B2 i A bilans wychodzi na plus.

Czytaj również  1 węzeł morski ile to km

Ser parmezan gdzie kupić przez Internet?

Jak już wspomniano, ser parmezan jest źródłem wielu pożytecznych dla organizmu pierwiastków, ale nie można go spożywać w nieograniczonych ilościach. Choćby ze względu na dość duże zawartości tłuszczów mogących mieć wpływ na podwyższenie poziomu cholesterolu. Tradycyjną formę sera parmezanu można zastąpić wersją w proszku, którą warto kupić między innymi przez Internet w:

  1. ItalSmaki.pl,
  2. Kuchnia-wloska.pl,
  3. Allegro.pl.

To na pewno rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas na ścieranie lub krojenia sera – to zdecydowanie najlepsza opcja dla zapracowanych osób. Ser parmezan zyskał ogromną popularność, właściwie jest używany do wielu potraw i nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Jedynym jest kontrolowanie ilości spożywanego parmezanu.

Na korzyść produktu przemawia przede wszystkim fakt, że można go kupić wszędzie, w małych i dużych sklepach stacjonarnych oraz internetowych – z dostawą do domu. Sprawdź również gdzie kupić makaroniki i papier ryżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *