Ser Halloumi gdzie kupić

Tym, co wyróżnia ser Halloumi na tle innych wyrobów tego rodzaju jest bardzo duża zawartość niezbędnych składników mineralnych i witamin. Wpływają one bardzo pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów. Oryginalny przysmak o tej nazwie jest wytwarzany na Cyprze, jest jednak dostępny również w polskich sklepach spożywczych – ale nie wszystkich. Ser Halloumi powstaje z mleka owczego, ewentualnie mieszanek mleka owczego, krowiego i koziego, a ciekawym zabiegiem jest dodanie do niego mięty. Ma piękny, biały kolor, jest elastyczny i półtwardy. Chociaż można go jeść w podstawowej postaci, to wybitnie smakuje smażony oraz grillowany. Najbardziej podobna do sera Halloumi jest mozzarella, wytwarza się je nawet w podobny sposób.

Ser Halloumi dlaczego warto kupić?

W oryginalnej wersji na ser Halloumi składa się w większości z wody i tłuszczu. Chociaż nie brakuje w nim również białka i odrobiny soli, nie można oczywiście zapomnieć o suszonej mięcie.

Kiedyś dodawano się ten składnik nie tylko dla smaku, ale w celu dłuższego zabezpieczenia produktu przed zepsuciem.

Być może nie każdy wie, ale mięta ma niezwykle przydatne właściwości bakteriobójcze. Ser Halloumi warto kupić w zastępstwie innego, ponieważ stanowi potężne źródło witamin, składników mineralnych.

Wśród tych pierwszych można wyróżniać wapń, fosfor, magnez, sód i potas. Pomimo braku witaminy C i błonnika pokarmowego, nadrabia te straty w połączeniu z owocami lub warzywami.

gdzie kupic ser halloumi

Ser Halloumi gdzie kupić stacjonarnie?

Ser Halloumi coraz częściej gości na sklepowych półkach, na przykład w Lidlu, Auchanie, czy Tesco. Tam można kupić produkt stacjonarnie, smakosze mają z pewnością nadzieję, że powyższa lista będzie zawierała coraz więcej punktów.

Jeśli chodzi o zakupy stacjonarne, to ser Halloumi jest również w ofercie sklepów z produktami pochodzenia greckiego oraz targów żywności odbywających się w różnych miejscach Polski. Tak naprawdę na ser Halloumi może pozwolić sobie każdy, ponieważ za opakowanie około 250 gram trzeba zapłacić od 12 do 25 złotych.

Taka ilość jest tak naprawdę wystarczająca na posiłek dla kilkuosobowej rodziny, więc nie jest to ekstremalnie wysoka cena.

Ser Halloumi gdzie kupić przez Internet?

Dla wielbicieli sklepów online pozostaje jeszcze możliwość zamówienia sera Halloumi przez Internet. Dostawa pod same drzwi, korzystniejsza cena i brak konieczności czekania w kolejce to najważniejsze zalety tego rozwiązania. Aby kupić ser Halloumi warto odwiedzić poniższe strony:

  1. Koperek.com.pl,
  2. Igrek24.pl,
  3. Hurtownia-spozywcza.pl,
  4. ZakupyAuchan.pl,
  5. Frisco.pl,
  6. Megasam24.pl,
  7. Zakupywgodzine.pl

Powyższa lista wskazuje na to, że ser Halloumi przestaje być deficytowym produktem w Polsce. Znajduje się w ofertach wielu sklepów – stacjonarnych oraz internetowych – dlatego nic nie stoi na przeszkodzie skosztowania tego wyjątkowego produktu. Pierwszy kęs z pewnością przekona wiele osób do wprowadzenia produktu do codziennego menu. Pomimo wysokiej kaloryczności, warto kupić ser Halloumi i sporadycznie po niego sięgać. Polecamy również sprawdzić gdzie kupić parmezan i ser Buratta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *