Rozrywka

Ser Burrata gdzie kupić

Burrata to włoski kremowy ser podpuszczkowy, niedojrzewający z mleka krowiego lub bawolego. Charakteryzuje się ciekawym kształtem, gdyż jest to śnieżnobiała kula, w której środku znajdują się kawałki sera oraz śmietana. Swoim wyglądem ser ten przypomina nieco mozzarellę i czasem może zostać z nią pomylony. Mozzarella jednak ma gęstszą konsystencję i wyraźniejszy smak, tymczasem zewnętrzna skorupa burraty wygląda jak przy mozzarelli, przypominając sakiewkę, z której po rozcięciu sera, wypływa rzadsze nadzienie. Gdzie można kupić ser burrata?

Ser Burrata – dlaczego warto kupić?

Ser burrata prawdopodobnie powstał przez przypadek, gdy podczas tworzenia mozzarelli, producent zebrał pozostałości sera i wymieszał je ze śmietaną, tworząc nadzienie do burraty, a z kawałka mozzarelli, worek, w którym je zamknął.

Burrata to ser, który sprzedawany jest najczęściej w opakowaniu wypełnionym pewną ilością serwatki. Burratę można przygotować z mleka krowiego lub bawolego. Gorący ser formowany jest w torebkę, wypełnianą resztkami mozzarelli i uzupełnianej śmietaną.

W serze burrata znajdują się składniki mineralne, takie jak: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, a także witaminy: A, D, E, witaminy z grupy B.

Produkt może być wykorzystywany w kuchni do wielu potraw. Świetnie sprawdza się do sałatek, kanapek, ale też smacznych, oryginalnych deserów. Można go wykorzystać do pizzy lub też podawać w formie przystawki, pokropionego oliwą z oliwek.

gdzie kupic ser burrata

Ser Burrata – gdzie kupić stacjonarnie?

Poszukując sera burrata w sprzedaży stacjonarnej, należy odwiedzić popularne sieci marketów.

Raczej trudno będzie znaleźć produkt w osiedlowym sklepiku spożywczym. Natomiast jakiś czas temu burratę do swojej standardowej oferty wdrożył Lidl.

 • Lidl
 • Sklepy z włoskim jedzeniem
 • Auchan
 • Biedronka
 • Carrefour
 • Sklepy z serami

Ser dostępny jest często także w innych większych sklepach samoobsługowych, takich jak Kaufland, Biedronka czy Carrefour. Cena jednego opakowania sera burrata wynosi od ok. 5 do ok. 10 złotych.

Czytaj również  Czy jednorożec istnieje i jak wygląda?

Tego typu ser z pewnością zainteresuje miłośników włoskiej kuchni, jak i wszystkich wielbicieli mozzarelli oraz innego rodzaju serów.

Burrata – gdzie kupić przez internet?

Czy ser burrata kupimy online? Internet to bardzo szerokie źródło zasobów, w którym znajdziemy praktycznie wszystko. Także ser burrata. Wystarczy sprawdzić internetową ofertę marketu Lidl, który przecież ma burratę w swoim podstawowym asortymencie.

 • Ceneo
 • Internetowe sklepy supermarketów
 • Włoski sklepik
 • frisco.pl
 • ekolandia24.pl

Produkt znajdziemy często także w sklepach online innych sieci dyskontowych, jak również w internetowych sklepach z żywnością. Zamawiając ser burrata online, warto skonsultować ze sprzedawcą warunki dostawy, aby mieć pewność, że towar, który do nas dotrze, będzie świeży.

Ser burrata to stworzony z kawałków mozzarelli i śmietany ser, zdobywający coraz większą popularność. Gdzie można kupić burratę? Produkt znajduje się w standardowej ofercie marketu Lidl, ale pojawia się także w innych dyskontach spożywczych, a także w sprzedaży internetowej. Burrata to świetna opcja na kanapki, przystawkę, jak również dodatek do oryginalnych, smacznych deserów. Sprawdź również gdzie kupić ser ricotta i serek piórko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *