Dom i ogród

Saletra potasowa gdzie kupić

Ostatnia aktualizacja 22 grudnia 2023 przez Redakcja

Saletrę potasową wykorzystuje się do nawożenia roślin, drzew w sadach i ogrodach, chociaż występuje też jej spożywcza odmiana. Saletrę potasową kupuje się najczęściej w postaci białych lub bezbarwnych kryształków, jest to azotan potasu. Wśród jej cech charakterystycznych znajduje się między innymi duża odporność na wysokie temperatury, ponieważ rozpuszcza się dopiero w 400 stopniach Celsjusza. Saletra potasowa, którą można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych powstaje w ramach produkcji przemysłowej. Naturalne środowisko jej występowania to Indie i Chiny, są tam zapewnione specyficzne warunki, idealne do prawidłowego wzrostu.

Saletra potasowa dlaczego warto kupić?

Saletrę potasową warto kupić ze względu na jej szerokie zastosowanie – głównie w sadownictwie i ogrodnictwie, ale również w kuchni. Nadaje się bowiem do peklowania mięs. Wielu osobom saletra potasowa kojarzy się jako składnik w produkcji czarnego prochu – zyskała na tym branża pirotechniczna.

Jeśli chodzi o miejsca, gdzie kupić saletrę potasową, to jest to zależne od tego, jaki jej rodzaj jest w danej chwili potrzebny. Kiedyś jedyną opcją zakupu były sklepy stacjonarne – spożywcze oraz typowo ogrodnicze. Na szczęście obecnie produkt z łatwością można kupić w sieci, z dostawą pod same drzwi.

salestra potasowa gdzie kupic

Saletra potasowa gdzie kupić stacjonarnie?

Jednak istnieje grono osób preferujących tradycyjne zakupy – w sklepach stacjonarnych. W nich również można kupić saletrę potasową. Jeżeli chodzi o spożywczą odmianę, jest ona dostępna w:

 1. OBI,
 2. Mrówce,
 3. Empiku,
 4. Bricomarche,
 5. Auchanie.

Natomiast saletrę potasową do celów nawożenia można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, chociaż w supermarketach budowlanych, akcesoriami do domu i ogrodu również może być dostępna. Spożywcza saletra jest sprzedawana w niewielkich opakowaniach, nawozowa w nieco większych, najczęściej workach. Najmniejsza waga to około 1 kilograma, cena wówczas wynosi od 20 do 26 złotych.

Czytaj również  Jak usunąć klej ze słoika?

Saletra potasowa gdzie kupić przez Internet?

Saletra potasowa jest również dostępna w sklepach internetowych, między innymi na Allegro – zarówno w postaci spożywczej, jak i nawozu. Innymi przykładami sklepów online, w których można kupić saletrę potasową spożywczą są:

 1. Erli.pl,
 2. Izdrowiej.pl,
 3. Ichemia.pl
 4. Sklep-masarski.pl

Natomiast saletrę w postaci nawozu można kupić w sklepach internetowych:

 1. Sklepfarmera.pl,
 2. Dlaroslin.pl,
 3. Agrosimex.pl

Sądząc po nazwach są to sklepy mające w asortymencie środki i akcesoria do prac w ogrodzie. Takie zastosowanie saletry potasowej jest jak najbardziej powszechne.

Głównymi zaletami saletry stosowanej jako nawóz jest dobra rozpuszczalność w wodzie oraz wysoki poziom koncentracji czystego składnika saletry – potasu. Bezpieczeństwo dla roślin i ludzi jest zapewnione, ponieważ w składzie nie ma żadnych metali ciężkich ani substancji fitotoksycznych. Dodatkowo saletrę można mieszać z innymi nawozami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstawały odpowiednio stężone roztwory.

Jeden komentarz do “Saletra potasowa gdzie kupić

 • Weszła nowa ustawa odnośnie obrotu materiałami i prekursorami materiałów wybuchowych, nie będę miał wizyty policji jak kupię do kwiatków?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *