Rozrywka

Rzeżucha gdzie kupić

Rzeżucha jest wszechstronną rośliną, ponieważ znajduje zastosowanie w kosmetyce, lecznictwie oraz branży spożywczej. Powinno się ją wdrożyć do codziennego menu, ponieważ ma w sobie duże pokłady witamin C, A, B, K i PP. Jest również bogata w mikroelementy, takie jak magnez, wapń, chrom, jod i żelazo. Gotową rzeżuchę można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, kwiaciarniach i szkółkach roślin.

Czasami pojawia się również w sklepach spożywczych, w pobliżu działu z warzywami. Nasiona rzeżuchy natomiast można kupić w sklepach ogrodniczych. Być może wygląda dość niepozornie, ale rzeżucha ma wpływ na poprawę jakości snu, pomaga w walce ze skurczami nóg. Prowadzi również do uzupełnienia niedoborów żelaza w organizmie.

Rzeżucha dlaczego warto kupić?

Rzeżucha powinna znaleźć się w każdym domu, warto kupić ją zarówno w gotowej postaci, jak i w formie ziaren do posadzenia.

W każdym razie powinna wejść w skład codziennego menu, ze względu na dużą zawartość wapnia, przyczynia się do niwelowania problemów z krzepliwością krwi, utrzymania zębów i kości w doskonałej kondycji.

Rzeżuchę powinny kupić również osoby, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Dzięki zawartości w roślinie chromu, znacznie zmniejsza się ochota na podjadanie słodyczy, które w przebiegu diety odchudzającej są niewskazane.

Ostatnim składnikiem rzeżuchy, który powinien przekonać do jej zakupu jest oczywiście jod. Zapewnia on prawidłowe funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu, w tym układu nerwowego i tarczycy.

Rzeżucha gdzie kupić stacjonarnie?

Rzeżuchę w gotowej postaci można kupić na targowisku, w warzywniakach, w niektórych sklepach spożywczych, na przykład Tesco, Biedronce, Kauflandzie. Natomiast nasiona rzeżuchy są dostępne w sklepach ogrodniczych, w różnej wielkości opakowaniach.

  • Targowiska
  • Warzywniaki
  • Biedronka
  • Kaufland

Gotową rzeżuchę można posypać kanapkę z jajkiem, czy szynką, udekorować nią sałatki i inne potrawy. Można również zjeść kilka listków.

Zdecydowanie największą dumą napawa samodzielnie wyhodowanie rzeżuchy, w takim przypadku kupuje się nasiona.

Czytaj również  Oliwka to owoc czy warzywo?

Roślinę trzeba podlewać codziennie i trzymać w dobrze nasłonecznionym miejscu. Istnieje kilka sposobów na posadzenie rzeżuchy, najlepsze do tego jest naczynie w postaci miseczki.

Rzeżucha gdzie kupić przez Internet?

Rzeżuchę można oczywiście kupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Druga opcja daje dość dużo możliwości, można odwiedzić sklepy:

  1. Dobryfarmer.pl,
  2. Sklep Świat Kwiatów,
  3. Rajogrodnika.pl,
  4. Leroymerlin.pl.

Możliwości jest o wiele więcej, warto również poszukać w sieci poleconych sklepów z ekologiczną żywnością. Decydując się na zakup nasion trzeba wiedzieć, że już po pierwszym dniu od posadzenia nasiona już pęcznieją, a po upływie dwóch dni pojawiają się kiełki. Na jej całkowite wyrośnięcie potrzeba zaledwie 6 dni, od tego czasu można ją podjadać. Ważną informacją jest to, że ścięta rzeżucha już nie odrasta, zatem chcąc mieć cały czas świeżą, należy wysiewać ją na nowo. Najlepszym miejscem dla niej będzie parapet w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *