Rukiew wodna gdzie kupić

Estimated read time 3 min czytania

Rukiew wodna to roślina o wielu właściwościach zdrowotnych, którą wykorzystywano w lecznictwie już w czasach starożytnych. Niektórzy współcześni naukowcy nazywają ją jedną z najzdrowszych roślin na świecie, jest bowiem bogata w cenne dla organizmu człowieka witaminy i minerały. Rukiew wodną można uprawiać we własnym domu i wykorzystywać w kuchni na wiele różnych sposobów. Najpierw jednak trzeba zastanowić się, gdzie można kupić rukiew wodną i jakie ma ona właściwości.

Rukiew wodna  dlaczego warto kupić?

Rukiew wodna nazywana jest także rzeżuchą wodną. Rozpoznać ją można po specyficznej łodydze i naprzemianległych, nieparzystopierzastych liściach oraz wygiętej łuszczynie. Jej cechą charakterystyczną jest też dość ostry zapach. Rukiew wodna to bardzo cenna roślina głównie ze względu na jej wartość odżywczą.

Stanowi ona bogate źródło prowitaminy A (karotenu), jak również witamin E, K oraz witaminy C, a także witamin z grupy B.

Znajduje się w niej także sporo soli mineralnych, między innymi żelazo, jod, fosfor czy potas.

Wyciąg z rzeżuchy wodnej stosowany jest w leczeniu awitaminozy, uregulowania działania układu pokarmowego oraz w celu pobudzenia apetytu u niejadków.

Rukiew wodna może być stosowana w kuchni jako dodatek do sałatek, sosów, kanapek czy zup. Można ją wdrożyć także do smoothie czy wykonać z niej naturalne soki witaminowe.


Rukiew wodna gdzie kupić stacjonarnie?

Gdzie można kupić rukiew wodną? Jej znalezienie nie powinno być trudne, ponieważ rukiew wodną w doniczce można znaleźć w wielu miejscach.  Często pojawia się w popularnych sieciach marketów, takich jak:

  • Biedronka; (nie we wszystkich sklepach)
  • Leclerc;
  • Carrefour;
  • Lidl; (nie we wszystkich sklepach)
  • Sklepy ze zdrową żywnością

jak również w sklepach ze zdrową żywnością, a czasem nawet w lokalnych sklepach spożywczych. Natomiast jeżeli ktoś zastanawia się, gdzie kupić nasiona rukwi wodnej, powinien odwiedzić sklep ogrodniczy, gdzie można ją znaleźć wśród innych nasion.

Czytaj również  Temperatura wrzenia wody

Do kupienia są także przetwory z rukwi wodnej, zazwyczaj w postaci soków lub przecierów. Takie produkty najczęściej dostępne są w sklepach z żywnością ekologiczną, choć mogą pojawić się również w hipermarketach.

Rukiew wodna gdzie kupić przez internet?

Zarówno rukiew wodną w doniczce, jak i nasiona rukwi wodnej bez problemu znajdziemy w sprzedaży internetowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę, gdzie kupić rukiew wodną, a znajdziemy oferty, dotyczące zarówno samej rośliny, jak i jej nasion oraz produktów przetworzonych.

Rzeżucha wodna dostępna jest między innymi na popularnych portalach aukcyjnych, takich jak Allegro. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie kupimy rukiew wodną online. Ciekawe propozycje znajdziemy na portalu porównywarki cenowej Ceneo. Warto również przejrzeć oferty sklepów online z żywnością i produktami naturalnymi.

  • Allegro
  • Ceneo
  • Etsy

Zastanawiając się, gdzie kupić rukiew wodną, nie trzeba daleko szukać. Zarówno sama roślina, jak i jej nasiona dostępne są często w marketach oraz sklepach ogrodniczych. Cena rukwi wodnej jest bardzo atrakcyjna, dlatego warto na nią postawić, choćby ze względu na dużą wartość odżywczą.

Sprawdź również

A to znasz?

+ Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj swój