Technologia

Rejestracja karty SIM Plus

Ostatnia aktualizacja 30 marca 2024 przez Redakcja

Rejestracja karty SIM Plus to obowiązek dla wszystkie osób chcących korzystać z taryf Plus na kartę. Naturalnie również osoby będące w abonamencie takiej rejestracji dokonują, ale tam jest to bardziej naturalne, gdyż wiąże się z podpisaniem umowy. Do rejestracji numeru w Plus i u innych operatorów jesteśmy zmuszeni przez ustawę o zapobieganiu terroryzmowi. Plus daje swoim klientom trzy możliwości na dokonanie rejestracji numeru na kartę. W tym artykule pokażmy Ci jak zarejestrować numer w Plus na wszystkie możliwe sposoby.

Jak zarejestrować numer w plusie?

Podstawowym sposobem rejestracji karty SIM niezależnie od operatora, jest udanie się punktów sprzedaży danej sieci. Plus jest dużym operatorem, który posiada własne salony, ale sprzedaje swoje karty również w kioskach czy sklepach spożywczych i wszędzie tam dokonasz rejestracji numeru. Jak wygląda sam proces rejestracji karty w Plus? Bardzo prosto, udaj się do wybranego punktu z dowodem osobistym i kartą SIM, którą chcesz zarejestrować. Pracownik będący na miejscu dokładnie będzie wiedział co ma robić. Rejestracji karty Plus dokonasz w:

 • Salonach Plus
 • Salonach Cyfrowego Polsatu
 • Kioskach i salonach RUCH oraz Kolporter
 • Poczcie Polskiej
 • Relay
 • Inmedio
 • 1-Minute
 • Neonet
 • Stacjach paliw w tym Circle K i BP, Shell
 • Żabce lub Freshmarket

Będąc osobą poniżej 13 oku życia musisz zabrać ze sobą dorosłą osobę, która zarejestruje kartę na siebie. Rejestracja numeru zajmuje klika minut, ale jego aktywacja trwa do 24 godzin. Dokładna lista punktów, w których dokonasz rejestracji dostępna jest w linku poniżej.

Czytaj również  Podczerwień w telefonie - jak włączyć?

www.plus.pl/mapa-salonow?p=rejestracja,

Plus rejestracja karty SIM przez internet

Rejestracja karty SIM przez internet jest możliwa tylko dla posiadaczy konta w banku Millennium. W celu rejestracji numeru w Plus przez internet wykonaj poniższą instrukcję:

 1. Zaloguj się do konta online Millenium Bank
 2. Przejdź do zakładki bankowość mobilna
 3. Wybierz opcję zarejestruj numer na kartę
 4. Podaj numer telefonu i karty SIM
 5. Potwierdź rejestrację karty

Pomocna może okazać się również tutaj strona https://zarejestrujnumer-plus.blue.pl/rejestracja, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces rejestracji numeru.

Jak zarejestrować kartę Plus przez sms?

Opcja rejestracji karty SIM przez SMS jest możliwa tylko dla osób, które posiadają już przynajmniej jeden numer zarejestrowany w Plus. Jest to zapewne najwygodniejsza z omawianych dzisiaj opcji, jednak należy spełniać wyżej opisany warunek. Rejestracja numeru odbywa się za pomocą darmowego SMSa, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją:

 1. Z zarejestrowanego numeru w Plus wyślij darmowy SMS pod numer 80106
 2. Treść SMS ZAREJESTRUJ NumerTelefonu NumerSIM
 3. Przykład treści SMS „ZAREJESTRUJ 601123456 19834256732111

Po wykonaniu powyższych kroków numer zostanie zarejestrowany na dane osoby, do której jest przypisany numer, z którego został wysłany SMS. Jedna osoba może mieć przypisanych do 20 numerów telefonów.

Kupno startera z zarejestrowanym numerem na kartę Plus

Istnieje jeszcze czwarta opcja, która może okazać się ciekawa dla osób, które jeszcze nie kupiły swojego startera w Plus. Jeżeli chcesz mieć automatycznie zarejestrowany numer Plus możesz zakupić starter na stronie internetowej https://starter.plus.pl/ podając swoje dane.

Jak sprawdzić, czy karta jest zarejestrowana?

Po wykonaniu rejestracji numeru jedną z wyżej opisanych metod warto sprawdzić czy Twój numer jest aktywny. Można zrobić to w bardzo prosty sposób:

 • SMS o treści STATUS pod numer 80104
 • Kontakt przez infolinię 601 102 601
Czytaj również  Rok ważności konta Plus - jak przedłużyć ważności konta?

Mam nadzieję, że wiesz już jak przebiega rejestracja karty SIM w Plus. Jest to proces w miarę szybki i prosty w realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *