Technologia

Punkty na Snapie – Jak zdobywać i co dają?

Ostatnia aktualizacja 21 marca 2024 przez Redakcja

Aplikacje społecznościowe, takie jak Snapchat, zdobywają coraz większą popularność. Jednym z unikalnych elementów tej platformy jest „Snap Score” – wskaźnik aktywności i zaangażowania użytkownika. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej punktom na Snapie, dowiadując się, ile i za co można ich zdobyć oraz jak zwiększyć swój Snap Score.

Czym są punkty na Snapie (Snap Score)?

„Punkty na Snapie”, znane również jako Snap Score, to wskaźnik aktywności i zaangażowania użytkownika na platformie Snapchat.

Snap Score nie tylko informuje o intensywności korzystania z platformy, ale także może stanowić ciekawy element rywalizacji między użytkownikami.

Warto zaznaczyć, że Snap Score pełni głównie funkcję motywacyjną i społecznościową, a samo zdobywanie punktów nie ma wpływu na funkcje prywatności ani na doświadczenie korzystania z samej aplikacji.

 Jednak dla wielu użytkowników stanowi to element dodatkowej zabawy i interakcji w wirtualnym świecie Snapchat.

Za co zdobywa się punkty na Snapchat?

Dla wielu użytkowników Snapchat, zdobywanie punktów stanowi dodatkowy aspekt interakcji i zabawy na platformie.

za co dostaje sie punkty na snapie

Poniżej wymienione są główne działania, za które otrzymuje się punkty na Snapchacie:

Wysyłanie i Odbieranie Wiadomości:

Za każdorazowe wysłanie lub odbiór obrazów za pośrednictwem wiadomości, twój Snap Score wzrasta. Wiadomości tekstowe nie generują punktów, więc istotne jest wysyłanie zdjęć i/lub filmów.

Czytaj również  Kod PUK Plush

Publikowanie Stories:

Regularne publikowanie Stories na Snapchacie również przyczynia się do wzrostu Snap Score. Im częściej dzielisz się swoimi zdjęciami i filmami, tym więcej punktów zdobywasz.

Seria Snapchata:

Jeśli utrzymujesz stały kontakt i wymieniasz zdjęcia lub filmy z określonym przyjacielem przez kolejne dni, platforma nagradza cię dodatkowymi punktami za kontynuację serii.

Ponowne Użycie Snapchata po Przerwie:

Jeśli przerwałeś korzystanie ze Snapchata na pewien okres i potem wrócisz do aktywnego użytkowania, otrzymasz bonusowe punkty za wznowienie aktywności.

Za co nie dostaje się punktów na Snapie?

Chociaż aktywność na Snapchacie może generować punkty, istnieją pewne działania, za które nie otrzymuje się punktów.

Poniżej wymienione są sytuacje, w których punkty nie są przyznawane:

  1. Snapy Otrzymane, Ale Nieotwarte: Nie otrzymuje się punktów za snapy, które otrzymasz, ale nie otworzysz. Aby zdobyć punkty, musisz aktywnie otwierać otrzymane wiadomości.
  2. Publikowanie w My Story: Publikowanie snapów w swojej Historii (My Story) nie generuje punktów. Chociaż udostępnianie treści w Historii jest ważnym elementem interakcji społecznościowej, Snap Score nie zwiększa się w wyniku publikowania snapów w tej sekcji.
  3. Wiadomości Tekstowe: Wysyłanie i odbieranie zwykłych wiadomości tekstowych nie przyczynia się do zwiększania Snap Score. Aby punkty były przyznawane, musisz wysyłać i odbierać treści w postaci zdjęć lub filmów.

Jak widać nie ma tego dużo, ale warto mieć świadomość, że nie za wszystko Snapchat nagradza punktami.

Czy za pisanie na Snapie dostaje się punkty?

Wiadomości tekstowe same w sobie nie generują punktów.

Jak szybko zdobyć punkty na Snapie?

Szybkie zdobycie punktów na Snapchacie nie jest kwestią magicznego skrótu, ale raczej wynikiem aktywności i zaangażowania w interakcje społecznościowe.

Czytaj również  Pakiet Social Plus

Im częściej publikujesz snapy i Stories, tym więcej szans na zdobycie punktów. Regularna aktywność na platformie zwiększa interakcje i angażuje innych użytkowników.

Aktywne odpowiadanie na otrzymane snapy od innych użytkowników wspiera wzajemną interakcję, co może przekładać się na zdobywanie punktów.

Ile jest punktów za jednego Snapa?

Nie wierz w historie osób, które mówią, że zdobywają po kilka czy kilkanaście punktów, nie jest to możliwe.

Jak sprawdzić ilość swoich punktów?

jak sprawdzic punkty na snapie

Sprawdzenie aktualnej liczby punktów jest naprawdę proste, wystarczy podążać wedle poniższej instrukcji.

  1. Otwórz Snapchat: Uruchom aplikację Snapchat na swoim urządzeniu mobilnym.
  2. Przejdź do Ekranu Profilu: Dotknij swojego avatara lub ikony Twojego profilu, znajdującej się w lewym górnym rogu ekranu, aby przejść do swojego ekranu profilu.
  3. Sprawdź Snap Score: Na ekranie profilu znajdziesz swoje Snap Score obok swojego avatara. Snap Score to liczba umieszczona obok Twojego imienia użytkownika.

Jak widzisz to nic trudnego, mamy nadzieję, że dałeś sobie radę.

Co dają punkty na Snapchat?

Snap Score działa jako element motywacyjny, zachęcający użytkowników do regularnej aktywności na platformie.

Wzrost Snap Score jest często postrzegany jako osiągnięcie, co może zwiększać zaangażowanie użytkowników.

Posiadanie wysokiego Snap Score może stanowić element subtelnej rywalizacji między znajomymi. W społeczności Snapchat, niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na Snap Score innych i mogą odczuwać pewne prestiż związany z posiadaniem wysokiego wyniku. Jednak pod kątem funkcjonalności nie ma to żądnego znaczenia. Jest to bardziej zabieg marketingowy mający zachęcić Cię do korzystania z aplikacji Snapchat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *