Rozrywka

Prezent dla gołębiarza

Ostatnia aktualizacja 9 września 2022 przez Redakcja

Hodowla gołębi to zyskowne, ale trudne zajęcie, które wymaga zaangażowania i pasji. Obecnie niewiele jest osób, które zajmują się tym hobbystycznie albo w formie zarobkowej. Jeśli masz wśród swoich znajomych osobę zajmującą się hodowlą gołębi i zbliżają się jej urodziny to warto pomyśleć nad prezentem. Jak się okazuje wybór prezentów dla hodowców gołębi nazywanych również gołębiarzami jest całkiem spory, choć ograniczony. Większość z oferowanych prezentów dla gołębiarz jest mało praktycznych. My postanowiliśmy wyselekcjonować najciekawsze prezenty dla hodowców gołębi z punktu widzenia ciekawostki jak i funkcjonalności.

Ciekawe prezenty dla hodowców gołębi

Prezentowanie potencjalnych prezentów zaczniemy od tych, które skupiają się bezpośrednio na hodowcy, a nie gołębiach. Szukając prezentu dla gołębiarza zapewne poszukujesz ciekawych gadżetów związanych z jego działalnością.

Są na rynku firmy zajmujące się personalizacją szklanek do Whisky czy zapalniczek, nadrukowując na nie symbol gołębia i sentencję. Jednak te przedmioty niewiele mają wspólnego z samymi gołębiami.

Dlatego skupiliśmy się na wybraniu przedmiotów stricte pokazujących gołębie lub do nic nawiązujących.

Plakat z gołębiami w ramie

plakat golebia

Plakat lub oraz gołębia w ramie można dostać już za niecałe 50 zł. Istnieje wiele stron oferujących rozmaite plakaty z gołębiami, w tym takie, których nie spotyka się zbyt często. Plakat lub obraz będzie dobrym prezentem dla gołębiarza, który posiada w swoich zbiorach wiele przedmiotów przypominające gołębie.

Czytaj również  Pytania bez odpowiedzi

Zobacz więcej

Koszulka dla gołębiarza

koszulka na prezent dla golebiarza

Zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie zakup na prezent koszulki lub bluzy z nadrukiem np. „Najlepszy gołębiarz na świecie”. Jest to bardziej humorystyczne podejście do tematu, skierowane głównie do osób, które lubią przyznawać się do tego czym się zajmują.

Zobacz więcej

Balon Gołąb 3D

golab balon prezent

Nie jest to najlepszy prezent sam w sobie, ale balon w kształcie gołębia może rozśmieszyć solenizanta. Stanowi również dodatek do prezentu, który będzie oderwany zupełnie od tematu hodowli gołębi.

Zobacz więcej

Tort w kształcie gołębia

tort golab

Ostatnimi czasy na popularności zyskują torty 3D, które przedstawiają ulubione elementy z życia osoby obchodzącej urodziny. Tort w kształcie gołębia może nie będzie wyglądał najbardziej apetycznie, ale w tym przypadku to smak odgrywa kluczową rolę. Torty w konkretnych kształtach można zamawiać w niektórych cukierniach, najlepiej szukać frazy „torty 3d [nazwa miasta]”.

Zobacz więcej

Figurka Gołębia

figurka golebia na prezent

Figurki gołębia można wykorzystać jako ozdoba pomieszczenia lub ogrodu. Rozstrzał cenowy pomiędzy różnymi figurkami jest naprawdę spory. Te najtańsze, które nie są tandetne można zakupić za 50 zł podczas gdy koszt najdroższych to kilkaset złotych.

Zobacz więcej

Buty gołębie

buty golebie prezent dla golebiarza

Czy gołębiarz ucieszy się z butów przypominających gołębie? Jeśli ma pełno gadżetów związanych z tymi zwierzętami to zapewne tak w innym wypadku mogą okazać się nie trafionym prezentem. Tego typu kapcie nie są łatwo dostępne, pojawiają się czasowo w supermarketach, ale można wykonać je samemu tak jak zrobiła to pewna Japonka. Proces powstawania gołębiowych butów można zobaczyć klikając w zdjęcie.

Zobacz więcej

Maskotka gołębia

maskotka golebia

Najprostsza a zarazem często bardzo trafiona opcja prezentowa to maskotka gołębia. O ile sporo z wyżej przytoczonych pomysłów na prezent dla gołębiarza może być nietrafiająca w gust, o tyle niewielka maskotka gołębia będzie idealnym rozwiązaniem. Maskotka może być również dodatkiem do innego bardziej praktycznego prezentu.

Czytaj również  Największy i najmniejszy ocean na świecie

Zobacz więcej

Zegar z gołębiami

zegar z golebiami

Obecnie posiadanie zegara naściennego nie jest normą. Zegarki znajdują się w telefonach i wielu urządzeniach. Jednak zegar wciąż może pełnić funkcję dekoracyjna i jeśli wiesz, że ktoś lubi tego rodzaju przedmioty może obdarować go prezentem pod postacią zegara z gołębiami.

Zobacz więcej

Funkcjonalne prezenty dla hodowców gołębi

Jeśli nie chcesz przestrzelić z prezentem, dużo łatwiej będzie zakupić prezenty funkcjonalne, które przydadzą się w codziennej pracy z gołębiami, albo będą związane z hobby. Istnieją specjalistyczne sklepy dla hodowców gołębi, które oferują zakup taki przedmiotów a część z nich znajdziesz bez problemu w wielu tradycyjnych sklepach.

Elektroniczne obrączki dla gołębi

Elektroniczne obrączki do śledzenia gołębi to obecnie standard w wielu hodowlach gołębi. Koszt pojedynczej obrączki to około 7 zł. Jeśli Twój znajomy hodowca gołębi przebąkiwał coś o obrączkach, to warto zainwestować w ten niedrogi i praktyczny sprzęt.

Zobacz więcej

Lornetka do obserwacji gołębi

Lornetka do obserwacji ptaków to prezent, z którego cieszy się wielu hodowców gołębi. Upewnij się, że osoba, którą chcesz obdarować taką lornetką, nie posiada już własnej. Jeśli jednak taką ma to zazwyczaj będzie to tani model. Jeśli Twój budżet zastanów się nad zakupem lepszego modelu. Dobre lornetki nie są tanie, więc nie jest to pomysł na budżetowy prezent.

Zobacz więcej

Karmnik dla gołębi

Widuje się równe hodowle gołębi i nie w każdej wykorzystuje się profesjonalne karmniki, te często zrobione są metodami ręcznymi, albo ziarno wysypywane jest na podłoże. Jeśli jednak poszukujesz prezentu dla gołębiarza, który nie przeleży w piwnicy wielu lat to taki karmnik wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Zobacz więcej

Karma dla gołębi

Hodowla gołębi to stałe koszty a jednym z największych jest karma. Ten niezbędny element w każdej hodowli bywa kosztowny, dlatego zakup nawet niewielkiej ilości karm pozwoli odciążyć budżet bliskiej osoby.

Czytaj również  A ja na to jak na lato - co to znaczy?

Zobacz więcej

Klatka transportowa dla gołębi

Klatka transportowa pozwala w bezpieczny i humanitarny sposób transportować gołębie na wystawy czy do kupujących. Ceny klatek różnią się w zależności od ich rozmiarów, materiału z jakiego są wykonane oraz producenta.

Zobacz więcej

Poidło dla gołębi

Wspomnieliśmy o karmieniu gołębi a co ich napajaniem? Tutaj nieocenione okazują się poidełka na wodę. Wybór wielkości poidła powinien być uzależniony od wielkości hodowli. Koszy jednego poidełka nie jest duży, a prezent może okazać się bardzo wartościowy.

Zobacz więcej

Jaki prezent dla hodowcy gołębi?

Hodowla gołębi to połączenie pracy i hobby. Większość ludzi kojarz gołębie wyłącznie z odchodami i traktuje je niejako szkodniki. Jednak po zobaczeniu gołębi hodowlanych ich zdanie potrafi zmienić się o 180 stopni.

Znalezienie odpowiedniego prezentu dla hodowcy gołębi nie jest proste, ale są pewne zasady, którymi warto się kierować.

Po pierwsze zastanów się czy Ty lubisz otrzymywać prezenty związane z Twoim zawodem, ale nie pomagające w jego wykonywaniu. Większość osób odpowie, że niekoniecznie, gdyż będą tylko przypominać o pracy i szufladkować nas w jednym stereotypie. Rzadko kiedy mamy wyłącznie jedne zainteresowania i niekoniecznie chcemy, aby nasz dom przypominał ołtarzyk np. dla gołębi.

Jeśli ktoś mieszka w nowoczesnym mieszkaniu to zegar z gołębiami czy figurki w starym stylu nie będą do takiego miejsca najlepiej pasować. Podobnie ma się sprawa z butami w gołębie czy innymi przedmiotami, które będą trafionym prezentem wyłącznie dla największych gołębiarzy.

Dlatego po drugie polecamy wybierać prezenty praktyczne, które nie spędzą dekad na strychu a wejdą do natychmiastowego użytku. Doskonale sprawdzą się tutaj prezenty pomagające w hodowli gołębi. Nawet jeśli nie będzie to prezent bezpośrednio dla hodowcy, to na pewno cieszy się z tak praktycznego rozwiązania.

Prezent dla gołębiarza – alternatywy

Tak jak wspomnieliśmy gołębiarz też człowiek i ma swoje życie poza hodowlą gołębi. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zwykłego prezentu. Podarowanie ulubionego alkoholu, portfela czy karty podarunkowej będzie fajną odskocznią od zasypu prezentami bezpośrednio związanymi z gołębiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *