Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Potwierdzenie nadania listu i przesyłki poleconej wzór PDF

Posted by

potwierdzenie nadania

Potrzebujesz potwierdzenie nadania listu poleconego do edycji albo nie wiesz jak o wypełnić? To doskonale się składa, w tym krótkim artykule poruszymy najważniejsze kwestie odnośnie druku potwierdzenia nadania listu na Poczcie Polskiej oraz damy do pobrania potwierdzenia nadania pdf, zapraszamy do lektury.

Potwierdzenie nadania Poczta Polska

Potwierdzenie nadania otrzymujemy na poczcie polskiej podczas wysyłki listu poleconego i to niezależnie czy jest to list ekonomiczny czy priorytetowy. Jest to swoistego rodzaju dowód nadania listu bądź przesyłki, gdyż dotyczy on również przesyłek poleconych. Potwierdzenie nadania to niejako gwarancja, że przesyłka dojdzie pod wskazany adres, a jeżeli tak się nie stanie przesyłka zostanie odnaleziona, gdyż jest rejestrowana na każdym etapie swojej podróży.

Potwierdzenia nadania listu na Poczcie Polskiej jest podpisywany przez pracownika poczty, który potwierdza odbiór przesyłki poleconej. Druk potwierdzenia nadania dostępny jest również na naszej stronie w formacie pdf. Co istotne potwierdzenie nadania pozwala również na śledzenie przesyłki za pośrednictwem specjalnego numeru, który można wpisać na stronie poczty polskiej.

Przesyłki polecone a co za tym idzie potwierdzenie nadania to bardzo często wykorzystywany rodzaj w postępowaniach podatkowych np. wysyłce PIT czy wysyłce dokumentów do sądów. Potwierdzenia nadania określane jest w dokumentach pocztowych jak druk PP 11. Zapraszamy również do sprawdzenia jak adresować kopertę i list.

Jak wypełnić potwierdzenie nadania?

Druk potwierdzenia nadania przesyłki pocztowej jest bardzo prosty do wypełnienia i nie będziesz mieć z nim zapewne żadnych problemów. Niemniej o to instrukcja krok po kroku jak wypełnić potwierdzenie nadania przesyłki lub listu poleconego:

  1. Odbierz wzór potwierdzenia nadania na poczcie przy okienku albo wydrukuj go z internetu.
  2. Uzupełnij sekcję „Nadawca” wpisując swoje imię i nazwisko oraz adres. Kod pocztowy i miejscowość wpisujesz w specjalnie wyznaczone pola.
  3. Uzupełnij sekcję „Adresat” wpisując imię i nazwisko bądź nazwę firmy i adres do której ma dotrzeć przesyłka. Kod pocztowy i miejscowość wpisujesz w specjalnie wyznaczone pola.
  4. Zwróć druk pracownikowi poczty, on go dopełni i pobierze opłatę.
  5. Przypilnuj, aby potwierdzenie było podpisane i miało pieczątkę, tylko wtedy jest ważne.
  6. Odbierz druk i go zachowaj.
Czytaj również  Jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę?

Pamiętaj, że poprawne wypełnienie wszystkich pól zdecydowanie skraca czas dostarczenia przesyłki pod wskazane miejsce i gwarantuje, że list bądź paczka nie wrócą do ciebie z powodu nieprawidłowego adresu. Co istotne praktycznie na każdej placówce Poczty Polskiej znajduje się wypełniony wzór potwierdzenia nadania i zawsze można na niego spojrzeć.

Pamiętaj, że po wyjściu z poczty potwierdzenie nadania jest dowodem, że przesyłka została wysłana, nie zgub druku, będzie on potrzebny w razie reklamacji. W przypadku problemów z przesyłką masz prawo do złożenia reklamacji w placówce poczty na podstawie wypełnionego potwierdzenia nadania.

Potwierdzenia nadania do edycji pdf wzór

Wzór potwierdzenia nadania jest bardzo poszukiwany przez wiele osób, więc chcąc spełnić Państwa wymagania poniżej zamieszczamy druk potwierdzenia nadania w formach możliwych do wydrukowania i wypełnienia ręcznego albo modyfikowany z poziomu komputera.

Wzór potwierdzenia nadania PDF:

Potwierdzenie-nadania

Druk na list polecony Poczta Polska w wersji do edytowania:

Jedna odpowiedź

  1. Awatar Kris Absalom
    Kris Absalom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *