Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Pomysł na biznes w domu – zarabianie z domu

Posted by

pomysl na zarabianie w domu

Rok 2020 nie rozpieszcza nas jako osoby prywatne, ale przede wszystkim pracowników i pracodawców. Problemy wywołane przez wirusa pokazały, że wiele zawodów może być wykonywanych bezpośrednio z domu. Osoby, które nie mogą wykonywać pracy zdalnie i zostały bez środków do życia, również zastanawiają się co zrobić, aby w przypadku powtórnej sytuacji nie być zależnym od czynników zewnętrznych.

W tym artykule pokażemy i omówimy najciekawsze pomysły na biznes w domu. Lista nie będzie najdłuższa w Internecie, gdyż nie jest naszym celem zapełniania jej absurdalnymi pomysłami.

Własny biznes w domu brzmi bardzo zachęcająco, ale tak naprawdę niewielka część osób jest w stanie prowadzić taką działalność. Do prowadzenia nawet małej firmy z domu potrzebna jest samodyscyplina, umiejętność podejmowania decyzji i mniejsze bądź większe zdolności interpersonalne.

Musisz mieć świadomość, że sposobów na biznes są setki, ale tych które mogą się udać i mają sens nie ma znowu tak dużo. Najważniejszą rzeczą będzie dopasowanie biznesu do swojego charakteru i dokładne przeanalizowanie sowich możliwości w danym zakresie.

Własna firma z domu

Prowadzenie własnej firmy jest dla jednych osób marzeniem, dla innych jedyną drogą, a jeszcze dla innych rzeczą którą ich nie interesuje.

Zawsze podnoszoną kwestią jest niezależność, która naradza się tego samego dnia, gdy składasz wniosek o założenie firmy. Bez wątpienia jest to najpiękniejsze w tym wszystkim, że możesz wyjść w środku dnia, pozałatwiać swoje sprawy czy pracować mniej…

Właśnie nie do końca tak to wygląda, mając pomysł na biznes i chcąc go wdrożyć w życie bierzesz odpowiedzialność za swoje życie w 100%. Do tej pory o to, żebyś otrzymywał bądź otrzymywała pensję na czas dbał twój pracodawca i nawet jeżeli bardzo ci nie pasował, to on kupował twój czas.

Pracując na własnym, początkowo nikt nie będzie kupował twojego czasu, ani nikt nie zrobi przelewu do 10 każdego miesiąca, chyba że pomyślisz o tym wcześniej i będzie pracować po godzinach.

Praca po godzinach jest pierwszym syndromem tego, że dasz radę, że sobie poradzisz. Jeżeli pracujesz 8 godzin dziennie, przychodzi do domu jesz obiad i uruchamiasz komputer, aby oglądać youtube, własna firma nie jest dla ciebie.

Posiadanie własnej firmy będzie wymagało pracy w zakresie godzin przekraczającym standardowy etap. Żadna firma nie narodziła się z pracy na pół gwizdka, o większa ilość wolnego czasu będzie można myśleć, gdy wszystko ruszy na 100%.

Pierwotnie zalecamy wybór działalności, która może być prowadzona bez udziału pełnoetatowych pracowników. Pieniądze bardzo szybko znikają z konta, gdy to nie jest zasilane, a firma wymaga inwestycji i opłacania pensji. Branie odpowiedzialności za życie innych powinno być jednym z ostatnich etapów, gdy już naprawdę twój czas będzie wykorzystywany w za dużych ilościach.

Własna firma to również nieregularne zarobki, konieczność opłacania zus, duże ryzyko i praca 7 dni w tygodniu. Jeżeli jednak jesteś w stanie zaakceptować te minusy i ci się uda zyskasz życie o jakiego pragniesz.

Co jeżeli ci się nie uda? Spróbujesz raz jeszcze, a gdy ponownie nie wyjdzie, próbuj raz jeszcze, jeżeli uczysz się na błędach, to pamiętaj, że sukces jest kwestią czasu w końcu większa szansa że coś ci się uda gdy podejmiesz 100 prób niż 1, nieprawdaż?

Jaki pomysł na biznes w domu?

Zacznijmy od tego, że pomysł na pracę w domu jest pojęciem dość wąskim określającym konkretne miejsce pracy. W tym artykule skupimy się właśnie na czynnościach, które nie wymagają od ciebie wychodzenia z domu, ale czasem może się zdarzyć, że trzeba będzie się bardziej zaangażować i spotkać np. z klientem w innym miejscu.

Wielu ludzi popełnia błąd już na samym początku szukania pomysłu na biznes. Wymyślają niestworzone rzeczy, byleby tylko stworzyć coś unikalnego. Zmartwię cię, ale większość twoich pomysłów powstała już dawno w łowach innych ludzi, może była próbowana, a jak nie była to prawdopodobnie zakończyła by się fiaskiem

Pomysł nie musi być unikalny w skali światowej, ba nie musi być w ogóle unikalny, wystarczy zrobić coś lepiej od konkurencji.

Kolejną kwestią jest mierzenie sił na zamiary. Kwota na koncie bankowym czy w skarpecie nie jest z gumy, trzeba zrobić dokładny rachunek kosztów stałych, kosztów życia i dołożyć do tego jeszcze 10% na nieprzewidziane wydatki, te zawsze się pojawiają.

O tym jak stworzyć biznesplan to może innym razem, ale pamiętaj, że w prowadzeniu własnej firmy jest matematyka.

Nie znasz się na giełdzie i totalnie nie czujesz tematu, a w artykule na losowej stronie facet pisał, że dużo pieniędzy, bardzo łatwo i szybko, wystarczy zainwestować 10000zł z jego linku, zarejestrować się na giełdzie i miliony same będą wpadać na konto?

Nie czujesz czegoś nie wchodź w to wbrew samemu sobie. Jeżeli będziesz robić coś w co wierzysz i w pewien sposób daje ci satysfakcję, nawet tracąc na tym pieniądze lepiej będziesz wspominać ten czas niż w przypadku, gdy dana czynność była wykonywana z przymusu.

Istotną rolą jest to czy twój biznes w jakikolwiek sposób rozwiązuje problemy innych ludzi. Człowiek zawsze będzie musiał pić, więc jeżeli będziesz sprzedawał wodę to zawsze będzie popyt itd. Nie chodzi tu o otwieranie produkcji wód mineralnych, a o zastanowieniu się czy masz możliwości i umiejętności, aby rozwiązywać problemy innych ludzi np. brak umiejętności tworzenia stron internetowych.

Dla kogo biznes z domu?

Ostatnią kwestią, którą chcemy poruszyć przed przejściem do listy poszczególnych pomysłów na biznes jest to czy są jakieś ograniczenia co do ludzi, którzy mogą go prowadzić.

Myślenie Polaków się zmienia i dzisiaj wiek nie jest już taką barierą jak kiedyś. Choć dalej zdarzają się ludzie, którzy myślą, że w Internecie to można zarabiać tylko robiąc strony internetowe to wiele osób po 50 czy 60 roku życia jest w stanie zarabiać z domu.

Ten trend jest szczególnie widoczny w USA, gdzie za sponsorowane zdjęcia u Pań prowadzących konta o szydełkowaniu należy płacić po 500$.

W przypadku dolnej granicy wieku są pewne obostrzenia, mając 16 lat nie założysz firmy, ale jak ładnie poprosisz tatę, mamę czy starsze rodzeństwo to na pewno coś ugrasz.

Pierwszym pomysłem na biznes autora tekstu była strona internetowa działająca na nieco zmienionych zasadach jak „aukcjeza1grosz” dzisiaj takie aukcje wymarły, ale kiedyś był na to boom.

Ostateczny zarobek wyniósł 1,23 złotego, ale czas poświęcony na załatwienie wszystkich spraw w wieku 17 lat uznaje za dobrze spożytkowany.

Odnośnie cech charakteru, najważniejsza jest samodyscyplina i zdolność kontrolowania wydatków. Dzień, dwa czy nawet tydzień urlopu po odejściu od pracy można sobie zrobić, ale później należy odciąć się od żony/męża/psa/dzieci/telewizji/telefonu i innych elementów rozpraszających uwagę.

Musisz przestawić myślenie, że dom to miejsce, w którym odpoczywasz a biuro/magazyn/sklep to miejsce pracy, od tego momentu dom pełni obie te funkcje.

Wiele osób nie nadaje się do pracy w domu i zdaje sobie z tego sprawę dopiero w momencie, gdy zaczyna to robić. Umiejętność wymuszenia na sobie pracy, gdy nikt nad tobą nie stoi i nie płaci ci za wykonywanie różnych zadań to jedna z trudniejszych części filmu zwanego własna firma.

Do cech mile widzianych można dorzucić umiejętność akceptacji porażki i ryzyka. W odniesieniu do porażki, jest ona nieunikniona i jeżeli nie poradzisz sobie z nią to wrócisz na etat. Akceptacja ryzyka jest czymś nieco innym niż bycie ryzykantem.

Nikt nie mówi tu o kupowania kryptowalut , a raczej o akceptacji podejmowania działań, które mają jakiekolwiek uzasadnienie z punktu rozwoju firmy, kosztem utraty środków bądź czasu.

Lista pomysłów na biznes z domu

Czas na to po co tak naprawdę tu jesteś, czyli listę prac/biznesów które pozwolą ci żyć będąc własnym szefem. Lista jest subiektywna i dobrana na bazie doświadczeń, nie uświadczysz na nich absurdalnych pomysłów. Skoro wszystko jest wiadome, zaczynajmy!

1. Amazon FBA

amazon fba

Czym jest Amazon zapewne wiesz, ale o tym czym jest FBA czy FBM już niekoniecznie. Zacznijmy może od tego, że ta metoda jest przeznaczona dla osób z odłożonymi środkami na ewentualne inwestycje.

Czytaj również  Banknot 19 złotych

Amazon FBA jest sposobem na zarobek doskonale pokazującym jak można zarabiać nie wychodząc z domu a kupując towar w Chinach i sprzedając go na całym świecie.

System FBA polega na wysyłaniu towaru na magazyny Amazon, gdzie oni zajmują się pakowaniem i transportem, a twoim zadaniem jest utworzenie atrakcyjnego listingu i dostarczenie na niego ruchu w celu pozyskania klientów.

Z jakimi kosztami należy się liczyć? Wszystko zależy od produktu, szukając go na alibabie czy innych portalach z Azji, uzyskasz prawdopodobnie ceny 1/3 ostatecznej kwoty sprzedaży, 1/3 weźmie Amazon i zależnie od twoich wydatków pozostanie ci 1/3 marży.

Pewnie pomyślisz, że to nie dla ciebie bo nie znasz języków, nie to nie tamto. Uwierz mi, że przy pomocy translatora załatwisz wszystkie sprawy z producentem, niezależnie w jakim kraju by się znajdował, amzonem oraz klientem końcowym. Skąd to wiem? Bo sam sprzedaje w ten sposób.

Zakupiony towar nie musi być wcale z Chin, jeżeli masz pomysł możesz znaleźć firmę w Polsce która zajmie się produkcją.

Temat sprzedaży w systemie FBA jest bardzo rozległy, jeżeli chcesz dowiedzieć się o tym więcej daj znać, przygotuje osobny artykuł.

2. Amazon FBM

Główna różnica pomiędzy FBM i FBA polega na tym, że w tym pierwszym wypadku to ty zajmujesz się wysyłką. Dzięki temu oszczędzasz na kosztach magazynowania i masz pewność, że wysłany towar będzie kompletny i nieuszkodzony.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania mieszkania w którym można pomieścić pudła oraz konieczność osobistej wysyłki.

Dodatkowo sprzedawcy FBM mają trudniej w niektórych przypadkach, ale to już temat na zupełnie osobny artykuł.

3. Afiliacja

Najlepiej będzie zacząć od określenia czym jest system afiliacji. Jest to metoda polegająca na promowaniu danych produktów w zamian za procent sprzedaży. Afiliacja to jedna z najprostszych metod zarabiania w internecie.

Produkty można promować w sposób płatny np. reklamami na facebooku czy w google, ale to rozwiązanie dedykowane jest droższym produktom, np. finansowym, a takie działanie wymaga wiedzy z zakresu prowadzenia kampanii reklamowych w innym razie łatwo można wydać duże kwoty.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie utworzenie bloga o tematyce, która cię interesuje. Systemy promowania produktów posiadają największe marki, amazon, allegro, castorama itd.

Stawki oferowane przez firmy wahają się od 1 do 8 %. Zazwyczaj możesz spodziewać się około 4-5% od sprzedaży co dość łatwo można przeliczyć.

Przykładowo masz blog o dekoracji wnętrz i osoba, która zainteresowała się twoim artykułem na temat tego jak najlepiej udekorować pokój dziecka, a następnie kliknęła link, w którym reklamowałaś łóżeczko dziecięce i dokona zakupu (nie musi kupić konkretnie tego przedmiotu) za kwotę 800zł to do ciebie trafi około 40zł.

Zależnie od polityki firmy, dane o tym, że dana osoba odwiedziła sklep dzięki twojej promocji istnieją 24h albo tydzień. Zasadniczo im dłużej tym lepiej, bo z każdym zakupem w trakcie tego czasu ta osoba będzie generować pieniądze również dla ciebie.

Jeżeli twój blog będzie wystarczająco często odwiedzany będziesz w stanie zarobić kwoty pięciocyfrowe, a uwierz, że nie jest to zarezerwowane tylko dla wybranych.

Afiliacja może również dotyczyć wypełniania ankiet, rejestracji na różnych serwisach np. randkowych itd. W przypadku gdy firma sprzedaje określony produkt np. kurs językowy w kwocie 1000zł, możesz liczyć na nawet 200-300 zł od pojedynczej sprzedaży.

4. Amazon Affiliate System

Ten pomysł na biznes opiszemy dokładniej na przykładzie Amazona, dlaczego akurat tej firmy? Bo jest największa i ma największy system polecania produktów na świecie. Można go przełożyć w bardzo prosty sposób na inne systemy afiliacyjne.

Jak to wygląda? Większość systemów wymaga rejestracji w bazie, w przypadku amazona, trzeba mieć stronę która spełnia kilka warunków (łatwych do osiągnięcia).

Po zarejestrowaniu, dostajemy dostęp do dodatkowego panelu, który pozwala generować specjalne linki, dzięki którym amazon wie, że osoba która znalazła się na ich stronie wcześniej kliknęła w ten link, więc może zidentyfikować osobę której ma „odpalić” procent od sprzedaży.

Najważniejszy jest dobór niszy, tak aby konkurencja nie była zbyt duża, co prawda tam zazwyczaj są największe pieniądze, ale bardzo ciężko jest urwać kawałek tortu dla siebie.

Przykładem niszy może być wędkarstwo albo szydełkowanie. Strony mające po kilkaset odwiedzin miesięcznie potrafią w zwykłym miesiącu dostarczać po 200zł miesięcznie.

Jeżeli twoją stronę będzie odwiedzać tysiąc osób dziennie, nie będziesz już nigdy musieć pracować.

W przypadku amazona istotnym faktem jest to, że nie ma go na razie w Polsce więc produkty muszą być sprzedawane na rynkach włoskim, niemieckim, amerykańskim czy hiszpańskim.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pobierać prowizję od allegro czy innych polskich firm.

5. Amazon Merch

Popatrz, tylko jedna platforma a ile możliwości. W dzisiejszym świecie pieniądze są na wyciągnięcie klawiatury, choć w tym wypadku bardziej tabletu graficznego albo zdolności w Photoshopie.

Amazon Merch jest przeznaczony dla artystów, chcących mieć pasywny dochód. Cały pomysł koncentruje się na tworzeniu unikalnych nadruków koszulowych. Nie musisz się martwić o koszulki, wszystko robi Amazon, w tym dostawą. Jedyną rzeczą jaką musisz zrobić to stworzyć koszulkę, którą chcieliby nosić inni.

Zdolność rysowania na papierze niestety nie przyda się tu za bardzo, trzeba będzie się nauczyć obsługi photoshopa, a w bardziej ambitnych projektach tabletu graficznego.

Na koszulce, możesz umieścić nawet darmowe grafiki z internetu o ile pozwala na to ich licencja. Cały proces od projektu do uruchomienia sprzedaży może zając ci kilka godzin.

Będąc laikiem możesz sprawić, że twoja praca zostanie wyświetlona na stronach amazona.

Odnośnie dochodów Amazon Merch jest bardzo wdzięczną platformą, gdyż koszt koszulki ustalony jest z góry, to od twojej ceny zależy ile zarobisz.

Oczywiście zarabianie nie jest tak proste, twoja koszulka na początku będzie lądowała wśród setek innych, jeżeli się nie wyróżni ceną i kreatywnością nikt jej nie kupi.

W tym wypadku również najlepiej celować w konkretną niszę np. profesjonalnych nurków. Liczba osób szukających koszulek z motywem nurkowania jest mniejsza niż tych na których znajdują się samochody czy napisy „lol”, ale szansa na sprzedaż jest większa.

6. Dropshipping

Kolejna metoda to coś dla handlowców, których zainteresowała opcja z amazon FBA.

Dropshipping polega na sprzedaży towaru, którego fizycznie nie magazynujesz.

Metod, które pozwalają zacząć ten biznes jest kilka i tu również jest to sposób tak rozbudowany, że wymagałby osobnego mówienia, ale postaram się streścić.

Chcesz się zając sprzedażą zabawek dla dzieci, jednak nie masz pieniędzy na towar, wynajem magazynu itd. Znajdujesz kilka hurtowni i przeglądasz ofertę w poszukiwaniu słowa dropshipping. Gdy je znajdujesz piszesz do hurtowni, że jest zainteresowany itd. Jeżeli firma nie prowadzi takiej działalności, nic nie szkodzi zapytać czy nie byliby zainteresowani.

Kolejnym krokiem który należy podjąć to stworzenie sklepu internetowego, strony lub innej metody sprzedaży. Pewnie myślisz, że to ogromne koszty? W pełni funkcjonalny sklep potrafi kosztować poniżej 100 zł miesięcznie, a jedyne co musisz zrobić to wprowadzić produkty z hurtowni na nowo utworzony sklep.

No może nie jedyne, zostaje jeszcze promocja, sam nikt do tego sklepu nie zajrzy, a o tym jak pozyskiwać ruch napiszę w kolejnym punkcie.

7. SEO

seo

Trochę ciężko pisać mi o samych metodach bez próby podprowadzenia tematu do tego stopnia, aby było zrozumiałe co trzeba zrobić, żeby biznes się udał. Ciężko jest jednak opisywać dokładnie każdy z dotychczasowym spokojnie mógłby zając kilka stron A4.

SEO to określenie opisujące pozycjonowanie stron w wyszukiwarce google. Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, licz się tylko pierwsza strona, a w przypadku popularnych słów również druga. To co na stronach od 3 do X praktycznie nikogo nie interesuje, chyba że jest bardzo zdesperowany.

Przy pomocy pozycjonowania będziesz w stanie sprawić, że twój sklep będzie odwiedzany przez klientów, strona firmowa przez osoby zainteresowane usługą, a blog przez czytelników, którzy może skorzystają z twoich linków afiliacyjnych.

Nauczenie się pozycjonowania nie jest czymś trudnym, wszystko sprowadza się do odpowiedniej analizy słów kluczowych.

Pozycjonowanie to dość lukratywne zajęcie, które możesz wykonywać z domu dla zewnętrznych klientów, albo właśnie dla swoich projektów.

Taki portal jak ten potrzebuje użytkowników, aby móc istnieć, ten artykuł nie powstałby, gdyby nie było osób, które są zainteresowane tym tematem. Skąd wiem, że takie osoby są? Z logiki? Z własnego doświadczenia? Nie, z programów pokazujących zainteresowanie daną frazą.

Właśnie takie programy pozwolą dowiedzieć ci czego szukają klienci zainteresowani zabawkami dla dzieci, co interesuje nurków czy jakie tematy motoryzacyjne nie mają jeszcze dużej konkurencji i można by coś o nich napisać, aby zyskać czytelników.

Czytaj również  Surowce chemiczne przykłady i zastosowanie

Wiedza o pozycjonowaniu przyda się wszystkim osobom wiążącym swoją przyszłość z biznesem internetowym, zachęcam zainteresować się tematem.

8. Google Adsense

Reklamy występujące na wielu stronach (te niewyskakujące na pół ekranu) to reklamy pochodzące z systemu partnerskiego google.

Google promuje reklamy różnych firm, na stronach które wyrażą taką chęć w zamian płacąc im za każdego użytkownika, który kliknął w reklamę.

Stawki są nieduże liczone w kilkudziesięciu groszach od kliknięcia, a jak się domyślasz nie wiele osób w takie reklamy klika. Niemniej zawsze jest to dodatkowa metoda zarobku, która może stać się niezłą pensją np. przy około 2-3 tysiącach osób dziennie na stronie.

Żeby zarabiać w ten sposób musisz mieć własną stronę, generującą spory ruch. W innym wypadku zarobki z reklam będą pokrywać jedynie koszty serwera albo nawet nie.

Jest to kolejna metoda pokazująca jak bardzo przydatna jest wiedza z zakresu pozycjonowania.

9. Fiverr

Fiverr to propozycja dla osób mających konkretne zdolności np. graficzne, projektowania stron, marketingowe czy animatorskie.

Strona zrzesza osoby o określonych zdolnościach, które oferują swoje usługi ludziom z całego świata. Zaletą tej platformy jest to, że posiada naprawdę wielu użytkowników po obu stronach.

Co prawda o zamówienia rywalizuje się z Hindusami dającymi bardzo niskie ceny, ale łapiąc kilka pozytywnych ocen, będziesz mógł podnieść swoje gaże.

Na stronie mamy kategorie przeznaczone dla osób miksujący muzykę, dających głos, występujących przed kamerą jako osoby polecające dany produkt (tzw. opinia na zamówienie), programujące, tworzące listingi na amazon, tworzące kampanie reklamowe, projektujące plakaty itd.

Fiverr pobiera prowizję, jednak jej opłacanie leży po stronie kupującego.

10. Instagram

Pierwszą dziesiątkę zamyka pomysł na zarabianie z wykorzystaniem instagrama. Branże trenerów personalnych, podróżnicze i lifestylowe są dobrze pokryte, ale wiele innych segmentów rynku wciąż czka na swoje gwiazdy.

Firmy z innych branż chętnie również reklamowałby się z wykorzystaniem influencerów. W Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są instagramy mam pokazujących życie rodziny.

Współpracę z takimi osobami podejmują firmy z branży odzieży, spożywczej, zabawek itd. Instagram jest potężnym narzędziem niezagospodarowanym przez Polaków.

Istnieje wiele nisz, które pozwalają zdobyć po 30 tysięcy osób obserwujących, a takie liczby uprawniają cię do stawek rzędu kilkuset złotych za jeden post, a nawet więcej.

11. Pinterest

Kolejna nieoczywista propozycja to serwis, bardzo popularny w innych krajach głównie przez kobiety, a w Polsce nieco zapomniany.

Pinterest jest portalem nico podobnym do instagrama, polega na wrzucaniu zdjęć na własne tablice, i przypinaniu zdjęć innych.

Przez pinteresta ciężko zarobić pieniądze bezpośrednio, bardziej jest to źródło ruchu na stronę. Prowadząc sklep internetowy, możesz zamieszczać na swoim koncie pinterest zdjęcia produktów, używając słów kluczowych, aby były łatwiejsze do znalezienia.

W przypadku stworzenia popularnych pinów możesz liczyć na nawet kilka tysięcy darmowego ruchu, w przypadku USA są to ilości zdecydowane większe.

12. Copywriting – pisanie tekstów

copywriting

Zadanie, które może wykonywać każdy, to czy jego umiejętności okażą się wystarczające to już kwestia zupełnie inna.

Zawodowe pisanie polega na tworzeniu treści na zamówienie, najczęściej są to treści na strony zapleczowe w których potrzebne są bardzo proste teksty. W drugiej kolejności wynajmuje się copywritera do pisania artykułów takich jak ten. Dalej mamy artykuły profesjonalne, które wymagają dobrej znajomości danego tematu oraz treści używane w reklamach czy marketingu gdzie stawki są różne.
Za najłatwiejsze teksty możesz liczyć na wynagrodzenie 10-15zł za 1000 znaków ze spacjami. Długość zlecanych tekstów jest różna, zazwyczaj będą to krótkie treści 3-5k znaków.

Jeżeli potrafisz pisać, a twoja obsługa klawiatury jest na zadowalającym poziomie jesteś w stanie, wypracować dziennie bardzo fajne stawki, o ile znajdziesz zlecenie.

Sposób zarabiania, który jest relatywnie łatwy, posiada dużą konkurencję. Zamieszczając jedno ogłoszenie o pisanie tekstów jako pracodawca, dostaję nawet 20-30 ofert z jednej grupy na FB.

Na rynku utrzymują się najlepsi, podstawą jest złapanie pierwszych zleceń. Klienci zazwyczaj przywiązują się do osoby piszącej dobre teksty, gdyż nie chcą marnować czasu na szukanie kolejnej, a zdarza się spora liczba oszustów kopiujących po prostu treści z innych stron.

Jeżeli chcesz zacząć wystarczy wystawić ogłoszenie na olx, gumtree, dopisać się do grup na FB czy korzystać z portali typu oferteo.

Korekta tekstów

Do tego punktu, warto dodać jeszcze podkategorię opierającą się na korekcje tekstów. Wiele firm, które nie mogą sobie pozwolić na wpadkę wysyła teksty do korekty, dzieje się tak również wśród wydawnictw, choć one zazwyczaj zatrudniają własne osoby.

13. Tworzenie stron internetowych

Ten sposób po prostu musiał się tu znaleźć. Tworzenie stron internetowych dzisiaj jest dużo prostsze niż kiedyś, często opiera się na gotowych szablonach i buduje się je jak klocki bez edycji kodu źródłowego.

Konfiguracja strony, na której czytasz artykuł o sposobach zarabiania z domu, powstała w 3 godziny.

Strony bazujące na szablonach mogą wyglądać w pełni profesjonalnie i dokładnie opisywać ofertę firmy, która zgłosi się po stronę.

Musisz wziąć jednak pod uwagę, że w ten sposób jesteś w stanie tworzyć proste stron wizytówkowe, nie wymagające wodotrysków. Problem może pojawić się również w momencie, gdy klient, zażąda poprawek, a ty nie będziesz wiedzieć jak to zrobić.

Dlatego mimo wszystko polecamy kurs html i css, gdyż w większość zgłaszanych poprawek jest natury estetycznej. Z powodzeniem, można tworzyć strony bez znajomości języków programowania, ale trzeba się orientować co można zmieniać a czego nie, aby projekt tworzony kilka dni nie runął po kilku nieudanych zmianach.

Za podstawowe strony oparte na szablonach, bez możliwości zgłaszania dużej ilości uwag możesz życzyć sobie 300zł, ale takie stawki to raczej psucie rynku. Pamiętaj, że masz do opłacenia zus, rachunki i musisz się jeszcze wyżywić.

Klientów pozyskuje się w podobny sposób jak w przypadku osób tworzących teksty.

14. Prowadzenie bloga

zarabianie na blogu

Powyżej zostały opisane metody monetyzacji bloga internetowego, więc jedną z metod zarobku której nie mogło zabraknąć jest prowadzenie bloga.

Jeżeli obawiasz się spraw, technicznych, nie masz czego się obawiać. Niezależnie od twojego zaawansowania, będziesz w stanie stworzyć blog oparty o system WordPress. Większość firm hostingowych oferuje automatyczny instalator. Jedyne co musisz zrobić to zalogować się do Panelu i zacząć tworzyć wpisy.

Oczywiście to mocne uproszczenie, bloga który jest brzydki, nikt nie będzie chciał czytać, a bez rozeznania w SEO świata nie zwojujesz.

W internecie jest pełno treści o dochodzie pasywnym, prowadzenie bloga i czerpanie zysków z reklam to skuteczna i sprawdzona metoda.

O czym pisać? Najlepiej pisze się na tematy które cię interesują. Problem pojawia się, gdy są to treści np. o elektronice bez analizy słów kluczowych wiele nie zarobisz. Zresztą każdy sensowny wpis powinien być poprzedzony analizą słów.

Prowadzenie bloga brzmi jak rozrywka, ale tak nie jest musisz pamiętać, że czas poświęcony na pisanie to twój czas pracy. Jeżeli będziesz pisać o tematach, które cię interesują i masz o nich pojęcie, nowych tekstów będzie przybywało znacznie częściej niż byłoby to w przypadku pisania o tlenku azotu, no chyba że interesujesz się chemią.

Zarobki na jakie możesz liczyć są praktycznie nieograniczone. Znaczy miliardów na tym nie zarobisz, ale miliony już możesz, nawet w Polsce. Z samej afiliacji będzie ciężko, reklamy google należy bardziej traktować jak dodatek, aby osiągać naprawdę duże pieniądze, będziesz musiał wytworzyć jakiś produkt i sprzedawać go za pomocą bloga.

Przykładowo prowadząc blog o kulinariach, który każdego miesiąca jest odwiedzany przez 100 tysięcy osób możesz liczyć na jakieś 2-3 tysiące z reklam, oraz kilka kolejnych z afiliacji.

W momencie stworzenia książki kucharskiej z marżą 15zł, którą kupi tylko 1% użytkowników miesięcznie twoje konto zasili dodatkowe 15 tysięcy.

15. Korepetycje online

Korepetycje to jedna z najlepszych form dodatkowego zarobku. Znam osoby, które utrzymują się tylko z korepetycji, ale rzadko kiedy jest to zadanie główne.

Korepetytorzy mogą promować swoje usługi na wielu portalach przeznaczonych tego typu usługą albo serwisach ogłoszeniowych ogólnych jak olx czy grupach na FB.

Korepetycja tyczy się zarówno języków obcych, matematyki, chemii czy innych przedmiotów szkolnych bądź studyjnych, jak i np. nauki gry na gitarze.
O wynagrodzeniach ciężko mówić, gdyż wszystko zależy od nauczanego przedmiotu.

16. Tworzenie kursów

Kursy to prawdziwa żyła złota, każdy kto ma blade pojęcie o czymś tworzy na ten temat kurs. Nawet nie wiesz jak na ludzi działa słowo kurs, liczba stron, na których możesz tworzyć kursy a następnie je sprzedawać jest spora.

Kursy mogą dotyczyć technik sprzedaży, photoshopa, Seo, programowania i rozwoju osobistego.

Czytaj również  Praca bez kontaktu z ludźmi

Najlepsze w tym pomyśle jest to, że dobry kurs sam napędza sobie kupujących, a ty zarabiasz przez kilka lat na raz wytworzonym produkcje, jest to przykład w pełni pasywnego dochodu.

Sprzedaż można zwiększyć poprzez reklamę albo utworzenie strony internetowej o tematyce kursu i generowanie na niej ruchu.

Ceny kursów są różne od kilkuset złotych do kilku tysięcy, kursy poniżej 100 zł zazwyczaj mają bardzo niską wartość.

17. Grafika

Bycie dobrym grafikiem może się opłacić. Pomijając fakt, że graficy nie powinni narzekać na ilość ogłoszeń o pracę i stawki jakie są proponowane, to mogą jeszcze zarabiać duże pieniądze przez internet.

Sam kilkukrotnie korzystałem z usług grafików, gdy potrzebowałem eleganckich elementów do sprzedawanych produktów. Zdarzyło mi się również być po drugiej stronie i zarabiać na sprzedaży projektów ulotek, wizytówek czy banerów, jednak nie miałem naturalnego daru, który pozwalał mi realizować projekty w sensownym czasie.

Ludzi zawsze będą potrzebowali grafik do stron internetowych, na banery, ilustracji, ulotek i wielu innych elementów.

Nauka programów graficznych nie jest rzeczą wymagającą, na youtube znajdziesz setki tutoriali pokazujących dokładnie jak tworzyć różne efekty.

18. Prowadzenie social media

Obecnosć w social media jest bardzo ważna dla wielu marek. Pozwala nie tylko docierać do większej ilości klientów, ale również jak nie przede wszystkim budować świadomość marki.

Facebook to dzisiaj absolutny obowiązek nawet dla miejscowego salonu urody czy serwisu wymiany opon. Coraz więcej firm dostrzega potencjał płynący z Instagrama, Twiterra oraz Pinteresta.

Zadaniem osoby odpowiedzialnej za obsługę mediów społecznościowych jest dostarczanie contentu, który będzie podobał się odbiorcą i zwiększał ich grono.
Stawki są naprawdę wysokie, rozliczanie odbywa się zazwyczaj w abonamentach miesięcznych. Jeżeli masz naturalny dar do komunikacji z ludźmi i wiesz, jak się poruszać w social mediach to nawet nie zauważysz, że pracujesz a będziesz zarabiać fajne pieniądze.

19. Ecommerce

Rynek sklepów internetowych i sprzedaży online rozwija się na całym świecie, również w Polsce. Coraz liczniej sięgamy do internetu w celu dokonania zakupów.

Warto wykorzystać ten fakt, tworząc sklep internetowy oferujący produkty markowane własnym brandem.

W takim sklepie możesz sprzedawać wszystko od koszulek i kubków, przez gitary po laptopy.

Zapewne zastanawiasz się skąd brać towar? Jak większość firm z Chin, albo zorganizuj sobie odpowiedniego producenta w Polsce.

Sprzedawać możesz również produkty nie fizyczne takie jak ebooki czy zdjęcia.

Prowadzenie sklepu internetowe wiąże się również z omawianym wcześniej dropshippingiem .

20. Giełda

Jak sporą część opisywanych metod wypróbowałem, bądź mam zamiar wypróbować, tak nigdy nie wpłaciłem złotówki na giełdę czy to polską czy zagraniczną. Nie zrobiłem tego tylko dlatego, że obecnie inne formy działalności pożerają wystarczająco dużo czasu.

Giełda oferuje zwrot na poziomie kilku czasem kilkunastu procent. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczna forma zarabiania niż giełda kryptowalut.

Zdecydowanie większe pieniądze można zarobić na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, ale na początek i naukę polska giełda powinna być ok.

21. Kryptowaluty

Zapewne w wielu tego typu artykułach odnajdziesz informacje o kryptowalutach jako sposobie na zarabianie online. Powiedzmy sobie szczerze, nazywanie tego biznesem czy inwestycją ma tyle samo sensu co granie u bukmachera i nazywanie tego pomysłem na życie.

Kryptowaluty nie mają absolutnie żadnego odzwierciedlenia w „trwałej” wartości, gra na giełdzie krypto to handel informacjami i wrażeniami innych osób.

Żaden poważny biznes nie może opierać się na kupnie wirtualnej waluty, której wahania są rzędu kilkudziesięciu procent nawet w skali dnia. Nie chodzi mi tu o dyskredytowanie tej formy zarobku, ale polecam zastanowić się kilka razem zanim zainwestujesz większe pieniądze.

Kryptowaluty są natomiast ciekawą opcją, gdy masz nadmiar gotówki i jesteś gotowy na poniesienie strat, które nie wpłyną na standard twoje życia. Rynek kryptowalut jest w dołku od dłuższego czasu, kryzys wywołany covid-19 odbił się również na tej branży.

Wiele rządów początkowo bardzo negatywnie nastawionych do waluty wirtualnej wprowadza własne waluty internetowe, a Państwa wprowadzają obostrzenia na handel kryptowalutami.

Podatki, które musisz odprowadzić od każdej transakcji potrafią naprawdę znacząco zniwelować zyski, no chyba że kupisz 10 BTC za cenę 7k$ i sprzedasz za 20k$.

Krótkotrwałe wzrosty i spadki rzędu kilkunastu % to codzienność na rynku, a to stwarza możliwości szybkiego wzbogacenia stosując metodę krótkoterminową, która często polega na sprzedaży dużej ilości waluty, gdy ta notuje dzienne spadki i natychmiastowej sprzedaży, gdy, pojawiają się wzrosty.

W internecie jest wielu specjalistów, którzy zachęcają do gry i mówią jak to nie są bogaci, problem w tym, że spore grono zarabia na linkach afiliacyjnych i twoich pieniądzach a nie na samym inwestowaniu.

22. Tłumaczenia

Tłumaczenia tekstów będą potrzebne jeszcze co najmniej przez najbliższe 10 lat, później może być z tym różnie, zależnie od rozwoju technologii.

O ile w kontaktach z dostawcami z Chin czy klientem z USA bądź Niemiec, translator spełnia swoją rolę, o tyle poważniejsza korespondencja wymaga udziału tłumacza.

Przykładowo, aby zarejestrować się na platformie Amazon jako sprzedawca, będziesz potrzebować przetłumaczonego rachunku, wyciągu z banku i chyba jeszcze jednego dokumentu, już nie pamiętam.

Nie chodzi tu tylko o dokumenty, ale również tekst reklamowe czy teksty na strony sprzedażowe w różnych językach, które nie mogą zawierać błędów.

Zarobki tłumacza są różne, im większą bazę klientów zdobędziesz, tym bardziej będziesz mógł windować ceny, na początku jak z większością działalności, należy złapać klienta zaniżonymi cenami, często nawet po kosztach.

23. Pisanie ebooków

ebook

Pisanie ebooków to kolejny sposób na zarabianie z domu, jaki daje nam internet. W tym konkretnym przykładzie mam na myśli tworzenie podręczników, krótkich książek tematycznych itp.

Zupełnie nie chodzi tu o spełnianie ambicji pisarskich a traktowanie pisania jak biznesu. Szukasz tematu, który może zainteresować odpowiednio duże grono odbiorców i tworzysz ebook. Następnie umieszczasz go na różnych portalach i czekasz, albo promujesz.

Szczególnie polecam do tego platformę amazon, gdzie jest ogromna ilość potencjalnych kupujących.

Jakość większość ebooków pisanych w ten sposób jest średnia, pomimo tego są kupowane, gdyż ich ceny są często atrakcyjne. Największą zaletą tej metody zarabiania jest to, że za darmo otrzymujemy potencjalną bazę klientów, a zwrot nie może zostać wykonany z powodu uszkodzenia towaru.

Nie ryzykujesz pieniędzy, a możesz zarobić duże pieniądze.

24. Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet online, to sposób na dorobienie do pensji, absolutnie w ten sposób nie uzbierasz na życie. Pensja dodatkowa zawsze się przyda, będąc dobrym ankieterem można liczyć na kilkaset złotych miesięcznie. Do osiągania takich kwot, będziesz musiał zarejestrować się w kilku różnych serwisach płacących za wypełnianie ankiet.

Osobiście uważam, że ten czas lepiej spożytkować w inny sposób, ale jeżeli żadna z omawianych metod cię nie interesuje, to warto wejść głębiej w temat, zawsze to dodatkowy grosz na wyjścia do kina czy po kilku miesiącach na wakacje.

25. Podcast/Youtube/Tworzenie treści

Ostatnią propozycją jest prowadzenie kanału na youtube, rozpoczęcie podcastów albo tworzenie jakichkolwiek innych treści np. ilustracji bądź zdjęć, które będą interesować większe grono odbiorców.

Podcast to relatywnie młoda na polskim rynku forma publikacji medialnej. Podcasty bardzo szybko zadomowiły się w polskojęzycznym internecie i są słuchane przez coraz większą liczbę ludzi.

Youtube pozwala tworzyć treści wideo na różne tematy, jeżeli nie masz tremy przed kamerą i nie boisz się początkowego hejtu, dlaczego nie spróbować?

Na youtube można zarabiać również bez pokazywania twarzy, tworząc np. filmy top 5 najszybszych pociągów.

Podsumowanie

Powyższa lista zawiera na pewno kilka sposobów zarabiania z domu o których nie miałeś/miałaś pojęcia. Prowadzenie własnego biznesu z domu jest możliwe, nawet jeżeli ma zahaczać o handel towarami z Chin do USA.

Doceniaj czasy w jakich żyjesz, liczba możliwości jest ogromna, mamy to szczęście, że nie musimy pracować całe życie w jednym zakładzie pracy.

Mamy nieporównywalnie więcej okazji do stania się samodzielnymi jednostkami, mającymi w swoich rękach bezpieczeństwo finansów. Nie zrozum mnie źle, w pracy na etacie nie ma nic złego, jest to wręcz zajęcie bezpieczne dedykowane określonym osobom, które nie potrzebują własnej firmy.

Zakładam, że czytając ten artykuł nie jesteś taką osobą i wiesz już co możesz robić po skończeniu pracy u swojego szefa.

Warto wspomnieć o tym, że Polska to tylko niewielki punkt na mapie świata, w którym żyje 38 milionów ludzi. Jeżeli znasz język, albo nawet nie, ale masz samozaparcie, zainteresuj się innymi rynkami. W ten sposób nie tylko zyskasz większe grono potencjalnych odbiorców, ale również będziesz zarabiać w walucie, której mnożnik jest razy 4.

Na koniec chciałem, jeszcze powiedzieć abyś pamiętał, że nie wszystkie pomysły na biznes muszą kończyć się zarobkami rzędu kilkunastu tysięcy wzwyż, ale na liście znajdują się również pomysły o niskim ryzyku, nie wymagającym dodatkowego wkładu finansowego co nie jest bez znaczenia.

Część zadań jak pisanie tekstów, jesteś w stanie oddelegować innym osobom, a samemu zająć się innymi formami marketingu albo funkcjonowania działalności.

Jeżeli jakaś forma zarabiania zainteresowała cię w szczególności, zachęcamy do zostawienia komentarza, odpowiemy, a kto wie może rozwiniemy temat do zupełnie nowego artykułu, a tymczasem pomysł już masz, więc zaczynaj działać i powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *