Poczta głosowa Plus jak wyłączyć i włączyć

Poczta głosowa Plus dla jednych coś irytującego dla innych bardzo przydatna funkcja. Zalety poczty głosowej odczuwają głównie zapracowane osoby, które często nie mogą odebrać telefonu. W tym artykule chcemy poruszyć temat tego jak odsłuchać pocztę głosową Plus, oraz jak wyłączyć pocztę głosową Plus gdy jej nie potrzebujemy. Zebraliśmy najważniejsze informacje o poczcie głosowej Plusa, żebyś nie musiał szukać rozproszonych informacji w całym internecie. Sprawdźmy zatem jak sprawdzić i jak dezaktywować pocztę głosową Plus.

Poczta głosowa Plus

Poczta głosowa to pewien rodzaj usługi dostępnych w sieciach komórkowych takich jak Plus. Polega na tym, że gdy dzwoni do nas osoba a my nie odbierzemy telefonu, to będzie ona mogła nagrać wiadomość głosową, którą będziemy mogli odsłuchać w dowolnym czasie.

Plus daje dostęp do poczty głosowej zarówno osobą posiadającym abonament jak i korzystającym z oferty MIX lub taryfy na karę.

Poczta głosowa Plus standardowo zawsze pozostaje włączona, jeżeli nie chcemy z niej korzystać musimy ją włączyć, używając jednego z niżej opisanych sposobów. Samo włączenie i wyłączenie poczty głosowej w Plus jest darmowe, podobnie jak odsłuchanie wiadomości o ile to poczta głosowa do nas oddzwania. Jeżeli sami zadzwonimy na pocztę głosową, pobrana zostanie opłata zgodna z naszą taryfa w Plusie.

Sprawa opłat wygląda nieco inaczej za granicą, gdyż w przypadku roamingu zapłacimy zarówno za odebranie wiadomości jak i za połączenie wykonane w roamingu. W Plus opcja oddzwaniania poczty głosowej standardowo jest aktywna, więc jeżeli chcemy uniknąć kosztów dobrze jest ją wyłączyć. W przypadku gdy sami zadzwonimy na pocztę, opłata będzie zgodna z naszą taryfą dla połączeń wychodzących do Polski z zagranicy.

Poczta głosowa w Plus dostępna jest w czterech wariantach:

 • Standard
 • Premium
 • MMS
 • Notka SMS

Podsumowując poczta głosowa Plus spełnia rolę automatycznej sekretarki, która działa również, gdy telefon jest poza siecią, prowadzisz inną rozmowę czy oczywiście nie chcesz odebrać połączenia.

Jak odsłuchać pocztę głosową Plus?

Zanim przejdziemy do tego jak wyłączyć pocztę głosową Plus warto wiedzieć, jak ją w ogóle odsłuchać. Jest to naprawdę bardzo proste, ale musisz mieć pewność, że poczta jest aktywna. Status poczty głosowej można sprawdzić kodem *122#. Jeżeli poczta głosowa nie jest aktywna to znaczy, że nie masz na niej żadnych wiadomości do odsłuchania i musisz ją aktywować, jeżeli jednak jest włączona do skorzystaj z jednego z niżej podanych numerów:

 • Numer 2222
 • Numer +48601222222

Masz również możliwość odsłuchania wiadomości z poczty głosowej przypisanej do Twojego numeru telefonu z innego telefonu. W tym celu należy:

 1. Zadzwoń pod numer 601222222
 2. Wybierz 1
 3. Wprowadź swój numer telefonu
 4. Naciśnij #
 5. Wprowadź hasło dostępu do swojej poczty

Jeżeli znajdujesz się za granicą zadzwoń pod +48 601 100 222 lub 2222, następnie wybierz 2, i ponów wyżej przedstawioną instrukcję.

Numer poczty głosowej Plus

Numer poczty głosowej Plus to numer, dzięki któremu połączysz się z pocztą w celu odsłuchania wiadomości i przedstawiliśmy go powyżej. Jednak dla utrwalenia przypominamy raz jeszcze numer poczty głosowej Plus to: +48601222222 lub 2222.

Jak wyłączyć pocztę głosową Plus?

Przejdźmy teraz do tematu, który interesuje wiele osób, czyli jak wyłączyć pocztę głosową Plus. Istnieje na to kilka sposobów, które nie wymagają od nas wielkiego zaangażowania. Jeżeli chcesz dezaktywować pocztę głosową w Plus możesz skorzystać z:

 • Kodu *122*00# – Plus na karte
 • SMS-a o treści „DEAKT PS” pod numer 2601 – Plus na abonament
 • Aplikacji mobilnej
 • Wizyty w Salonie Plus
 • Kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta Plus pod numerem 2601 lub 601 102 601
 • Krótkiego kodu w Plus na kartę *122*00*01#

Wyłączenie poczty głosowej Plus abonament I na kartę jest darmowe. Dokładny sposób w jaki należy to zrobić opisujemy poniżej.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Plusie na abonament?

Znasz już sposoby na to jak wyłączyć pocztę głosową w Plus, w przypadku abonamentu najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnej wiadomości SMS. Jeżeli chcesz wyłączyć pocztę kodem SMS to:

 1. Wprowadź SMS o treści DEAKT PS
 2. Wyślij go pod numer 2601
 3. Wprowadź kod *122# w celu upewnienia się, że poczta została wyłączona

Jak widzisz tylko trzy proste kroki dzielą Cię od wyłączenia poczty głosowej w Plus.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Plusie na kartę i MIX?

Użytkownicy posiadający Plus na kartę albo ofertę MIX również bez większych problemów będą w stanie włączyć pocztę głosową. W tym wypadku również można odwiedzić Salon Plus albo zadzwonić na infolinię, ale najprostszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnego kodu.

 1. Wprowadź kod *122*00#
 2. Zatwierdź zieloną słuchawką
 3. Wprowadź kod *122# w celu upewnienia się, że poczta została wyłączona

Jak wyłączyć pocztę głosową w iPlus?

Jednym z fajnych sposobów na wyłączenie poczty jest skorzystanie z aplikacji mobilnej iPlus. Jest to w pełni darmowa aplikacja dostępna dla telefonów Android i iOS. Gdy pobierzesz aplikację wystarczy wykonać poniższe kroki:

 1. Zaloguj się do aplikacji
 2. Przejdź do Usług
 3. Odnajdź poczta głosowa
 4. Wybierz „Zmień”
 5. Potwierdź

Jak włączyć pocztę głosową Plus?

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które nie chcą wyłączyć poczty a zależy im na jej włączeniu, to cała procedura jest równie prosta. W tym wypadku możesz skorzystać z jednej z opcji:

 • Kodu *122*11# – Plus na kartę
 • SMS-a o treści „AKT PS” pod numer 2601 – Plus na abonament
 • Aplikacji mobilnej
 • Wizyty w Salonie Plus
 • Kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta Plus pod numerem 2601 lub 601 102 601

Jak nagrać powitanie na poczcie głosowej Plus?

Nagranie powitania na poczcie głosowej Plus jest bardzo proste i sprowadza się do zadzwonienia na pocztę dwukrotnego wybrania opcji i nagrania powitania. Cały proces wygląda następująco:

 1. Zadzwoń na pocztę +48601222222 lub 2222.
 2. Wybierz 2 (ustawienia skrzynki)
 3. Wybierz 2 (Ustawienia powitania)
 4. Nagraj powitanie

Gotowe, powitanie zostało nagrane i od tej pory będą słyszeć je wszystkie osoby, które się do Ciebie nie dodzwonią.

Hasło do poczty głosowej Plus

Osoby dzwoniące z innych numerów telefonu na własną pocztę głosową w celu jej odsłuchania muszą podać w pewnym momencie hasło do poczty. Zapewne mało kto takie hasło pamięta, i jeżeli nie chce Ci się dzwonić na infolinię albo iść do salonu Plus to zmień hasło wedle poniższej instrukcji:

Zadzwoń na pocztę głosową, a następnie wybierz: Ustawienia skrzynki (przycisk 2) -> Ustawienie hasła (przycisk 3)  -> Zmiana hasła.

Poczta głosowa Plus to przydatne narzędzie, które czasem jednak nie jest nam potrzebne. W tym artykule poruszyliśmy najważniejsze tematy, czyli jak odsłuchać pocztę głosową Plus czy jak wyłączyć pocztę głosową Plus, jeśli jednak wciąż masz jakieś wątpliwości zachęcamy do pozostawienia pytania w komentarzu postaramy się pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *