Redakcja

Cieszymy się, że możemy tworzyć dla was artykuły. Zapraszamy do lektury.

Poczta głosowa Play jak wyłączyć – odsłuchać – jaki numer

Posted by

poczta głosowa play jak włączyć odsłuchać

Poczta głosowa Play to popularna usługa jednego z największych operatorów komórkowych w naszym kraju. Codziennie wiele osób należących do sieci szuka odpowiedzi na pytania jak odsłuchać pocztę głosową, czy jak wyłączyć pocztę głosową Play. W tym artykule zebraliśmy najczęstsze pytania tyczące się tego jak ustawić pocztę głosową w Play czy jak ją dezaktywować. Sprawdźmy zatem dlaczego warto korzystać z poczty Play albo dlaczego warto rozważyć jej wyłączenie.

Poczta głosowa Play

Wypada zacząć od tego czym jest tak właściwie poczta głosowa Play. To nic innego jak wirtualna sekretarka, która pozwala nagrać wiadomość głosową osoby dzwoniącej, gdy nie może się z nami połączyć. Ten rodzaj usługi funkcjonuje od wielu lat zarówno w telefonii komórkowej jak i stacjonarnej. Dostęp do poczty głosowej Play mają zarówno osoby korzystające z abonamentu jak i Play na kartę.

Poczta głosowa Play standardowo jest włączona i nie musimy jej aktywować. Osoby chcące wyłączyć pocztę głosową Play muszą skorzystać z jednej poniżej opisanych metod.

Warto podkreślić, że wyłączenie i włączenie poczty głosowej jest darmowe, opłaty są dopiero naliczane, gdy sami inicjujemy połączenie z pocztą.

Typy poczty głosowej w Play

Play daje swoim klientom możliwość skorzystania z kilku wariantów poczty głosowej:

 • Poczta głosowa Standard
 • Poczta głosowa Lite
 • Poczta głosowa Pro
 • Poczta głosowa E-Mail

Każdy typ poczty ma swoje zalety i wady oraz osobne kody służące do ich wyłączenia. Większość użytkowników korzysta z poczty głosowej standard, która jest darmowa i w pełni wystarcza, gdy nie korzystamy za często z telefonu. O dostaniu wiadomości głosowej jesteśmy informowani za pomocą wiadomości SMS. Standardowa poczta głosowa w Play przechowuje nagrania do 14 dni, później są automatycznie usuwane.

Czytaj również  Poziomica w telefonie

Poczta głosowa Lite to kolejny wariant darmowej poczty, w której wiadomości głosowe trafiają na twój telefon jako MMS. Dzięki temu możesz ją odsłuchać w dowolnym czasie, sam decydujesz, kiedy ją usuniesz i otworzysz. Tego typu wiadomość może mieć maksymalnie 3 minuty, co w zupełności wystarczy.

Korzystanie z poczty głosowej Pro daje dodatkowe możliwości jak odsłuchiwanie wiadomości głosowych z załącznika email i MMS czy dostęp do aplikacji głosowej PRO. Ten typ poczty jest płatny 2 zł + VAT za każdy miesiąc.

Jak odsłuchać pocztę głosową Play?

Jedną z podstawowych funkcji jakie możemy wykonywać na usłudze poczty głosowej jest odsłuchiwanie wiadomości. W celu odsłuchania wiadomości wystarczy zadzwonić pod jeden z poniższych numerów:

 • Numer *200 – zalecany
 • Numer 790 200 200 – z innych telefonów

Drugi z podanych numerów pozwala odsłuchać pocztę głosową Play nawet z innego telefonu. Jeżeli pod niego zadzwonisz wtedy będzie konieczne wykonanie instrukcji:

 1. Podaj swój numer
 2. Wciśnij 1#
 3. Podaj kod dostępu do poczty głosowej
 4. Ponownie wciśnij #

Ta metoda naturalnie jest dużo bardziej skomplikowana, dlatego jeżeli masz taką możliwość korzystaj z numeru *200, gdzie powyższe kroki są pomijane.

Numer poczty głosowej Play

Choć już wspomnieliśmy o numerze poczty głosowej Play, to warto wyróżnić ten segment, aby lepiej sobie utrwalić w pamięci numery o jakie chodzi. Zapamiętaj, że numer *200 pozwala odsłuchać pocztę z Twojego telefonu a 790 200 200 z innych telefonów.

Jak wyłączyć pocztę głosową w Play?

Jeżeli chcesz wyłączyć pocztę głosową w Play masz na to kilka sposobów z czego najpopularniejszym jest użycie specjalnego numeru. Każdy rodzaj poczty głosowej posiada osobny numer do aktywacji i dezaktywacji poczty, znajdziesz je poniżej:

 • Poczta głosowa Standard – włączenie numerem *111*56*2#
 • Poczta głosowa Lite – włączenie numerem *111*144*2#
 • Poczta głosowa Pro – włączenie numerem *111*5*2#
 • Poczta głosowa E-Mail – włączenie numerem *111*9*2#

Wystarczy wprowadzić numer do swojego typu skrzynki i zatwierdzić go zielonym przyciskiem. Tu ważna uwaga, korzystając z poczty Lite jej wyłączenie jest tylko możliwe przy wcześniejszym wyłączeniu poczty e-mail albo PRO.

Czytaj również  Jak doładować konto Plush

Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową Play w aplikacji?

Jeżeli korzystamy z aplikacji Play24 mamy możliwość wyłączenia i włączenia poczty głosowej przez internet. Wystarczy zalogować się do aplikacji i wykonać poniższe kroki.

 1. Zaloguj się do aplikacji
 2. Wybierz Pakiety i usługi
 3. Przejdź do Usługi dodatkowe
 4. Wybierz pocztę, którą chcesz wyłączyć/włączyć (Standard lub Pro)
 5. Wybierz włącz lub wyłącz

Jak wyłączyć pocztę głosową Play w inny sposób?

Choć wyżej opisane metody należą do najprostszych to istnieje również możliwość wyłączenia poczty głosowej Play za sprawą infolinii pod numerem *500 lub 790 500 500 lub wizyty w Salonie Play. Oba rozwiązania są również proste i skuteczne, dlatego jeśli wyżej prezentowane opcje do Ciebie nie przemawiają wybierz jedną z nich.

Jak włączyć pocztę głosową Play?

Teraz gdy już wiesz, jak wyłączyć pocztę głosową Play warto wspomnieć o tym jak ją włączyć. Sposób jest zawsze taki sam, ale różni się numer, za pomocą którego to robimy.

 • Poczta głosowa Standard – włączenie numerem *111*56*1#
 • Poczta głosowa Lite – włączenie numerem *111*144*1#
 • Poczta głosowa Pro – włączenie numerem *111*5*1#
 • Poczta głosowa E-Mail – włączenie numerem *111*9*1#

Instrukcja korzystania z tych kodów jest bardzo prosta, wystarczy wprowadzić numer w telefonie i zatwierdzić zieloną słuchawką. Możesz również skorzystać z wizyty w Salonie Play lub kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta pod numerami *500 lub 790 500 500.

Jak usunąć wiadomości z poczty głosowej Play?

Zapełnienie skrzynki pocztowej spowoduje, że inne osoby nie będą mogły nagrywać swoich wiadomości. Dlatego istotne jest aby kontrolować jej zapełnienie. Można to zrobić z poziomu telefonu wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

 1. Wejdź w listę kontaktów
 2. Znajdź Pocztę głosową
 3. Wejdź w kontakt
 4. Wybierz Rejestr połączeń – > Wyczyść

Jak nagrać powitanie na poczcie głosowej Play?

Wiele osób zastanawia się jak nagrać powitanie na poczcie głosowej Play, nie jest to nic skomplikowanego wystarczy podążać za naszą instrukcją. Jeżeli ustawiasz pocztę pierwszy raz automat poprosi Cię o podanie hasła. Gdy już wcześniej łączyłeś się z pocztą wykonaj poniższe kroki.

 1. Zadzwoń na *200
 2. Wybierz 2
 3. Wybierz 1
 4. Nagraj powitanie
Czytaj również  Waga w telefonie

Po nagraniu powitania możesz od razu je odsłuchać i zmodyfikować, jeśli nie będziesz zadowolony z efektu. Powitanie zazwyczaj aktywowane jest do kilkunastu minut od momentu jego nagrania.

Kod dostępu do poczty głosowej Play

Kod dostępu może być rozumiany w dwojaki sposób jako numer do poczty głosowej, czyli *200 albo jako hasło, które sami ustalamy. Kod dostępu w Play ustala się podczas pierwszego łączenia z pocztą głosową, w późniejszym etapie można go również zmienić, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami automatu. Jeżeli nie dajesz sobie rady zawsze możesz skorzystać z infolinii albo wizyty w salonie Play.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *